Skocz do zawartości

Audio do maksymalnie do 600zł


mercone

Recommended Posts

Witam, panowie poszukuje do kupienia jakiegoś zestawu najlepiej głośników 5.1 (z wbudowanym wzmacniaczem) do Głośnego słuchania muzyki z dobrym basem. Oraz żeby można było czasem obejrzeć na tym film oczywiście w dzwięku 5.1 W tej chwili mam komputer podłączony do telewizora więc kina domowego nie potrzebuję bo wszystko odtwarzam z PC na ekranie TV. Mam do przeznaczenia 600zł w ekstremalnych warunkach 700zł jeśli było by to coś naprawdę świetnego. Dziękuje bardzo za wszelką pomoc.

Znalazłem takie coś na allegro:
http://allegro.pl/glosniki-5-1-xpower-xp80...1372338438.html
http://allegro.pl/glosniki-genius-sw-hf-5-...1371456373.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, panowie poszukuje do kupienia jakiegoś zestawu najlepiej głośników 5.1 (z wbudowanym wzmacniaczem) do Głośnego słuchania muzyki z dobrym basem. Oraz żeby można było czasem obejrzeć na tym film oczywiście w dzwięku 5.1 W tej chwili mam komputer podłączony do telewizora więc kina domowego nie potrzebuję bo wszystko odtwarzam z PC na ekranie TV. Mam do przeznaczenia 600zł w ekstremalnych warunkach 700zł jeśli było by to coś naprawdę świetnego. Dziękuje bardzo za wszelką pomoc.

Znalazłem takie coś na allegro:
http://allegro.pl/glosniki-5-1-xpower-xp80...1372338438.html
http://allegro.pl/glosniki-genius-sw-hf-5-...1371456373.html




Za przeproszeniem.
Nie pochrzaniło się Wam coś - Panowie?
6 głośników ze wzmacniaczem za 600 zł? I ma być głośno (hałas?) i BAS!!!???
Następnie. Z jednej strony - "poszukuję 5.1". A z drugiej - "kina nie potrzebuję".
O co lotto?
Po piąte. Chyba nie ten dział?

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za przeproszeniem.
.Nie pochrzaniło się Wam coś - Panowie?
6 głośników ze wzmacniaczem za 600 zł? I ma być głośno (hałas?) i BAS!!!???
Następnie. Z jednej strony - "poszukuję 5.1". A z drugiej - "kina nie potrzebuję".
O co lotto?
Po piąte. Chyba nie ten dział?

Pozdr.



Po pierwsze jestem laikiem i nie znam się na temacie
Po drugie mam 600 złotych i chce najglosniejsze i najlepsze 5.1 w tej cenie
Po trzecie mówiąc kina chodziło mi o 5.1 z odtwarzaczem dvd bo w takiej cenie nic nie dostane
Po czwarte prosiłem o pomoc a nie cwaniakowanie idź na czat się wyżywać tam znajdziesz osoby do rozmowy na swoim poziomie

Do pacio
nie wiem co mam za kartę ale ma wyjścia na pięć głośników, a te 6000 to myślisz ze warto? Gdybyś mógł podaj mi jakaś nazwę coś co byś kupił do 600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Za przeproszeniem.
.Nie pochrzaniło się Wam coś - Panowie?
6 głośników ze wzmacniaczem za 600 zł? I ma być głośno (hałas?) i BAS!!!???
Następnie. Z jednej strony - "poszukuję 5.1". A z drugiej - "kina nie potrzebuję".
O co lotto?
Po piąte. Chyba nie ten dział?

Pozdr.



