Skocz do zawartości

Jak podłączyć zwykły kabel na nakrętkę?.. ;d


olokos

Recommended Posts

Witam mam problem ponieważ nie mam pojęcia jak podłączyć 2 przednie głośniki pod amplituner... Bo tam są takie jakby nakrętki a jak wsadzam tam te kable na wprost i zakręcam to wypadają... Jak do podłączyć?... icon_neutral.gif
Pytanie dodatkowe... Gdy podłączyłem Amp. pod PC przez SPDIF to co wybrać na ampie? DVD/SAT///CAB/VCR/VIDEO/CD/FM/TV/TAPE?....
icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam mam problem ponieważ nie mam pojęcia jak podłączyć 2 przednie głośniki pod amplituner... Bo tam są takie jakby nakrętki a jak wsadzam tam te kable na wprost i zakręcam to wypadają... Jak do podłączyć?... icon_neutral.gif
Pytanie dodatkowe... Gdy podłączyłem Amp. pod PC przez SPDIF to co wybrać na ampie? DVD/SAT///CAB/VCR/VIDEO/CD/FM/TV/TAPE?....
icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif



1. odkrecasz ta nakretne i jak spojzysz pionowo to masz dziurke na kabel poprzeczna i tam wsadz kabelek i zakrec nakretke i bedzie sie trzymalo, albo kup wtyczki (tzw. banany) ktore wsadzasz tak jak teraz prubowales kabel... ale sposob pierwszy bedzie lepszy icon_smile.gif
2. przy podlaczeniu kompa to amp'a to do kompa podlaczasz pod spdif a we wzmaku podlaczasz 2xchincz pod ktores z wejsc, pod ktore podlaczysz pod tym bedzie działał... a po drugie to mozna sprawdzic metoda prob i bledow... czyli podlacz tak jak uwazasz i przelaczaj az uslyszysz muzyke icon_wink.gif
a i jeszcze jedno... u mnie w technics'ie jak podlaczasz przez spdif c zyli jednym kablem pelne 5.1 to podlaczasz pod DVD!! Najlepiej napisz jakiego ampa masz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam mam problem ponieważ nie mam pojęcia jak podłączyć 2 przednie głośniki pod amplituner... Bo tam są takie jakby nakrętki a jak wsadzam tam te kable na wprost i zakręcam to wypadają... Jak do podłączyć?... icon_neutral.gif
Pytanie dodatkowe... Gdy podłączyłem Amp. pod PC przez SPDIF to co wybrać na ampie? DVD/SAT///CAB/VCR/VIDEO/CD/FM/TV/TAPE?....
icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif



1. odkrecasz ta nakretne i jak spojzysz pionowo to masz dziurke na kabel poprzeczna i tam wsadz kabelek i zakrec nakretke i bedzie sie trzymalo, albo kup wtyczki (tzw. banany) ktore wsadzasz tak jak teraz prubowales kabel... ale sposob pierwszy bedzie lepszy icon_smile.gif
2. przy podlaczeniu kompa to amp'a to do kompa podlaczasz pod spdif a we wzmaku podlaczasz 2xchincz pod ktores z wejsc, pod ktore podlaczysz pod tym bedzie działał... a po drugie to mozna sprawdzic metoda prob i bledow... czyli podlacz tak jak uwazasz i przelaczaj az uslyszysz muzyke icon_wink.gif
a i jeszcze jedno... u mnie w technics'ie jak podlaczasz przez spdif c zyli jednym kablem pelne 5.1 to podlaczasz pod DVD!! Najlepiej napisz jakiego ampa masz


Jakiegoś Thomsona... Dobra poradziłem sobie ... ale teraz problem w tym że jak podłączam pod SPDIF out w kompie i pod COAXIAL w AMPIE to nie przesyła muzyki do kolumn... a radio leci sobie spokojnie z tego ;/ nawet w pro logic II w 6 kanałach i każdy działa... ale z kompa ni wała icon_sad.gif HELP!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też może kwestia konfiguracji, w Windowsie masz ustawienie wyjścia na stereo, słuchawki, 5.1... musisz popatrzeć. Poza tym może masz materiał stereo i dlatego gra tylko przód. Dźwięk z gier może się nie dekodeować dobrze na ampie, więc jeśli grasz to warto podłączyć komputer także analogowo kable 3 jack - 6 RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to już ciężko powiedzieć co to może być. Teoretycznie przydźwięk po cyfrze nie powinien się pojawić (może sprawdź połącznie optyczne jeszcze). Może to kwestia bliskości podzespołów w komputerze? No nie wiem, w sumie nie powinno nic takiego występować i nie spotkałem się, a kilka instalacji z komputerem widziałem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer nie ma nic do rzeczy. Bliskosć podzespołów jest w każdym komputerze i w dodatku są to podzespoły, które mocno sieją różne zakłócenia wokół - w powietrze i do sieci. Spróbuj zmienić gniazdko amplitunerowi, albo obrócić jego wtyczkę (czasem zła biegunowość może taki przydźwięk robić).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...