Skocz do zawartości

Kino domowe do 5-6k


m0d3

Recommended Posts

Witam, chciałbym sobie zrobić prezent na nowy rok icon_wink.gif

Budżet ok 5-6k

IN
HDMI
1)PS3
2)DVD
3)Tuner sat hd
4)Laptop

Muzyka 50%/ Filmy 25% / PS3 25%

Upatrzyłem sobie
ONKYO TX-NR708 (Posiada lan, oraz usb z których będę na pewno korzystał)

Proszę o propozycje głośników oraz ewentualnie amplitunera który posiadał by odpowiednią ilość wejść HDMI oraz LAN i USB.

Pozdrawiam i dziękuję za propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,...

Przy Twoim budzecie 6tys na kolumny to zdecydowanie kieruj sie w strone Monitor Audio ale serii BX a nie M. Roznice sa spore a zestaw BX5, BX1 i BX central + swietny subwoofer Velodyne 10Q mozna wyrwac za niecale 6 tys. Uzyskasz znacznie lepsze brzmienie zarowno w kinie jak i stereo. BX5 na razie jako fronty beda bardzo dobrym wyborem. Z M6/BX6 na tym metrazu nie dasz rady - nie opanujesz dzwieku i bedzie nieprzyjemnie dudnilo. W razie gdybys potrzebowal pomocy przy zakupie w takiej cenie pisz smialo, chetnie pomoge ... Oczywiscie z polskiego sklepu z faktura icon_smile.gif Najwazniejsze jednak abys mial jak najlepszy dzwiek za jak najrozsadniejsza kwote.

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór Onkyo jest optymalny. Alternatywnie jednak zaproponowałbym Ci amplituner DENON AVR-2311. To jest jednak kwestia wyboru - Onkyo zagra ostrzej, bardziej agresywnie, lepiej w kinie. Denon jest cieplejszy, lepszy w stereo. Dobrym wyborem jest także najnowsza linia amplitunerów PIONEER - możliwości połączeń, funkcji streamingu są ogromne, brzmienie dobre a ceny rozsądne. Zwróć uwagę na VSX-1020 lub VSX-1025 (aluminiowy front panel) który w zestawach z kolumnami jest rozsądny cenowo.
Co do kolumn, to pozostałbym przy Monitor Audio. W Twoim pomieszczeniu (zakładam pomieszczenie 25m2) zwróciłbym uwagę na serię BX i kolumny BX5 / BX1 / BX-Center. Jako subwoofer zastosowałbym model REL T3 lub najlepiej T2. Jest to jeden z niewielu subwooferów, które świetnie grają także w muzyce za sprawą bardzo dobrej kontroli basu.
W przypadku kiedy będziesz używał system w pomieszczeniu 15m2 możesz początkowo zrezygnować z subwofera.


W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o zrezygnowaniu z subwofera na początku. Do 25m2 lepiej będzie z BX6? Nie jest duża różnica a chciałbym kupić coś na dłużej potem dokupić BX-FX do 7.1.
Co do amplitunera zaraz popatrzę na Twoje propozycje. Dzięki
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX6 spokojnie zagrają i w 15m, jeśli zatkasz bas refleksy, co do efektowych to ja od razu bym brał BX FX na tył, będą lepsze efekty w filmach, w razie czego masz w nich przełącznik pozwalający im grać jako dipole (wysokotonowe w przeciwfazie) lub bipole (tak jak zwykła kolumna)
MA powinny dobrze zagrać z Denonem, z moim 2106 grają całkiem fajnie, nie tak dobrze jak pod porządnym wzmacniaczem ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę się zdecydować na inny amplituner niż TX-NR708 pasuje mi w każdym aspekcie.
Co do głośników jestem już na duże tak na BX6+BX1/2+BX C +BX FX jak znajdę po przystępnej cenie.

Jest gdzieś w internecie porównywarka amplitunerów pod względem specyfikacji?

Gdzie w okolicach katowic można odsłuchać taki sprzęt?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo też jest dobrą marką i robie fajne amplitunery choć nie wiadomo jak zagra z MA
jeśli sobie odsłuchasz przed zakupem i porównasz to ok, w przeciwnym razie raczej nie ryzykowałbym bo nie wiadomo czy się zgra z MA tak jak Denon

podejrzewam, że Q21 z grubsza przybliżył dobrze różnice między Onkyo a Denonem
"To jest jednak kwestia wyboru - Onkyo zagra ostrzej, bardziej agresywnie, lepiej w kinie. Denon jest cieplejszy, lepszy w stereo."

przy porównaniu amplitunerów nie patrz czasem na specyfikację odnośnie mocy, bo każdy producent podaje co innego, wg swoich pomiarów... porównaj tylko wyposażenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...