Po pierwsze jestem laikiem i nie znam się na temacie
Po drugie mam 600 złotych i chce najglosniejsze i najlepsze 5.1 w tej cenie
Po trzecie mówiąc kina chodziło mi o 5.1 z odtwarzaczem dvd bo w takiej cenie nic nie dostane
Po czwarte prosiłem o pomoc a nie cwaniakowanie idź na czat się wyżywać tam znajdziesz osoby do rozmowy na swoim poziomie

Do pacio
nie wiem co mam za kartę ale ma wyjścia na pięć głośników, a te 6000 to myślisz ze warto? Gdybyś mógł podaj mi jakaś nazwę coś co byś kupił do 600



Po pierwsze. Skoro jesteś laikiem - to radzę - nie wymądrzaj się - tylko słuchaj starszych i bardziej doświadczonych. Jeszcze nie dorosłeś, a już pyskujesz:(
Po drugie - w końcu wyrażasz się jasno:) Trzeba było tak od początku...
Po trzecie. Hałas z 5.1 za 600 zł dostaniesz. I NIC poza tym! Aczkolwiek z 2 estradówek w tej cenie miałbyś ze 3x większy hałas i 3x lepszy BAS (cokolwiek miałoby to znaczyć).
Rozumiem, że nie każdy ma fundusze na to, co sobie wymarzył.
Ale co to za pomysł z "niby" kinem? Za 600 zł można mieć naprawdę przyzwoite stereo na początek...

Po czwarte.
Nadal mylisz dział...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 2 głośników co mówiłeś. Tak patrzyłem trochę czytałem i w sumie zastanawiam się na tym rozwiązaniem i tak najwięcej słucham muzyki a tak na dobrą sprawę, rzadko kiedy mam film w 5.1... pokój mam około 20m2 znalazłem takie coś "Microlab solo 7c" to chyba by było dobre? i takie pytanie w domu mam subwoofer(bez wzmacniacza) 300W 4Ohm i 2 satelitki 140w 8Ohm. wszystko ma normalne wejście do wciśnięcia kabelków. Czy da rade coś z tym zrobić? Np żeby do tych "Microlab solo 7c" Podłączyć sam subwoofer byłbo by wtedy lepiej co do basów? Chodzi mi o szybką muzykę techno i też Rap gdzie bass jest bardzo mocny. Gdzieś na forum widziałem gościa co pisał właśnie, że jak mało basów to żeby sobie dokupić subwoofer do solo7c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się Zukzukzuk, że to nie ten dział albo coś. Przecież takie zestawy aktywne jak Microlab to przyszłość audio, widząc na czym młodzież słucha. Trochę to udoskonalą, by oprócz laptopa można było podłączyć pendrajwa a może dadzą nawet hadeemi? Wzmacniacz w tym będzie cyfrowy z zasilaczem impulsowym. A na wysokie tony może jakąś wstęgę wrzucą (wersja full wypas dla zdegenerowanych audiofilów). Sabłufera nie trzeba będzie stosować, bo wymyślą coś takego, że sobie podkręcisz gałeczką i bas Ci zejdzie tak nisko jak będziesz chciał. Niestety kolego, czas się przyznać, że mamuty z nas a prawdziwego postępu nie da się zatrzymać. Aaaa, no i nie będzie trzeba stosować kabli, wszystko przejmie nowa wersja wifi. Nawet zasilanie sprzętu prądem. Skończą się idiotyzmy typu: "Jakie kable sieciowe do wzmacniacza X.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tych 2 głośników co mówiłeś. Tak patrzyłem trochę czytałem i w sumie zastanawiam się na tym rozwiązaniem i tak najwięcej słucham muzyki a tak na dobrą sprawę, rzadko kiedy mam film w 5.1... pokój mam około 20m2 znalazłem takie coś "Microlab solo 7c" to chyba by było dobre? i takie pytanie w domu mam subwoofer(bez wzmacniacza) 300W 4Ohm i 2 satelitki 140w 8Ohm. wszystko ma normalne wejście do wciśnięcia kabelków. Czy da rade coś z tym zrobić? Np żeby do tych "Microlab solo 7c" Podłączyć sam subwoofer byłbo by wtedy lepiej co do basów? Chodzi mi o szybką muzykę techno i też Rap gdzie bass jest bardzo mocny. Gdzieś na forum widziałem gościa co pisał właśnie, że jak mało basów to żeby sobie dokupić subwoofer do solo7c




