Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam rzeczone słuchaweczki.

I jest z nimi tak:

1 podłączone do w800i na seryjnych sterownikach i w ogóle - dźwięk ładny aczkolwiek mało basiku trochę (chwila zabawy korektorem i pięknie grały)

2 podłączone do SE Zylo - sterowniki zmodowane tak samo korektor podciągnięty "firmaware'owo" do 14dB, dźwięk cud miód malina naprawdę pięknie, nie za dużo basu, ale tez nie za mało wyraźnie wyczuwalne podbicie i wysokie tony tez nie są zagłuszane, ogólnie słychać całe pasmo wyraźnie

3 podłączone do kompa

i masakraaaa grają cienko
strasznie cienko

Brak dobrego basu a ten co jest to taki nijaki zamulony.

Jak podciągnę korektorem to charczą.

Ogólnie grają jak popierdziawki za 20zł.

I teraz 3 pytania:

1. W czym leży problem?

2. Jak go naprawić?

3. Czy jakieś "specjalne ustawienie korektora" da diametralną różnicę?

Mój sprzęt komp to :

Gigabyte EP-31 DSL-3

Windows 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta ma być tylko do słuchawek (stereo) to warto rozejrzeć się w sprzęcie profesjonalnym. Interfejsy "pro" audio zagrają lepiej, niż jakiej podstawowe modele surround Creative'a czy ASUS'a. W twoim zakresie cenowym masz np. Behringer UCA222 czy Miditech Audioface II. Także jesli tylko stereo to weź cos tego pokroju (dokładnie ci nie powiem, bo nie miałem do czynienia, bezpośrednio).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesli karta ma być tylko do słuchawek (stereo) to warto rozejrzeć się w sprzęcie profesjonalnym. Interfejsy "pro" audio zagrają lepiej, niż jakiej podstawowe modele surround Creative'a czy ASUS'a. W twoim zakresie cenowym masz np. Behringer UCA222 czy Miditech Audioface II. Także jesli tylko stereo to weź cos tego pokroju (dokładnie ci nie powiem, bo nie miałem do czynienia, bezpośrednio).




może inaczej

karty potrzebuję do tego żeby wyciągnąć coś więcej z moich akg oraz jednocześnie żeby głośniki 2.1 zagrały dobrze

chociaż na integrze na te 2-gie nie narzekam

a co z asus xonar ds?

jak u niego się sprawują głośniki bo podobno ta karta jest pod słuchawki typowo

i czy przeszkadzają te "niepożądane dźwięki" o których tyle mówią na innych forach (chodzi mi o EAX)



EDIT:

poszperałem i oto co piszą o asusie:

Przesiadłem się z Creative X-fi . Nie ze względu na jakość dźwięku ,lecz dlatego iż miałem problem z podłączeniem miksera. Po wstępnych odsłuchach karta Asusa trafiła do szuflady!!! Zerowy bas na zestawie Geniusa, oczywiście z opcją FlexxBass , pływająca góra. lecz to nie wszystko, karta jest niesamowicie cicha w porównaniu do X-Fi, niestety ,nie polecam. Pozdro


Karta bardzo słaba, sztuczny dudniący bas, falujące wysokie tony, bardzo ograniczone możliwości korekty dźwięku. Produkt po prostu słaby. Niewiele lepszy jeśli w ogóle, od zintegrowanej jaką posiadam na płycie asus M4A78T-E. Zaznaczam że kartę kupiłem głównie do odsłuchu muzyki i filmów. Po przesiadce x-fi extreme gamer musze powiedzieć, że nie ma co porównywać. Chyba szybko przeproszę się z creativem.

Nie wiem czym się kierujecie, dając tej karcie tak wysoką ocenę. Przesiadłem się z x-fi extreme gamer co nie jest żadną rewelacją (przynajmniej do tej pory tak myślałem), na to coś. Nie oczekiwałem zbyt wiele i bardzo nie wiele dostałem. Poza przyzwoitym odstępem sygnału od szumu nic dobrego o tej karcie powiedzieć nie mogę. Za 190 zł liczylem tylko na przyzwoity odsłuch muzyki, niestety dla tej karty to zbyt wiele. Ale od początku. Instalacja sterowników z płyty cd dołączonej wywaliła mi win 7 64. Po reinstalacji i instalacji najnowszych sterów wszystko zaczęło działać. Ustawienia fabryczne korektora to masakra. Po 30 min kombinowania doszedłem do w miarę przyzwoitego brzmienia ale bez pomocy korektora w winampie można o tym zapomnieć. Bass sztuczny, płytki, dudniący, reszta tonów też nie lepsza, mam wrażenie że wymuszona(to moja i kilku znajomych osób subiektywna ocena). No ale gdy myślałem że to już koniec problemów z tą kartą okazało się że dźwięk, szczególnie przy tonach wysokich ma tendencję do pływania, dosłownie, a nawet zaobserwowałem zmianę tempa - paranoja!!!. Dobra, pora na gry, po włączeniu crysis warhead powiem szczerze że zabrzmiał całkiem przyzwoicie więc nie będę się czepiał, ale gdy włączyłem Day of Defeat czy countera sourca to po prostu się przeraziłem - dużo lepiej wypada zintegrowana, dzwięk zupełnie nie taki, ciągłe echo pogłos oczywiście nie tam gdzie trzeba. Podsumowując z czystym sumieniem nikomu nie polecam tej karty, nie wiem jak droższe modele ale to coś nie nadaje się po prostu do niczego a przynajmniej nie za takie pieniądze. Cena tej karty powinna oscylować w okolicach 80-100zł MAX. Jeśli nie macie kasy żeby dołożyć i kupić coś droższego pozostańcie przy zintegrowanej bo na pewno będziecie żałować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...