Skocz do zawartości

jakiś porządny wzmak do amx 500zł używka :)


glebor

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy i chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze wzmacniacza, a raczej urządzenia wzmacniającego dźwięk, bo nie wiem, czy kupić wzmak luxman, denon, pionnier, czy szukać np. piecyków o większej mocy?
Oczekuje od tego urządzenia:
Conajmniej 2x 100w realnej mocy muzycznej przy poborze z gniazdka conajmneij 400w.
Dobre pasmo przenoszenia od 10hz do 20000 przynajmniej

Ostatnio miałem unitrę ws 442 i nawet fajnie to pykało, ale czas zostawić unitrę na 2 parę kolumn tylnych a teraz coś na przód porządnego. Wzmaka bym chętnie zabierał na działkę do mniejszych imprez (domówkek) itd. Co polecacie do max 500zł
Dodam, że chyba lepiej kupić stary jary i sprawdzony sprzęt i wole się nie ładować w chińskie gówno icon_smile.gif Sprzęt ma pograć z 5 lat conajmniej !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym podyktowane są Twoje wymagania w stosunku do wzmacniacza. Czyli Dlaczego ma mieć 100W a co ważniejsze dlaczego ma z gniazdka pobierać 400W?
I dlaczego pasmo przenoszenia ma mieć od 10Hz do 20kHz. Czyli Co to Twoim (albo tego kto Ci to powiedział) zdaniem ma dać?
Wytłumacz też co to znaczy :"...czas zostawić unitrę na 2 parę kolumn tylnych..." zamierzasz stworzyć jakiś zestaw do kina domowego, oparty na dwóch wzmacniaczach i przedwzmacniaczu? Czy ma to grać w stereo? W po co Ci jakieś dwie pary przednich i dwie pary tylnych kolumn?
Poza tym napisz jakie kolumny mają grać z tym wzmacniaczem w jakiej wielkości pomieszczeniu i jakiej muzyki słuchasz. Może wiesz jakie brzmienie lubisz (jasne - ciemne, chłodne - ocieplone, łagodne - wyostrzone itp...)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to również grać na działce - to kup sobie zestaw SHARPa 8800 i będziesz zadowolony z mocy urządzenia... No i w cenie się zmieścisz
Poniżej masz link do końcówki mocy - a pojawiają się też całe zestawy (wieże), trzeba tylko dobrać do tego kolumny
http://allegro.pl/sharp-sx-8800h-i1382809382.html

ewentualnie tańszy model 7700
http://allegro.pl/koncowka-mocy-sharp-syst...1381808369.html

a poniżej masz wieżę 7700- ale bez końcówki mocy
http://allegro.pl/wieza-sharp-sc-7700cdhmk...1379242939.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cię... przepraszam. 2x stereo? icon_eek.gif To tak jakbyś kupił dwa motocykle i zamierzał jeździć na obu naraz.
Właściwie, to powinienem Ci napisać, że w takiej konfiguracji to i tak będzie wszystko jedno, bo zrobi się jeden wielki bałagan. Ale... .
Jak ma być ostro, to do Altusów kup Pioneera albo Onkyo. Według mnie, powinna pociec krew z uszu. Trochę łagodniej będzie z Yamahą a Denon i Kenwood zagrają jeszcze łagodniej. Poszukaj na Allegro. Moim zdaniem, to przede wszystkim te Altusy do wymiany, ale skoro lubisz ostry i zniekształcony dźwięk?
Nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania, ale cóż... jaka odpowiedź taka podpowiedź icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...