Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytam tak na przyszłość gdyż sprzedaje PC i zastanawiam się na zakupem zestawu logitech z-5500 lub Tonsila Altus 200W http://allegro.pl/tonsil-altus-200-para-st...1379961360.html
zastosowanie to głównie muzyka nie są mi potrzebne wszystkie szmery itp w grach:-)
ew. w grę wchodzą jeszcze słuchawki ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie ale zawsze dorzucić można:)
co mnie interesuje? soczysty bass muzyka Trance czasami wleci coś ciężkiego Lordi,Metallica czy Rammstein:D

co do ceny jeśli macie inne propozycje to max 800zł to taki najniższy próg za jaki widziałem z-5500 bo Altusa jednego kupie na 100% za tyle (używka)


ogl. szukam czegoś co ma niezłego KOPA:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i kolumny to jednak wydatek wiekszy niz zakladane 800. Ja na Twoim miejscu zakladajac ze zalezaloby mi na jakosci muzyki kupilbym karte dzwiekowa na USB i do tego glosniki Solo 7c. Ale nie umiem Ci powiedziec czy bas z tych glosnikow Ci wystarczy. Sa to jedne z najlepszych glosnikow do komputera, ale chyba raczej do muzyki niz do bum bum bum - bez obrazy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem ich i nie wiem jak graja. Ale z komputerowek to najlepsza opcja do muzyki. Slychac je bedzie na pewno (male nie sa) ale znowu - zalezy czego oczekujesz. Slowa: slychac, cicho, glosno, bardzo glosno itd sa pojeciami wzglednymi i dla kazdego moga oznaczac co innego. Po prostu posluchaj ich. Mozesz przeciez zamowic i zalatwic sobie mozliwosc zwrotu czy wymiany. Przy sprzedazy przez internet mozliwosc zwrotu masz zawsze, ale jest sie w plecy na przesylkach wiec lepiej to w sklepie stacjonarnym zalatwic.
Bo jesli chodzi o wzmacniacz i kolumny uzywane do 800zl to Ci z tym nie pomoge, bo az tak sie nie znam. Zreszta musialbys wowczas brac sprzet raczej leciwy a to tez jest loteria w jakim stanie sie taki znajduje, choc mozna czasem trafic cos wartego uwagi tak wiec nie jest nic przesadzone. Czasem ludzie sprzedaja cale zestawy starych uzywanych kolumn z wzmacniaczem i w takiej kwocie moze cos sie zajdzie grajacego. Ale nawet jesli to i tak powinienes wowczas przed zakupem pojechac i posluchac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy blee.

Przez 3 lata nagłaśniałem nimi apele i dyskoteki w szkole. Podłączone były do wzmacniacza estradowego 2x150W, po zmostowaniu (mono) 300W. Przy czym to była prawdziwa moc, potwierdzona poborem mocy urządzenia i wagą! Nawet nie myśl o podłączaniu Altusów 300 (to najwyższy model) do jakiegoś lichego amplitunerka KD.

Ogólnie to bas brzmiał w tym kupowato. Do gadania przez mikrofon to się nadawało. Do tępego łupania też jakoś uchodziło w tłoku. Ale jak chcesz słuchać na tym w domu, to nie tędy droga. Mimo ogromnego głośnika niskotonowego, niskiego i szybkiego zejścia nie uświadczysz. Zajmują mase miejsca, a pod względem basu zostałyby zjedzone porządnym subwooferem. Czy tym z Logitechów? Nie wiem. Ale naprawdę nie warto płacić 1600PLN za parę Altusów 300.

Zastanów się jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...