Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chcę kupić głośniki i z tego co się naczytałem wszyscy polecaja modele wymienione w temacie. Mam pokój 5x5 (25m2) i słucham głównie hip-hopu, czasem reagge, okazyjnie ponadczasowych kawałków rockowych czy popowych. Początkowo byłem zdecydowany na microlaby, lecz teraz obawiam sie o niewystarczającą ilość basu na tej powierzchni, bo i trakie opinie krążą o tych kolumnach, a ja jednak lubie bas. Czytałem także, że lepiej sprawują się przy muzyce rockowej, a do hip-hopu nie są polecane. Co o tym sądzicie? Zależy mi aby dżwięk mógł byc glosny bez utraty jego jakosci oraz z solidnym basem w razie potrzeby. W komputerze mam narazie integre, ale planuje kupić jakąś dżwiękówkę, z tym że najpierw chciałbym głośniczki (propozycje kard muzycznych również mile widziane). A może polecacie jakis inny sprzęt w podobnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że SOLO 7C to największe kolumny nowe, które można dostać w tej cenie. Na rynku są inne monitory (głównie studyjne), ale znacznie mniejsze. LOGITECHów bym nawet nie porównywał, nawet jak basu będzie "na ucho" więcej to jego jakość będzie dużo gorsza.

Co do tej dźwiękówki to ile masz zamiar przeznaczyć??? Może uda się trochę przesunąć budżet i kupić jakieś inne głośniczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem w tym, że SOLO 7C to największe kolumny nowe, które można dostać w tej cenie. Na rynku są inne monitory (głównie studyjne), ale znacznie mniejsze. LOGITECHów bym nawet nie porównywał, nawet jak basu będzie "na ucho" więcej to jego jakość będzie dużo gorsza.

Co do tej dźwiękówki to ile masz zamiar przeznaczyć??? Może uda się trochę przesunąć budżet i kupić jakieś inne głośniczki.




Dlaczego problem? chyba moj pokoj nie bedzie dla nich za mały. Na karte dzwiekowa moge przeznaczyc koło 300zl, skoro to tak bardzo poprawi jakosc odsluchu. Może takie: http://allegro.pl/glosniki-logitech-z623-2...1387032424.html (z626)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz coś z subwoofer do takiej muzyki (niekoniecznie Z-2300). Solo7c opłacały się jak chodziły nówki po 300PLN. Bas z nich nie jest szczególnie niski, poza tym potrafi się nieprzyjemnie wzbudzać przy niektórych częstotliwościach. Kurczę, Logitech mógłby wypuścić jakieś nowe 2.1...

Co do Z623 które zlinkowałeś - bawiłem się tym w Saturnie. Mniej basu niż Solo7c. Ogólnie małe to i dziwnie brzmiało (pewnie dlatego, że słuchane w sklepie). W kartę dźwiękową za 300PLN nie pchaj się przy takim budżecie na głośniki. Kup używaną Audigy <100PLN, a pozostałą część kasy dołóż do lepszych przetworników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pokój o podobnych wymiarach około 25mkw i Logitech z-2300+Audiotrack Prodigy HD2 grały tam bardzo ładnie. Jeżeli odpowiednio ustawisz SUB to bas nie będzie tak wolny i rozciągnięty a bardziej sprężysty i równomiernie wypełniający pokój ( po prostu dalej od ściany i bassreflexem na pokój ).
Obecnie mam stereo HK 980 + M34i i sub od z-2300 podłączony do wzmaka HK do wspomagania efektów w filmach.

Solo7c nie słuchałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Miałem przez 1,5 roku z-2300 w połączeniu z x-fi gamer. Grały w sumie ładnie, nawet bardzo ładnie. Troszkę brakuje im wysokich tonów, bas za to jest potężny, choć nie brzmi on ładnie i czysto, czasem jakby dudni. Przeszkadzała mi nie raz za duża jego ilość, nie da się go odpowiednio przyciszyć, przez co musiałem ciągle używać equalizera. Oprócz tego 4 razy spaliły mi się satelitki (ale może po prostu mam pecha do logitechów, bo w z-3e, moim poprzednim zestawie, miałem to samo). Po 4 reklamacji dostałem zwrot pieniędzy i postanowiłem sprawdzić solo7c. Niestety nie mam już x-fi, a po stacjonarce pozostały jedynie wspomnienia. Przy karcie zintegrowanej z laptopa brzmią poprawnie, po pożyczeniu od kolegi xonara u1 byłem z nich bardzo zadowolony. Dźwięk dużo czystszy niż w przypadku z-2300, lepiej wypełnia przestrzeń. Przy integrze laptopowej brakowało rzeczywiście niskich tonów, podpięcie xonara wyeliminowało ten problem. Ja osobiście wolę microlaby, i w tym momencie uważam, że kupowanie zestawu komputerowego 2.1 do słuchania muzyki to nieporozumienie. Jeśli chcesz, żeby szyby u sąsiadów leciały z okien to polecam z-2300, a jeśli zależy Ci bardziej na czystości dźwięku i lepszej scenie to solo7c. Do obydwu zestawów jednak musisz kupić niezłą dźwiękówkę, żeby cokolwiek z nich wycisnąć konkretnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...