Skocz do zawartości

Monitor Audio BX2 + ... dylemat.


axo

Recommended Posts

Witam serdecznie.Jaki wzmacniacz polecilibyscie do MA bx2?Zastanawiam sie nad ca 550A (nowy za 1200zl) badz cos uzywanego.Z jakim wzmacniaczem najlepiej zgraja sie wyzej wymienione kolumny? Od dzwieku oczekuje czystosci, glownie bede puszczal mp3 od czasu do czasu flacki. Pokoj ma 12mkw.Nie jestem audioflem ale slysze rownice w dzieku (taki dzołk) icon_smile.gif) MOj najwiekszy dylemat to czy warto isc w nowy wzmacniacz czy kupic cos uzywanego znacznie tanszego a jakosc dzieku moze byc lepsza.Z gory dizekuje za porade.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac, ze mam zamiar podlaczyc sprzed pod laptopa, albo pod tv.Telewizor to samsung B650, ktory smiga z mp3 az milo. Akurat cd odpada, glownie bedzie puszczana muzyka w mp3 oraz flac.Wiem ze nie uzyskam klarownego dzieku bo to zawsze format skompresowany(mp3) ale dla mnie jest to wystarczajace.Rodzaje muzyki , ktorej slucham sa przerozne wiec chcialbym wzmacniacz bardzie neutralny, kable to alphard da vinci 2x4mm.
Dzieki za zainteresowanie, licze na kolejne wypowiedzi.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

potrzebujesz czegoś co gra nasyconym dźwiękiem z przyjemną górą pasma...

http://allegro.pl/advance-acoustic-map-101...1392380014.html

Jungson JA 88C
zapłacisz 300 funtów z przesyłką... link do sprawdzonego sklepu: http://www.chinese-hifi.co.uk/Jungson.htm

http://allegro.pl/yaqin-mc-5881a-wzmacniac...1378641898.html



No niestety lampa odpada.Czytalem ostatnio o Advance Acoustic MAP 101.Tylko jedna rzecz mnie niepokoi, ludize pisza ze przechodzi w segment AB, jesli osiagnie zbyt wielka temperature, spowodowane jest to zbyt malym radiatorem i czujnikiem , ktory wola o pomoc.... Nie rozumiem tego za bardzo , to znaczy ze przy glosniejszym sluchaniu jakosc dzwieku sie pogarsza? Spada moc? Prosilbym o wyjasnienie. Czy AA to dobra firma, malo ludzi na forach ja poleca, znacznie wiecejj Nadow, Marantzow, CA itp ....

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to dobra firma icon_smile.gif Z tą klasą AB to prawda, ale to nie chodzi o to, że jak gra głośniej to gra gorzej (przynajmniej nie gorzej niż konkurencja). On po prostu przy małych mocach gra w legendarnej, czystej klasie A, która uznawana jest za najlepszą brzmieniowo (właśnie legendarnie, bo w praktyce to gra całość konstrukcji, a nie początkowe założenie). Nie słuchałem go, więc nie powiem ci czy różnica jest słyszalna, ale jak znam życie to nie będzie wielka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

AA to dobra firma icon_smile.gif Z tą klasą AB to prawda, ale to nie chodzi o to, że jak gra głośniej to gra gorzej (przynajmniej nie gorzej niż konkurencja). On po prostu przy małych mocach gra w legendarnej, czystej klasie A, która uznawana jest za najlepszą brzmieniowo (właśnie legendarnie, bo w praktyce to gra całość konstrukcji, a nie początkowe założenie). Nie słuchałem go, więc nie powiem ci czy różnica jest słyszalna, ale jak znam życie to nie będzie wielka.



Slicznie dizekuje za wyjasnienie.W zasadzie nie lubie glosno sluchac muzyki.Glownie zalezy mi na czystym brzmieniu.
W tej cenie moge jeszcze dostac Marantza 6003 i Cambridge 550A ... ponoc Cambridge ladnie zgrywaja sie z monitorami audio .... glownym atutem jak dla mnie jest jeszcze wejscie mp3 wlasnie w nim, za niewielka kase mozna dokupic jakis player mp3/flac .... nie wiem jak to wypada w praktyce ale dosc to interesujace...

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam posiadam BX2 i PM6003 podłączone do PC z kartą Audiotraka Prodigy 7.1 (z wymienionym op-ampem) Gra to całkiem nieźle. Czasami narzekałem na dosyć jaskrawą górę ale po wymianie op-ampa na OPA2604 problem się rozwiązał. Ale ogólnie zestaw jest przyzwoity do twoich potrzeb tzn jeżeli będziesz słuchał różnych gatunków muzyki Gra neutralnie i przyjemnie ale najlepiej jak sam przesłuchasz bo każdy ma inne oczekiwania co do dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bx2 gra u mnie jako sourroundy w zestawie jamo s606 + yamaha rxv 467.Szkoda mi ich na efektowe, co prawda efekty sa swietne ale wiadomo o co chodzi .... nie wykorzystuje ich ... podpinalem je jako fronty z rxv 467, graja znasznie lepiej niz jamo s606 , co najwazniejsze nie dudnia i maja lepsza srednice ....
Mam nadzieje ze gdy wybiore juz wzmak stereo zagra to o niebo lepiej ....

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz mieć pewność że każdy przyzwoity wzmacniacz stereo zagra lepiej niż ta Yamaha Zasada jest prosta żadne KD nie zagra tak jak wzmacniacz stereo jeżeli oba kosztują tyle samo A tak w ogóle to ta Yamaha posiada wyjście przedwzmacniacza może kup coś co ci będzie napędzać tylko kanały przednie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jakies wyjscie, tylko ze na kinie domowym tez mi zalezy, bo jednak co jak co uwielbiam filmy w 5.0. POsiadam jeszcze centralke jamo. Ostatnio wladlm na pomysl.Tylko nie wiem czy moje zalozenie jest do spelnienia.Zostawie bx2 na surroundach , dokupie sobie wzmak stereo .Jako ze bx2 maja mozliwosc biampingu i zworki , podlacze je jednoczesnie do Yamahy a 2 wolne koncowki w glosnikach moglbym podpiac do wzmaka stereo(nie wiem czy dobrze wyjasnilem)Oczywiscie pamietajac aby nie wlaczas sprzetu jednoczesnie, moglbym miec przyszwoite stereo a zarazem cakiem przyjemne kino .... da sie tak zrobic?

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się , bo wtedy w kd będą grały tylko basy a w stereo wysokie. nie kombinowałbym , jeśli już to jakiś switch. ale jak bx2 będziesz miał na tyłach , to z fotelem będziesz musiał latać i przestawiać, żeby miejsce odsłuchowe było ok icon_smile.gif
Jak dla mnie sprzedać 606, kupić wzmaka z main - in , bx2 na fronty ( centralny też by się przydał z tej serii ... ) a na efektowe jakies tanie satelitki
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...