Skocz do zawartości

Jamo S606 czy JBL ES 80 może coś innego?


bos60

Recommended Posts

Witajcie,

Aktualnie posiadam amplituner YAMAHA RX-V800RDS + zestaw JAMO S406 (5.0) + sub KODA 1000SW-v2.
Z różnych powodów muszę zmienić kolumny. Rezygnuję przy okazji z suba. Powierzchnia pokoju 18m2.
Zastanawiam się nad JAMO S606 lub JBL ES80.... Może zaproponujecie coś innego...

Proszę o poradę fachowców:)

PS. Zestawu używam do słuchania muzyki, grania (PS3) oraz filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jeszcze ich posłuchaj , nie kieruj się tylko opiniami icon_smile.gif ja słuchałem i sorry , tak rozlazłego dźwięku basopodobnego i do tego bardzo ostre wysokie ....zdecydowanie dźwięk altusopodobny. jest faktem , że w tej cenie dostajemy dużo kolumny icon_smile.gif, ale tylko na wagę . według mnie dużo lepiej grają już s506 , o serii c jużnie wspominam
qq 5000 , heco vista , magnat monitor . tego bym posłuchał
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zestawienie jest trochę nie na miejscu. JAMO S606, Quadral'e Quintas i HECO Victa to mniej więcej jeden poziom, ale JBLe ES mimo wszystko są lepsze. ES80 to nie jest przecież taka wielka kolumna jak ES100 i jej kultura jest na wyższym poziomie. To szufladkowanie JBLa to chyba lekka przesada. Używałem tej serii i wiem, że przesiadka na DALI, Monitor Audio czy inne z podobnego pułapu cenowego to przejście na wyższy poziom, ale nie ma co ich porównywać z kolumnami wyjściowo 30-40% tańszymi...

Mimo wszystko proponuję rozejrzeć się za innymi opcjami icon_wink.gif Choćby DALI Concept 6, Monitor Audio BR5 (są obecnie w bardzo dobrej cenie, bo to seria, która została własnie zastąpiona, to konkurent wyższych DALI serii LEKTOR, więc naprawdę warto), Magnat Quantum 605 czy KODA K-5200F (nie wiem tylko czy dadzą radę na basie, one są wielkościowo jak MA, ale mają jeszcze mniejsze głośniki basowe, musiałbyś to przetestować).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...