Skocz do zawartości

Yamaha 767 i jaki zestaw glosników


grzesiekbb

Recommended Posts

Witam.
mam wielki dylemat, posiadam amplituner yamaha RX-V767 i chciałbym zakupić jakiś wmiare dobry zestaw głośników do kina domowego. Myślałem nad klipsch F3 jako front + tyły klipsch F1. Lub jakimś zestawie z JBL seria ES 90+80 Pokój mam dość duży bo ok 40m2 i jest otwarty na jadalnie i kuchnie to w sumie daje ok 70m2 większości będę oglądał filmy no i tez słuchał muzyki raczej dynamicznej pop, dance.
Co mi doradzicie, może jakiś inny zestaw lecz mówię wcześniej tyły muszę mieć stojące bez podstawek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
do Twojego amplitunera proponowałbym Ci zestaw oparty na kolumnach Monitor Audio serii BX. W przypadku tak dużej powierzchni zwróć uwagę na model BX6 na przód oraz BX2 na tył. Docelowo w roli subwoofera warto zastosować świetny głośnik niskotonowy REL T2.
Alternatywą kolumn Monitor Audio może być zestaw DALI LEKTOR 6 + 1 + LCR + Lektor Sub.

Obydwa zestawy z subwooferami niewiele przekroczą Twój założony budżet (szczególnie zestaw Dali powinien być bliski Twojemu założonemu budżetowi, natomiast przy zestawie pierwszym w komplecie wzięliśmy świetny subwoofer).

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21
Kolega chciał na tył małe podłogówki, a nie podstawkowce. Co przy takim metrażu jest niegłupim pomysłem, choć trochę ogranicza budżet.

grzesiekbb
Ja bym chyba pozostał przy Klipsch'u (F3/F1/C2) do zastosowań typowo kinowych to świetne kolumny, w zasadzie JBLe (zestaw raczej ES100/80/25C) też by się nadały. No chyba, że jednak muzyka też ma tu odgrywać dużą rolę to możesz się zastanowić nad MA lub DALI.

Suby to rzeczywiscie chyba trzeba wybierać z RELa, albo Velodyne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym metrażu oczywiście można zastosować na tył podłogówki, miejmy jednak na względzie ograniczenia mocowe amplitunera.
Tak jak mój przedmówca napisał, Klipsch jest idealny do kina domowego, przy muzyce przewagę pokażą MA i DALI.
Cantona osobiście nie podłączałbym do Yamahy, jednak to jest kwestia gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...