Skocz do zawartości

Głośniki + karta dźwiękowa USB do laptopa


Recommended Posts

witam,
Dość powszechne myślę zagadnienie: jakie głośniki do laptopa. Mam prośbę o pomoc przy wyborze zestawu do słuchania muzyki. Jestem raczej laikiem z tendencją do ewolucji w kierunku coraz lepszej jakości brzmień. Będzie to podpinane pod laptopa (więc kiepska karta), także mp3 (stary dobry zen touch/ snasa clip). Na początku zaznaczę, że ineteresuje mnie tylko stereo,nie gram w gry, a wydatek to ok 500 (max 600)PLN.

Oto opcje główne:

A. zakup karty dźwiękowej po USB.

I tutaj proszę o pomoc, bo nie mam kompletnie pojęcia.Obawiam się o zżeranie CPU. Póki co mam aspire na 1,6 - docelowo dwa rdzenie. Głowne rozpatruje Creative Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro (podonbno bardziej sensowny do gier) oraz M-audio transit..czy też..i tu proszę o propozycje..nie wiem w ogóle co myśleć o kartach typu pentagram itp.

W wypadku kupna karty/ używania MP3 dokupienie głośników. I tutaj do wyboru:
1. microlab solo 4c
2. Kurzweil KS 40 A
3. Numark Npm5
4. M-Audio Studiophile AV 20 ew.30

B. zakup tego ustrojstwa z wbudowaną kartą dźwiękową - Alesis M1 Active 320 USB

Nie możemy sugerować się rozmiarami ani rodzajem pomieszczenia - nie wiem gdzie będę mieszkałicon_smile.gif
Zero gier, Oglądam filmy, ale głównie chodzi o 2.0
Co do rodzajów muzyki to nie lubię mocnego i dudniącego basu, a słucham różnośći.
Cenowo - nie chcę przekraczać 500-600. Jeśli zestaw będzi sensowny zawsze mogę poszukać uzywek.
Serdeczne dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma co się bawić w CREATIVEa skoro nie chcesz wogóle grać, polecam rozejrzeć się za profesjonalnym interfejsem audio, będzie tylko stereo bez zbędnych pierdół. Do tego Microlab'y i masz super komputerowy zestaw icon_wink.gif
Przykładowo:
Miditech Audioface 2
Microlab SOLO 6C


Dzięki za odpowiedź. Poprosze jak laikowi na granicy: czy ten interfejs działa jak karta dźwiekowa i czy to ten sam typ urzadzenia co np. ten transit?Chodzi mi o to czy podłaczenie takiego interfejsu do laptopa to jest to rozwiazanie o ktore mi chodzi? czyli zastapienie wbudowanej karty dziwekowej?

Czyli microlab bedzie brzmiał lepiej od np. m-audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Miditech to identyczne urządzonko jak Transit.

Co do tych monitorów to M-Audio AV20/30 to miniaturki, nie oddadzą pełnej skali dźwięku (cokolwiek miałoby to znaczyć). Co do tych Kurzwell to nie znam wogóle firmy, więc się nie wypowiem, ale membrana basowa 4" to też raczej niewiele. Numark... tu już bym się zastanowił, ale bez odsłuchu raczej wziąłbym i tak Microlaba (chyba, że gdzieś porównasz, ale szczerze wątpię).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pacio94' date='26 12 2010, 23:41 ' post='71126']
Ten Miditech to identyczne urządzonko jak Transit.
tyle że Miditech to - 16-bitowe przetworniki A/C i C/A i dostępne częstotliwości próbkowania: 32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz, a transit to 24-bit/96kHz
Podaje tylko dane- mnie one wiele nie mowia:)- ale jak ta różnica przeklada sie na realia? Czy ma to znaczenie przy takim poziomie głośników? Jeśli tak to moge szukać używanego transita, pomimo ze nowy jest dwa razy droższy od tego miditech'a. Czyli rozumiem że creative najlpiej w ogóle odpuścic?

