Skocz do zawartości

Marantz PM-80 MKII + Acoustic Energy Aegis Two - bądź co innego?


borowik23

Recommended Posts

Witam, pisze z pytaniem co możecie mi powiedzieć na temat takiegoż zestawu - Marantz PM-80 MKII + Acoustic Energy Aegis Two - wartego "chyba" około 1400 zł - bądź ewentualnie, co innego moglibyście polecic (wzmacniasz stereo + głosniki, max własnie 1400 zł).
Muzyka której słucham, to głównie rock, lżejsze odmiany metalu, muzyka klasyczna icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rzadko spotykany model tego Marantza, być może to egzemplarz, który sam kiedyś miałem icon_wink.gif
fajny sprzęt, tylko dobrze kolumny do niego trzeba dobrać - przede wszystkim powinny grać dosyć miękko i dynamicznie, bo on gra raczej spokojnie ale bardzo przejrzyście
u mnie grał z Paradigm Monitor 7v4 i byłem z tego zestawienia swego czasu bardzo zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam icon_wink.gif czekam aż sprzeda sie moje dotychczasowe kino domowe - chce kupic jakis w miare przyjemny komplecik czysto stereo, z mniejszą mocą (dwa pokoje, 12 m2 i 20 m2), toteż obecny zestaw (Tannoy MX-4M, 2x 180 Watt) jest mitotoalnie niepotrzebny icon_wink.gif i dlatego pytam o jakieś zestawy stereo tak do 1400 zl najlepiej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ten Marantz z Allegro za 600zł to za tą kwotę zdecydowanie warto, z tego co pamiętam ja za niego zapłaciłem >800zł, pierwsze 25W to czysta klasa A (różnicę słychać)
z kolumn hmm, AE nie słuchałem więc nie doradzę, tym bardziej nie wiem też jak wypadną w duecie z Marantzem icon_wink.gif
tak jak pisałem wyżej - kolumny do tego wzmacniacza powinny brzmieć miękko i dynamicznie, bo Marantz jest przejrzysty (dosyć jasna góra) ale spokojny, tak aby to wszystko się zrównoważyło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że kolumny 80-100W zagrają ciszej niż 180W? To częsty, dość podstawowy błąd w myśleniu o kolumnach. Jeśli kolumny 80-100W będą miały większą skuteczność, będą łatwiejsze do wysterowania, to pod względem głośności mogą dać niezłego łupnia tym 180W o małej efektywności, trudnych do napędzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm - to teraz dałeś mi zagwozdkę icon_wink.gif chce po prostu w miare dobre jakościowo kolumienki - mam te Tannoye, i po prostu cięzko mi ocenić ich jakość icon_wink.gif miło sie tego słucha, ale z powodu braków testów etc - cóz, cieżko określic po prostu icon_wink.gif nie chodzi nawet o to, że one grają za głośno - nie wykorzystuje tej mocy, którą oferują icon_wink.gif a bardziej chodzi mi w tej chwili po prostu o kolumny, które będą pasowały do tegoż Marantza 80 - który ma w klasie A 25 Watt - a 180 Watt kolumny do 25 Watt wzmacniacza - to pasuje? bo specem nie jestem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kef-cresta-3-w-pieknym-s...1388691689.html ---> takie coś np?
za tamte Acoustic Energy musiałbym zapłacic 700 zł - na ich temat jest sporo opinii w internecie, i cena całkiem fajna chyba icon_wink.gif jak na jakość jaką oferują - cały problem w tym, ze na pl stronach zaaadnych opiniI nie ma :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gorszy, inny sposób prezentacji
większa dynamika, bardziej nasycony, miękki, ciepły dźwięk, łagodniejsza góra pasma jednak z ciut mniejszą liczbą detali

mi akurat bardziej pasuje sposób prezentacji starego Nada od Marantza, podejrzewam że łatwiej do tego pierwszego będzie dobrać kolumny (będzie tolerował także ostro i "sucho" grające)
3150 to rzadko spotykany model, wyższy od 3130 i 3140, biorąc pod uwagę że obydwa grają ekstra to na tym na pewno nie zawiódł byś się... jeśli chodzi o aukcję to myślę że uczciwa cena (w zasadzie cena/jakość jest fantastyczna, ale Nady chodzą jednak dosyć tanio, za tanio icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba stanie na tym Nadzie jednak icon_wink.gif szczególnie, że tutaj mam jeszcez cd-playera, zawsze to koszt jakiś odpada icon_wink.gif i wstępnie na KEFy Cresto 3 sie zdecydowałem - w bardzo fajnym stanie za 6 stówek znalezione - powinny dać rade icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...