Jeśli masz pasywnego suba 300W (choć sądzę, że tak głosi tylko napis na metce), to tylko do jego napędzenia potrzebujesz naprawdę porządnego (i kosztującego niestety) wzmocnienia! A co dopiero dalej...
Chcesz do niego podłączyć zestaw Microlaba? Na mój gust wówczas (prawdopodobnie) muzyka będzie brzmiała jak "niemuzyka". Może być, że całość w ogóle się nie zgra (inne firmy, inne parametry). Będzie dudnieć i piszczeć...
Szczerze mówiąc za 600 zł wybrałbym na Twoim miejscu ALTUSY za 300-350 zł + wzmacniacz za resztę. Pewno będziesz miał większą satysfakcję niż z wymyślonej kombinacji:)
Wiem, że dużo młodych ludzi rozpływa się na Microlabem. Lecz polecałbym za te same pieniądze zakup NORMALNYCH kolumn audio (np. kilkuletnie Tannoy).
Lecz na BAS wówczas nie licz. Lepiej Altuski:)

Pozdrawiam!

P.S.
Co to za sub? Producent, model?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co do tych 2 głośników co mówiłeś. Tak patrzyłem trochę czytałem i w sumie zastanawiam się na tym rozwiązaniem i tak najwięcej słucham muzyki a tak na dobrą sprawę, rzadko kiedy mam film w 5.1... pokój mam około 20m2 znalazłem takie coś "Microlab solo 7c" to chyba by było dobre? i takie pytanie w domu mam subwoofer(bez wzmacniacza) 300W 4Ohm i 2 satelitki 140w 8Ohm. wszystko ma normalne wejście do wciśnięcia kabelków. Czy da rade coś z tym zrobić? Np żeby do tych "Microlab solo 7c" Podłączyć sam subwoofer byłbo by wtedy lepiej co do basów? Chodzi mi o szybką muzykę techno i też Rap gdzie bass jest bardzo mocny. Gdzieś na forum widziałem gościa co pisał właśnie, że jak mało basów to żeby sobie dokupić subwoofer do solo7c




Jeśli masz pasywnego suba 300W (choć sądzę, że tak głosi tylko napis na metce), to tylko do jego napędzenia potrzebujesz naprawdę porządnego (i kosztującego niestety) wzmocnienia! A co dopiero dalej...
Chcesz do niego podłączyć zestaw Microlaba? Na mój gust wówczas (prawdopodobnie) muzyka będzie brzmiała jak "niemuzyka". Może być, że całość w ogóle się nie zgra (inne firmy, inne parametry). Będzie dudnieć i piszczeć...
Szczerze mówiąc za 600 zł wybrałbym na Twoim miejscu ALTUSY za 300-350 zł + wzmacniacz za resztę. Pewno będziesz miał większą satysfakcję niż z wymyślonej kombinacji:)
Wiem, że dużo młodych ludzi rozpływa się na Microlabem. Lecz polecałbym za te same pieniądze zakup NORMALNYCH kolumn audio (np. kilkuletnie Tannoy).
Lecz na BAS wówczas nie licz. Lepiej Altuski:)

Pozdrawiam!

P.S.
Co to za sub? Producent, model?



Subwoofer i satelity to Lg modelu nie znam kupilem kradzione chyba bo nikt normalny by tego nie sprzedal tak tanio.. Jak podłączyłem to do kina domowego kumpla na test to grało mega głośno i mega czysto może dlatego tak głośno ze był to mały pokój ale rozmawiać się z kim nie dało przy rozkreconym na maksa dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[/quote]

Subwoofer i satelity to Lg modelu nie znam kupilem kradzione chyba bo nikt normalny by tego nie sprzedal tak tanio.. Jak podłączyłem to do kina domowego kumpla na test to grało mega głośno i mega czysto może dlatego tak głośno ze był to mały pokój ale rozmawiać się z kim nie dało przy rozkreconym na maksa dźwięku
[/quote]


Szkoda! Sprawdziłbym co to za cudo. LG to chyba sub do kompa? Nie słyszałem takiego w "prawdziwym" audio...
Choć gdyby był dobry, niskoschodzący - to napisałbyś raczej, że "trzęsło tapczanem", niż "nie dało się rozmawiać". Tu tkwi przewaga porządnego BRZMIENIA!