Numark już mi odradzono - podobno firma je wycofała ze względu na dużą awaryjnosc. Doszły dwie nowe pozycje:
Reloop ADM5 oraz EDIFIER R1600T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt upsamplingu nie daje niesamowitej poprawy w dźwięku. Wszystko się waży na samych podzespołach, masz kartę CREATIVEa która daje radę z 96/24, a byle jaki interfejs pro 44,1/16 ją zmiażdży dźwiękowo. Także trzeba posłuchać, parametry nie grają... inwestując w używki możesz dostać znacznie lepszy sprzęt. To kwestia początkowego założenia, co chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu żadnego z używkami:)
Czyli żebym to trochę uporządkował - taki miditech ( albo inny interfejs) moze dac lepszy rezultat niz np m-audio transit czy creative X-Fi Go! Pro ??? I jak si ema taki miditech w kwestii karty dzwiekowej wbudowanej w laptopie???

Jeszcze pytanie dość ważne : dotyczy głośników behringer MS40 , czy fakt że posiadają cyfrowe konwertery 24-bit/192 kHz D/A oznacza ze to urządzenie jest tam wbudowane??? na podobnej zasadzie jak w Alesis M1 Active 320 USB???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego SOLO 4C skoro 5C można kupić nawet taniej, i dlaczego zostawiasz CREATIVEa i ASUSa, a pomijasz Miditech'a???


No w sumie racja..mogą być również 5c - po prostu nie chcę czegoś za duże gabarytowo. A i tak skłaniam sie ku edifirom:)

Czytając opis: Nowy Miditech Audioface jest prostym w formie i jednocześnie zaawansowanym funkcjonalnie interfejsem audio USB. To najwygodniejszy i zarazem najprostszy sposób, by dokonywać komputerowych nagrań z dowolnych, liniowych źródeł dźwięku, takich jak miksery foniczne, efekty oraz multiefekty, przedwzmacniacze mikrofonowe, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, itp. Wiem ze pisales ze dziala jak transit. Ale wlasnie: czy transit to to samo co taki asus?Po prostu w przeznaczneniu urządzenia głownie piszą o nagrywaniu - czego ja robić nie będę. A asus i transit śledze aukcje- używki - wieć chodzi mi o zbicie ceny. Co do tego miditech'a..ciągle nie rozumiem czy moj netbook zobaczy to jako "karte dzwiekowa"? w sensie wybiore w opcjach by dzwiek nie szedl przez wbudowanego realteka - bo tak ma sie sprawa z ausem( widzialem demo instalacji) Nie wiem czy wyrażam się jasno , bo mam nikłą wiedzę w tej materii. Powoli to ogarniam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy interfejsie piszą o nagrywaniu, bo to w końcu sprzęt studyjny, a w studio chodzi własnie raczej o nagrywanie, a nie odtwarzanie icon_wink.gif co nie zmienia faktu, że to w zasadzie karta dźwiękowa jak każda inna. Te bardziej zaawansowane interfejsy się już różnią, bo mają np. wzmacniacze mikrofonowe z phantom'em, albo przedwzmacniacze gitarowe, ale taki Transit czy Audioface to zwyczajna karta jak ASUS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny apdejt:
Prawie zrezygnowalem już z Alesis M1 Active 320 USB ( chyba że ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi)

Obecnie zestaw: 1. miditech interfejsII lub BEHRINGER Pro U-CONTROL AUDIO UCA202 (chyba że tanio wyhaczyłbym używane: asus xonara lub m-audio transit)
2. głośniki: Edifier R1600T-Plus Studio 2.0. no i zacząłem rozważać troszkę tańsze opcje: Manhattan , seria Acoustic 2850 oraz modecom MC-HF40. Jeśli ktoś miał z którymiś z nich do czynienia bądź zna powody by któreś z nich odradzić to bedę wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...