Skocz do zawartości

audiolab-jakie kolumny


stachuboss1

Recommended Posts

przymierzam się do zakupu zestawu audiolab 8000cd/s. słucham niemal wyłącznie muzyki rockowej. najczęściej TOOL i DREAM THEATRE (w tym LTE i inne hybrydy muzyków tego bandu). chciałem zapytać: czy audiolab nie jest urzadzeniem zbyt delikatym, oraz jakie kolumny do niego dobrać. myslałem i słyszałem dobre opinie o DALI IKON2 czy to dobry wybór? jeśli nie to jakie inne kolumny sprawdziły by się w tej konfiguracji?pokój ok 15m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było wprawdzie wieki temu, choć obecny audiolab to ten sam audiolab co 10lat temu, ale pamiętam, że dobrze to grało z KEF-ami, więc sprawdź taką konfigurację. O sprzęt się nie martw, jest dość subtelny i właśnie dlatego z marnie zrealizowanymi płytami rockowymi będzie się świetnie spisywał. Dobry pomysł!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To było wprawdzie wieki temu, choć obecny audiolab to ten sam audiolab co 10lat temu, ale pamiętam, że dobrze to grało z KEF-ami, więc sprawdź taką konfigurację. O sprzęt się nie martw, jest dość subtelny i właśnie dlatego z marnie zrealizowanymi płytami rockowymi będzie się świetnie spisywał. Dobry pomysł!




zestaw audiolab 8000s/cd miał swoją premierę w 1996, więc najprawdopodobniej mówimy o tym samym. co do kolumn KEF-a to jak mi się wydaje górna półka. subtelność audiolaba "objawia" się zwłaszcza w wolnych fragmentach wzkazanego przezemnie materiału, notabene będzie to takze atut jak sadze przy muzyce RUSH i KING CRIMSON... których takze słucham. osbiście słuchałem audiolaba na monitorach USHER-a średnica i detale wypadły przepięknie zwłaszcza składowe perkusji, wokali . szukam kolunm które oprócz wspomnianych cech, dobrze oddadzą takżę przesterowane gitary i bas z dobrą dynamiką i mocą (np. TOOL-a)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum, więc nie zakładając nowego tematu, odświerzam powyższy.
Czy kolumny B&W603S3 pasują do wzmacniacza Audiolab 8000S lub ewentualnie czy ktoś może słuchał w takiej konfiguracji.
Jestem posiadaczem ww kolumn (i chcę przy nich pozostać icon_wink.gif ) i od dłuższego czasu interesuje mnie integra 8000S. Niestety nie mam możliwości odsłuchu. Żaden sklep nie pożycza a transport podłogówek do sklepu nie wchodzi w grę z wiadomych przyczyn. icon_wink.gif
Słucham każdego rodzaju muzy oprócz poważnej.
Proszę o sugestie i porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miałby być powód aby to nie zagrało.Kolumny już znasz a Audiolab ma na tyle spokojne i uniwersalne brzmienie aby się sprawdzić z każdymi kolumnami.Myślę że można go kupić w ciemno ,gdy nie ma możliwości odsłuchu.Choć to lenistwo ja woziłem kolumny 3o km tylko aby je porównać dla ciekawości z kolumnami kolegi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lenistwo. icon_neutral.gif
Niestety odległość do sklepu mam 3 x większą. icon_cry.gif
Drugi powód to taki że skrzynki nie zmieszczą się w moim małym autku. icon_cry.gif
Czy możesz coś powiedzieć o wrażeniach brzmieniowych czy to tylko teoria?
W ciemno kupiłem okazyjnie zestaw HK. Gra to całkiem nieźle jednak nie do końca jestem zadowolony dlatego chcę go wymienić. A wiem na co stać kolumny. icon_smile.gif
Niestety mam ograniczony budżet, dlatego padło na Audiolaba.
Jeśli chodzi o źródło to prawdopodobnie będzie to Marantz. Ale nie uprzedzajmy faktów. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o recenzje to chyba wszystko o Audiolabie znalazłem (łącznie z podanymi przez Ciebie linkami).
Po tej drugiej właśnie mam obawy. Mimo że 603 mają imp. 8ohm występują spadki do 3ohm, więc można przyjąć że są 4ohm, dlatego nie będą chyba przyjaznym obciążeniem dla 8000S.
Przypuszczam, że bez odsłuchu się jednak nie obędzie.
Mimo wszystko dzięki wielkie za zainteresowanie. icon_smile.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję @arti ale 603 nie mam zamiaru się pozbyć icon_wink.gif stąd moje pytanie o romans B&W z Audiolabem.
Tytuł tematu może trochę mylić ale nie chciałem zakładać nowego i być posądzony o niekorzystanie z takiego dobrodziejstwa jakim jest wyszukiwarka icon_razz.gif
Od dłuższego czasu męczę 603 z ampli stereo HK. Mimo że ma 65W (Audiolab 60W) spokojnie napędza kolumny jednak bas jest mało kontrolowany. O głośnym słuchaniu raczej nie ma mowy gdyż panuje wtedy ogólny bałagan (w brzmieniu oczywiście icon_wink.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za propozycję @arti ale 603 nie mam zamiaru się pozbyć icon_wink.gif stąd moje pytanie o romans B&W z Audiolabem.
Tytuł tematu może trochę mylić ale nie chciałem zakładać nowego i być posądzony o niekorzystanie z takiego dobrodziejstwa jakim jest wyszukiwarka icon_razz.gif
Od dłuższego czasu męczę 603 z ampli stereo HK. Mimo że ma 65W (Audiolab 60W) spokojnie napędza kolumny jednak bas jest mało kontrolowany. O głośnym słuchaniu raczej nie ma mowy gdyż panuje wtedy ogólny bałagan (w brzmieniu oczywiście icon_wink.gif ).




Bo to wina wydajnosci hk. Co z tego, ze na papierze ma wieksza moc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o moc, różnica jest przecież niewielka. Osobiście uważam że ten model akurat do wydajnych należy.
Nie chce też marudzić na HK bo jeszcze się na mnie obrazi icon_wink.gif
Z dzwiękiem się obyłem i pora na małą lub większą zmianę icon_smile.gif
Np w połączeniu z rotelem 40W (niby też wydajny klocek, ale podłogówek już nie "uciągnie" icon_razz.gif )
@Nowak czy masz jakieś doświadczenia w tej konfiguracji?
Jeśli tak to mógłbyś w paru słowach opisać wrażenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pomieszczenie ma około 16-17m2. Dlatego potrzebuję neutralną integrę która poradzi sobie z kontrolą niższych częstotliwości. Druga sprawa to lubię systemy jasne. W pewnych granicach oczywiście. icon_wink.gif Dlatego wybór padł na 603. Z reguły człowiek przeprowadza się z mniejszego do większego stąd taka decyzja.
Jest jeszcze w moim zasięgu Nad 352 ewentualnie Rotel 06. Ale z tymi klockami nie powinno być problemy z odsłuchem bo dystrybutor ma 603 na stanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...