Szczerze Ci radzę zmienić dział forum. Ja niewiele mogę pomóc. Chyba, że kto inny?
Nie jestem zwolennikiem tworów: 2.1 ani tym bardziej 5.1.
A Altuskami zrobisz również hałas jak trzeba!

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzęsło tapczanem widać to było po szklankach icon_smile.gif brakowało mi tego słowa. Jednak znalazłem nazwę tego sprzętu
Subwoofer - MODEL:LHS-55SBW
Satelitki - MODEL:LHS-55SBS

Może wystarczyło by, żebym to tego coś dokupił jakiś wzmacniacz? jednak nie znam wzmacniaczy z wyjściem na woofer... Może rozwiązaniem było by kupienie DVD z wyjsciem 2.1? Tylko jakiego...

PS jak przenieść do innego działu? czy zrobić nowy temat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego suba w domu. To wogóle nie warte zachodu jest, buczy i tyle zero zejscia, zero kontroli, ale czego można się spodziewać po setowym subwooferze z kina LG za 1000zł...

Radzę się jednak rozejrzeć za "normalnym" stereo, jakościowo będzie bez porównania, a przy tym bas wcale nie powinien być słabszy (ten sub ma chyba głosnik 6,5', więc w sumie mały).

Oto co możesz kupić (przykładowo):
Pioneer A656 mkII
Magnat Soundforce 1200 lub
Pioneer CS-701
Taki zestaw Pioneer + Pioneer nawet w bezwzględnej (nie tylko podporządkowanej basowi) jakości będzie całkiem, całkiem. Moim zdaniem za taką kaskę warto, a doznania na pewno będą dużo lepsze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że to musi być nowy sprzęt.. wiem, że mnie zjedziecie ale trochę jestem pedantem i mam nowe mieszkanie nowy telewizor wszystko nowe i chcę aby tak zostało przynajmniej na razie. Mocno zastanawiam się nad tym Microlab solo 7C (opinie są same pochlebne, wszędzie) ale podobno mają bardzo cichy bas? A to był by dla mnie problem bo lubię słuchać rapu a tam bass jest ważny i bardzo mocny. Pokój mam taki około 20m2 i głośniki miały by stać po obu stronach telewizora już na 100% chcę aby to były 2 głośniki a nie kino domowe.. Mam prośbę poszukiwania potraktujcie tak jak byście chcieli zrobić komuś bliskiemu prezent(kto chce właśnie 2.0) do 600zł oczywiście Nowy prezent icon_razz.gif Bardzo dziękuje za poświęcony czas i sorki, że tak was męcze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w zasadzie wyboru... SOLO7C to największe co możesz dostać w tej kwocie. Microlab ma jeszcze model PRO3, ale mimo, że tam basowiec ma 20cm to jest tylko jeden, więc powierzchnia membrany przewidzianej do basu jest sumarycznie mniejsza (obudowy ogólnie też SOLO7C ma większe i to aż o 30%). Obawiam się, że jesteś skazany na ten model (bo np. monitory studyjne to najmarniej 800zł i to są małe modele, a zestawy stereo z prawdziwego zdarzenia to gdzies ~1500zł z kablami) icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak ma być nowy, to niestety MUSI być plastikowy icon_sad.gif
Widziałem tego pseudo suba na jednej z zakończonych aukcji...
W tych pieniądzach NIE DA RADY NIC NOWEGO (choć trochę przypominającego granie) KUPIĆ!!! Przykro mi!
Ale głowa do góry! Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma:)

Na koniec.
Chciałbym życzyć spokojnych, radosnych i szczęśliwych ŚWIAT dla WSZYSTKICH forumowiczów!
Nie Wam GRA!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...