Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że jestem nowy na forum to na początek się przywitam
Więc witam wszystkich!

A teraz do tematu.
Więc tak poszukuję dobrej karty dźwiękowej do mojego pc. Kwota jaką moge przeznaczyć to 850 złotych. Główne zastosowania karty to muzyka (odsłuch), filmy i gry (gry na słuchawkach oczywiście i dodam że dużo grywam)
Najlepiej żeby karta było na PCI-e. Wstępnie wybrałem sobie takie dwa modele Sound Blaster X-Fi Titanium HD i Auzen X-Fi HomeTheater HD co sądzicie o tych kartach i czy coś lepszego w tym przedziale cenowym polecicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki najprawdopodobniej będą od firmy Roccat model Kave a głośniki mam jeszcze stare Creative T7900 7.1 ale zamierzam je zmienić tylko jeszcze nie wiem na jakie. W tej chwili interesuje mnie zakup karty. Jeszcze ewentualnie taka karta Auzentech X-Meridian 7.1 2G tylko że ona nie jest na PCI-e

PS. Temat słuchawek nadal jest otwarty więc jak macie jakieś propozycję to bardzo proszę. Kwota jaka mogę przeznaczyć na słuchawki to tak 350 złotych ważne żeby w słuchawkach było dobre pozycjonowanie dźwięku w grach. I jakiś mikrofon możecie polecić tez dobry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skierował w stronę ASUSa chyba. W tej kwocie masz do wyboru dwa najwyższe modele, Essence STX, albo HDAV1.3. Różnice to oczywiście cena, jakość przetworników D/A (HDAV ma trochę lepsze), wyjscie słuchawkowe (wygrywa Essence), możliwości połączeniowe (Essence wielokanałowe tylko cyfrowe wyjscia, głośniki komputerowe raczej tego nie obsługują <poza topowymi modelami CREATIVEa i LOGITECHa, ale ich nie warto kupować>) oraz ilość zajmowanych miejsc z tyłu kompa (HDAV ma dwie płytki).
Nie wiem co o tym sądzisz, w przypadku zakupu Essence'a musisz się liczyć z przymusem wymiany głośników... i na to trzeba będzie przeznaczyć przynajmniej 1000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Ja bym się skierował w stronę ASUSa chyba. W tej kwocie masz do wyboru dwa najwyższe modele, Essence STX, albo HDAV1.3. Różnice to oczywiście cena, jakość przetworników D/A (HDAV ma trochę lepsze), wyjscie słuchawkowe (wygrywa Essence), możliwości połączeniowe (Essence wielokanałowe tylko cyfrowe wyjscia, głośniki komputerowe raczej tego nie obsługują <poza topowymi modelami CREATIVEa i LOGITECHa, ale ich nie warto kupować>) oraz ilość zajmowanych miejsc z tyłu kompa (HDAV ma dwie płytki).
Nie wiem co o tym sądzisz, w przypadku zakupu Essence'a musisz się liczyć z przymusem wymiany głośników... i na to trzeba będzie przeznaczyć przynajmniej 1000zł.




I chyba muszę w stronę asusa ponieważ płyta główna która mam ma tak umieszczone małe złączę pci-e że kart wymiarów titanium hd nie wejdzie ponieważ przeszkadza chłodzenie chipset. Chyba zakupie Essence ST bo zbiera lepsze opinie niż STX i dokupię nakładkę Xonar H6 i będzie git.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...