Skocz do zawartości

Odwrotne podłączenie Jamo S606 ?


lol111

Recommended Posts

Witam.
Niedawno kupiłem zestaw DENON AVR 1611 + JAMO S606 HCS3. Podłączyłem narazie przednie fronty i przeprowadziłem test z mikrofonem. Wyskoczył błąd : Front L R : Phase (wyjaśniony na obrazku) --> BŁĄD

Sprawdziłem jeszcze raz przewody i wszystko podłączyłem dobrze (czerwony - czerwony, czarny - czarny). Co ciekawe na obudowie kolumn plus jest po prawej stronie -- > KLIK
natomiast instrukcja każe podłączać plus po lewej mimo to że na obrazku można dostrzec (po powiększeniu) mały plusik po przeciwnej stronie (czyli tak jak na obudowie) -- > KLIK

Co jest mądrzejsze : obudowa czy instrukcja ?. Jak sprawdzić czy głośniki są dobrze podłączone ? Czy jeśli są źle podłączone to może im się coś stać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.
Niedawno kupiłem zestaw DENON AVR 1611 + JAMO S606 HCS3. Podłączyłem narazie przednie fronty i przeprowadziłem test z mikrofonem. Wyskoczył błąd : Front L R : Phase (wyjaśniony na obrazku) --> BŁĄD

Sprawdziłem jeszcze raz przewody i wszystko podłączyłem dobrze (czerwony - czerwony, czarny - czarny). Co ciekawe na obudowie kolumn plus jest po prawej stronie -- > KLIK
natomiast instrukcja każe podłączać plus po lewej mimo to że na obrazku można dostrzec (po powiększeniu) mały plusik po przeciwnej stronie (czyli tak jak na obudowie) -- > KLIK

Co jest mądrzejsze : obudowa czy instrukcja ?. Jak sprawdzić czy głośniki są dobrze podłączone ? Czy jeśli są źle podłączone to może im się coś stać ?



Nie martw się , nie zwracaj uwagi na błąd który Ci wyskakuje przy kalibracji z mikrofonem. mam te same głośniki tyle ze w połączeniu z Yamahą rx-v663 i u mni eto samo było. Wiele już pisało sie na różnych innych forach o tym przypadku i wszyscy odpisują to samo: nie zwracać na to uwagi. Pozostaw podłączenie tak jak masz. plus do plusa minus do minusa na zaciskach w GŁOŚNIKACH. odwrotne połączenie jednej z kolumn natychmiast byś usłyszał w brzmieniu. Raczej nie należy tego stosować tyle ze przy małej głośności nic im sie nie stanie mimo to tak jak wcześnbiej powiedziałem, "-" do "-" , "+" do "+" na zaciskach w kolumnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
Cytat

 

Witam.
Niedawno kupiłem zestaw DENON AVR 1611 + JAMO S606 HCS3. Podłączyłem narazie przednie fronty i przeprowadziłem test z mikrofonem. Wyskoczył błąd : Front L R : Phase (wyjaśniony na obrazku) --> BŁĄD

Sprawdziłem jeszcze raz przewody i wszystko podłączyłem dobrze (czerwony - czerwony, czarny - czarny). Co ciekawe na obudowie kolumn plus jest po prawej stronie -- > KLIK > https://forum.audio.com.pl/topic/22923-odwrotne-podłączenie-jamo-s606/
natomiast instrukcja każe podłączać plus po lewej mimo to że na obrazku można dostrzec (po powiększeniu) mały plusik po przeciwnej stronie (czyli tak jak na obudowie) -- > KLIK > https://www.achieveessays.com/buy-dissertation.html

Co jest mądrzejsze : obudowa czy instrukcja ?. Jak sprawdzić czy głośniki są dobrze podłączone ? Czy jeśli są źle podłączone to może im się coś stać ?

 

 

Witam,

Miałem ten sam problem, kiedy ukończyłem kalibrację Auddesey na moim Denonie. Wybrałem wtedy między Jamo i Polkiem - w końcu wybrałem Jamo. Znalazłem rozwiązanie na Avsforum - Jamo S606 Wiring - https://www.avsforum.com/forum/89-speakers/1361753-jamo-s606-wiring.html

Edytowano przez RandyBonnette
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...