Skocz do zawartości

Dobór odtwarzacza Blue Ray 3D.


msk89

Recommended Posts

Witam.

Nie znam się aż tak na sprzęcie audio dlatego postanowiłem zasięgnąć porady icon_smile.gif
Mam w domu zestaw kina domowego LG HT762TZ. W związku ze zmieniającą się technologią chciałbym wyposażyć się w odtwarzacz Blue Ray 3D. Chodzi dokładnie o to, aby kolumny i subwoofer z zestawu LG były kompatybilne z odtwarzaczem Blue Ray. Gdybym że tak powiem posiadał fundusze to nie pierniczyłbym się i kupiłbym cały zestaw kina domowego, ale niestety po zakupie telewizora 3D portfel schudł, więc koszty odtwarzacza Blue Ray 3D chciałbym ograniczyć do minimum icon_smile.gif Ale wiadomo, posiadając TV 3D chciałbym poznać jego wszystkie możliwości. Generalnie mój problem polega na tym, że oferowane odtwarzacze BD są z wtyczkami głośników na chinche, a w posiadanym przeze mnie zestawie LG kable głośnikowe są wtykane typu +/- (przepraszam ale jestem w tym temacie zielony). Czy byłby jakiś odtwarzacz który sprawdziłby się z tymi kolumnami? A może istnieją jakieś przejściówki do tych kabelków?

Tutaj jeszcze specyfikacja posiadanego przeze mnie sprzętu: http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/kino-d...dvd-HT762TZ.jsp

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zestaw kina domowego LG typu "wszystko w jednym". Niestety ogranicza to możliwości podłączania dodatkowych urządzeń...
Więc nie podłączysz do niego odtwarzacza BR tak, by cieszyć sie wielokanałowym dźwiękiem z BluRaya icon_sad.gif

Natomiast kupując odtwarzacz BR nie będziesz miał w nim wzmacniacza - wyjscia cinch w odtwarzaczu BR służą do wyjścia sygnału audio na telewizor lub wzmacniacz (czy amplituner) celem jego wzmocnienia. Więc nie ma żadnej możliwości podłączenia głośników bezpośrednio pod odtwarzacz BR - z opisu na stronie LG wynika, że masz w swoim LG wejście stereofoniczne "portable-in" (2x cinch lub 1x minijack - wtedy będzie konieczna przejściówka minijack na 2x cinch) i wtedy mógłbyś podłączyć BR i mieć dźwięk stereo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli nie da rady zamienić odtwarzacza DVD na BD. Szkoda, pozostaje mi więc zakup nowego sprzętu. Można prosić o jakąś dobrą radę w wyborze sprzętu typu kino domowe z Blue Ray 3D współgrającego ładnie z TV LED 3D Samsung serii 8? No i w jakiejś rozsądnej cenie. icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już oddzielne komponenty icon_wink.gif amplituner kina domowego, odtwarzacz BR oraz kolumny (bo kolumn od zestawu LG nie ma co brać pod uwagę).

Ma to współgrać z TV Samsunga - ale w jakim sensie? Wyglądu? Bo z TV zagra zestaw każdej firmy...

Na jakiej powierzchni ma to grać i na wydatek jakiej kwoty jesteś przygotowany?
Czy ma być subwoofer?
To ma być zestaw głównie pod kino domowe - czy będziesz też dużo słuchał muzyki w stereo?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się do końca na tym wszystkim więc sorka z góry za sugestię o współgraniu z TV icon_wink.gif
Powierzchnia pokoju to okolo 40m^2.

Co do funkcjonalności, przed pracą rano leci muzyczka, po pracy wieczorem dla odprężenia lecą filmy. Ale sprzęcik miałby być z większym wskazaniem na przyjemne seanse "kinowe". Pod kątem mocy sąsiedzi mi nie straszni, ponieważ najbliższych sąsiadów mam jakieś 500m od domu. A jeśli chodzi o cenę. Nie mam materaca wypchanego kasą więc nie powiem, że pieniądze nie maja znaczenia, ale generalnie to chyba jak każdy Polak chciałbym jak najlepszą funkcjonalność sprzętu jak najmniejszym kosztem icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...