Skocz do zawartości

Proszę o opinie na temat tego zestawu.


olek

Recommended Posts

Witam!
Jako ,że jest to mój pierwszy post to chciałbym się z Wami przywitać!
CZEŚĆ !

Ale do rzeczy : jestem własnie na etapie wyboru zestawu kina domowego .
Zainteresowało mnie takie zestawianie:
1)amplituner pioneer vsx-417-k
2)dvd pioneer dv-400-k
3)tannoy efx 5.1 black

Ze względu na to iż nie mam miejsca na kolumny podłogowe musiałem zdecydować się na satelity + woofer.
Na cały zestaw przewiduję wydać max.2500 zł.


Po krótkiej analizie doszedłem do wniosku ,ze jeśli "wywale " jedną szafeczke to znalazłoby się miejsce na kolumny podlogowe...
Tutaj także mam swoje typy:
1)Denon -avr1306/dvd 1730/eltax uniwerse

2)onkyo htr 508/ dvd405 /m-audio classic 9900
tutaj także kwota to max.2500 zł.

3) teac ag8850\dvd 3800\m-audio 9900
-co do tego mam najwiecej wątpliwości choć z tego co słyszałem i czytałem gra całkiem nieźle....

Proszę o opinie oraz ewentualne inne propozycje.
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wszelka pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zakładam, że decydując się na tego typu kolumny, nie zamierzasz słuchać na tym sprzęcie muzyki. A do kina powinno być OK.


...muzyki też bym chciał od czasu do czasu na tym posłuchać.Dlatego własnie przed zakupem wolę zapytać ludzi ,ktorym ten temat nie jest obcy.
Chciałbym zaznaczyć iż nie jestem audiofilem...na ten sprzęt 'przesiadam się " z głosniczków komputerowych za 100 zł...


Jeszcze jedno pytanie:
Czy te Jamo s 416 hcs 3
lub te
zagrają "w miarę" przyzwoicie z w/w zestawem pioneera ?


Zaraz biorę się za poszukiwanie kolumn tannoy-choć myśle ,ze raczej beda poza moim obszarem finansowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek
Jeżeli będziesz słuchał muzyki to zestaw z Twojego linku raczej nie będzie dobrym wyjściem - podobnie jak większość zestawów opartych na subwooferze i miniaturowych głośnikach.
Szukaj może zestawu z porządnymi frontami, a będzie zdecydowanie lepiej.
Teoretycznie taki zestawik jak Yamaha NS-P110 w kinie domowym przy niezbyt wysokich wymaganiach jeszcze jakoś ujdzie (wystarczy gdy niskie tony odtwarza jedynie sub, a małe satelitki łatwiej jest rozstawić niż większe kolumny), ale już w stereo będzie cieniutko. A przy okazji suby Yamahy z najtańszych zestawów są do ... (poprawki, wymiany - dopisz co chcesz)...omijania.
W każdym razie jeżeli już chcesz zestaw 5.1 oparty na małych satelitkach to w zakresie cenowym do 1000zł (a nawet więcej) Tannoy EFX (czy starszy FX) będzie dużo lepszy od tej Yamahy tudzież kilku innych.

Zestaw Jamo 416 bedzie już lepszym rozwiązaniem od tych miniaturek, chociaż powiedzmy sobie uczciwie, że w zakresie cenowym poniżej 1000zł za 5 kolumn trudno jest wskazać coś ciekawego icon_sad.gif no i musisz jeszcze wydać min.400zł na sub.
Porównując z Eltaxami Jamo mogą być ciut lepsze, ale jak zwykle nie przesądzałbym tego bez odsłuchu icon_eek.gif
Pojawiają się też tanie zestawy Magnata...

Pamiętaj, że możesz też kupić nowy zestaw amplituner+DVD (tutaj najlepiej zagra ONKYO 505 lub 508 z DVD-405) i poszukać używanego kompletu kolumn.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie~!
Niestety z pewnych względów moje fundusze na zakup kina domowego zmniejszyły się dość znacznie.
Znalazłem zestawy ,które mnie intersują jednak proszę o jakiekolwiek opinie na ich temat.Nie są to topowe "konstrukcje" jednak myślę ,że na pewno bedą lepsze od zestawów DVD+ 5.1.
Zależy mi na zestawach z amplitunerem ze względu na to,że che do zestawu podłaczyć jeszcze tuner satelitarny i komputer.
A zatem
1)JVC -kino domowe
2)pioneer -kino domowe
3)ferguson

Jak juz wcześniej pisałem na jeden z w/w sprzętów przesiadam się z głośniczków komputerowych, tak więc myslę ,że na początek to bedzie dobre rozwiazanie ,a z biegiem czasu bede sie starał zakupić coś "z wyższej" półki.



pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek
Widzę, że w poszukiwaniach zestawu KD cenie około 1500zł odpuściłeś już sobie marzenia o subwoooferze - i bardzo dobrze, bo w każdej chwili (jak tylko pojawią się wolne środki) możesz go dokupić.
Chciałbym jeszcze zwrócić Twoją uwagę na problem nadmiernie rozbudowanych kolumn podłogowych - w najniższej klasie nie ma co się rzucać na kolumny czterogłośnikowe (a nawet na niektóre 3 głośnikowe). Przy ograniczonym budżecie lepiej zagrają kolumny dwu, maksimum trzygłośnikowe (każdy głośnik swoje kosztuje, więc lepiej jest mieć w kolumnie na front 2 ciut porządniejsze głośniki niż 4 czy 3 słabiutkie). No i unikać przy poszukiwaniach nieznanych firm (czy firm z najniższej półki typu CAT, Elta, M-Audio czy wiele innych).
Przy zakupie nowego sprzętu (właściwie to dotyczy również i używanego) najtaniej wyjdzie zakup od razu całego kompletu (amplituner, DVD, kolumny). Zawsze jest już w cenie zawarty upust i drożej zapłaciszz kupując oddzielnie poszczególne elementy. Wiadomo, że masz mniejszy wybór i w najtańszych zestawach nie skompletujesz sobie dowolnych kolumn.

Cytat

... na początek to bedzie dobre rozwiazanie ,a z biegiem czasu bede sie starał zakupić coś "z wyższej" półki.


Jeżeli nie chcesz czekać na pełen zestaw KD (właściwie to niepełny - bez subwoofera) i dozbierać ciut pieniędzy, to masz jeszcze alternatywę w postaci zakupu odtwarzacza DVD (z HDMI np. Pioneer 400) i niezłych kolumn frontowych plus do tego używany amlituner stereo (lub kilkuletni amplituner KD). Dzięki kolumnom frontowym będzie Ci to nieźle grało - po przypływie gotówki zostawisz sobie DVD i kolumny, a na lepszy wymienisz amplituner.

A kolejna propozycja - jeżeli chcesz (jak piszesz) mieć coś z wyższej półki to pomyśl o zakupie na raty porządniejszego zestawu - dostajesz sprzęt od ręki, a jest parę sieci RTV reklamujących się "raty 3x 0" i bez problemu znajdziesz parę ciekawych propozycji icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści-przynajmniej dla mnie ...mam 2500 zł na kino domowe i znów zaczynają się "problemy" z wyborem.

Czy taki zestaw dobrze zagra : Denon 1507 / 1730 / CR 30 -jest u mnie w mieście za 2400 pln. Opłaca się brać czy może lepiej odpuścić i wziąść jakiś zestaw ze sklepu internetowego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...