Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny stereo + CD do 3500PLN


adam_gust

Recommended Posts

Planuję zakup zestawu stereo do pokoju o wymiarach 5x5m. Trudno jest sie czegos dowiedziec na podstawie innych wątków, bo każdy ma inne oczekiwania.

Ja słucham rock'a, jazz'u, klasyki, a więc muzyki instrumentalnej oraz czasami elektroniki ale zdecydowanie preferuję muzykę instrumentalną.

Zestaw z przeznaczeniem do słuchania z płut CD ale również chciałbym podpiąć go do mac'a (z świadomością, że jakość będzie nie ta sama, ale o niebo albo i dwa lepsze niż z wbudowanych głośników).

Nie jestem dobry w temacie sprzętu audio, ale dobrze by było gdyby były możliwości podpięcia w perspektywie przyszłości dodatkowych głośników.

Sprzęt wolałbym, żeby był nowy, a już na pewno wzmacniacz jako serce całego zestawu chciałbym, żeby był możliwie w tej cenie jak najlepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli masz maca w domu, to może lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z komputera jako źródło dźwięku. W takim przypadku rezygnujemy z zakupu odtwarzacza CD na korzyść zakupu przetwornika cyfrowo/analogowego. Takie połączenie pozwoli na zaoszczędzenie pewnej kwoty pieniędzy i uzyskanie dobrego dźwięku. Jedynie jeśli posiadasz zbiór płyt CD, będziesz musiał je przegrać (pamiętaj o formacie bezstratnym) na dysk komputera. Później już komfort dostępu do nagrań będzie znacznie wyższy.
Wspomniałeś w przyszłości o możliwości podłączenia dodatkowych głośników - taką możliwość dają Ci tylko amplitunery wielokanałowe. W przypadku jednak sytuacja, w której sprzęt służy przede wszystkim do odsłuchu muzyki, zakup amplitunera av nie jest polecany. Za podobną kwotę kupisz klasyczny, stereofoniczny wzmacniacz oferujący o kilka klas lepszy dźwięk.
Zakładając rozwiązanie wykorzystujące komputer jako źródło i system 2-kanałowy, zwróciłbym Twoją uwagę na następującą konfigurację:

Wzmacniacz stereofoniczny:
1. NAD C326 BEE - świetnie brzmiący klasyczny wzmacniacz, wybierany przez bardzo wielu słuchaczy, szukających rozwiązania stosunkowo niedrogiego, a oferującego bardzo dobry dźwięk. Moja rekomendacja
2. YAMAHA A-S500 / R-S500 - nowa seria urządzeń stereofonicznych Yamaha (A to wzmacniacz, R to amplituner stereofoniczny). Urządzenia bardzo eleganckie, grające dynamicznie, mocno. Dobry wybór dla początkującego audiofila
3. Marantz PM 5004 - dobry, solidny wzmacniacz. Dobre rozwiązanie do klasyki, trochę gorzej do popu, rocka.
4. Denon PMA-710AE - mocny, dynamiczny wzmacniacz o przyjęmnym, niemęczącym dźwięku. Elegancki design

Kolumny głośnikowe:
1. Monitor Audio BX5 - bardzo dobra kolumn o wyrównanym brzmieniu. Idealne połączenie ze wzmacniaczem NAD. Bardzo dobra stolarka. Moja rekomendacja.
2. Monitor Audio M4 - niższy model, klasa niżej w kwestii brzmienia i wykonania. Niższa cena
3. Kef C5 - mocne, basowe brzmienie. Niedrogie i dobre rozwiązanie.
4. Xavian Primissima v2 - zupełnie inna bajka - jest to kolumna regałowa, która na pewno nie oferuje takiej dynamika, potęgi jak konstrukcje wolnostojące. Jakość dźwięku jednak jest kilka klasy lepsza. Moja rekomendacja jednak wyłącznie w przypadku, kiedy zdajemy sobie sprawę z ograniczeń mocowych.

Przetwornik cyfrowo/analogowy:
1. Pro-Ject Usb Box - takie (niewiele ponad 400 zł.) i całkiem przyzwoite urządzenie, odpowiedzialne za dobre przetworzenie sygnału cyfrowego na analogowy. Przetwornik podłącza się do komputera za pomocą przewodu USB, urządzenie współpracuje z systemem Mac OS.
2. Arcam rDac - świetny przetwornik, dodatkowo opcjonalnie możliwość pracy w sieci WiFi.

Mam nadzieję że moje propozycje pomogą Ci w dokonaniu wyboru, w przypadku pytań czekam na kontakt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam wbudowana karta muzyczna w iMac'a nie podołałaby odtwarzaniu muzyki na dużych kolumnach zachowując odpowiednią jakość, a przetwornik cyfrowo/analogowy miałby ją zastąpić i rozwiązać problem?
Czy jednak nawet bezstratne zgrywanie muzyki z płyn na iTunes zaoferuje jakość taką samą jak odtwarzacz płyt cd?

Zakładając że wszystko dobrze rozumiem i że jakość muzyki granej z komputera mnie nie zawiedzie, to myślałbym o takim zestawie:

YAMAHA R-S500 + 2szt. Kef C5 + Pro-Ject Usb Box
razem wychodzi ok. 3 200PLN

Czy to odpowiednie zestawienie?

PS: dziwi mnie jeszcze przesyłanie dźwięku po kablu USB i stąd biorą się moje obawy co do jakości muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef C5 / MA BX5 będą trochę przymałe do 25m
na MA BX6 nie starczy $, pomyśl może o Kef C7 albo tych MA M4 (o ile brzmią podobnie do starszej serii tego producenta - BR)
może Q21 coś mógłby powiedzieć o tej serii Monitor Audio M, to nie jest czasem starsza seria BR (te same przetworniki?) w ciut gorszej, jednokolorowej obudowie ? np BR6 to teraz M6 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...