Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa 5.1/7.1 pod USB z wyjściem optycznym


Recommended Posts

Witam ponownie
Poszukuję karty dzwiękowej pod USB z wyjściem optycznym do dźwięku 5.1 ( w przyszłości może 7.1 ) i słuchania muzyki w stereo. Mój sprzęt : Asus M2N61-AR, Dual Core AMD Athlon 64x2, ATI Radeon HD 4550. Pod nią bedzie podpięty Harman Kardon AVR 255 i kolumny Monitor Audio seria BR. Jeśli chodzi o budżet, to nie mam pojęcia ile takie karty kosztują,a zależy mi na wysokiej jakości dźwięku - 192 kHz. Wszystkim serdecznie z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Budżet do 800 zł,
Przez kartę odsłuch mp3 - 320 kbps oraz audio cd,
Z tego co się orientuję 192 kHz 24 bit jest zaawansowanym formatem dzwięku dający słyszalną poprawę jakości, a mój HK AVR 255 ma ( chyba ) możliwość obsługi tego formatu - chciałbym po prostu wycisnąć z niego max możliwości. Mogę się mylić w tym pojęciu więc z góry sorki i proszę o poprawenie mnie jeśli jest taka potrzeba. Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz" (bez zbędnego cytowania)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten Harman juz u Ciebie gra z Monitorami ?
Tak w ogole to mp3 - jakie by nie było to jest to system który traci bardzo dużo - zwłaszcza na dynamice i na ogólnym przekazie, i nawet karta za 2tysie tu nic nie da
Do innych formatów Lossles (typu FLAC) to w miare dobrze sprawdzja się sie DAC - które podepniesz pod USB, ale to głównie do stereo a nie do kina..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gra już od 3 miesięcy,
Ogólnie nastawiam się na odsłuch z CD, odtwarzacz jak narazie najzwyklejszy komputerowy ale w niedalekiej przyszłości przymierzam się do zakupu jakiegoś lepszego CD Playera po mojego HK ( mile widziane wszelkie propozycje tak do 800 zł ), mp3 to tylko ewentualność. Zależy mi na karcie do odsłuchu 70 % filmy, bo posiadam sporo filmów Blue Ray i HD na moim kompie i 30% muzyka. Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz" (bez zbędnego cytowania)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 192/24 bym pominął, bo to nie jest najważniejsza kwestia. Niestety na USB nie ma w sumie kart, jedyną znośną opcją jest chyba CREATIVE X-Fi Surround 5.1, jednak nie jest to jakaś niesamowita karta (chociaż po wyjściu cyfrowym, nie powinna ograniczać potencjału zestawu, ewentualnie w niewielkim stopniu). Możesz do tego dokupić sobie jakiegoś DACa (choćby ZERO DAC, obecnie można go mieć za <400zł) z wejściem USB i cieszyć się dobrym stereo, a kartę mieć tylko do filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebuduję mojego HP Slimline na pełnowymiarowego klocka. Wymienię obudowę, płytę główną, zasilacz na większy i zainstaluję kartę dźwiękową na gnieździe PCI-E. Mam już jedną na oku : http://www.arest.pl/produkt/20769/ASUS-XON...BOX/wlasciwosci . Tylko jedno mnie zastanawia - piszą, że wyjście optyczne jest przez jakiś adapter i czy przez ten adapter nie traci się na jakości dźwięku ? Co o tym myślicie, a może inne propozycje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też miałem ten sam problem. Jednak go rozwiązałem po zakupie Tego

Posiadam 2 Laptopy, na jednym idzie pięknie dźwięk DTS/DD a na drugim jest dźwięk urywany co 1 lub 2 sekundy ;/

Model na którym działa to: ASUS X52JE-EX166
Ten niedziałający to : Asus K51AC

A połączenie jest takie Asus --- USB --- karta --- SPDIF --- Logitech Z5500

I teraz moje pytanie, dlaczego na jednym laptopie mi przerywa a na drugim nie?Czy to może zależeć od tego ile USB laptop posiada?
Dodam jeszcze, że zaraz po zainstalowaniu tej karty, na Asus K51AC dźwięk DTS i DD chodził idealnie. Problemy się zaczęły po kilku minutach, dźwięk zaczął przerywać i już tego słuchać się nie dał icon_sad.gif Myślałem że zaradzę sobie coś jak zrobię format. Ale niestety to samo, zmieniałem USB w laptopie, karta znów się instalowała, i po kilku minutach to samo. Powie mi ktoś od czego to zależy ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie standardowe zwykle dzialanie. Czy sie nie haczy, nie spowalnia chwilami itd. Moze komputer z jakichs powodow nie jest w stanie obliczyc dziweku?
Mozesz sprobowac sprawdzic w jakis sposob jaki masz transfer na USB. Przekopiuj kilka GB na jkais dysk USB lub duzego pendrivea z jednego i drugiego laptopa i sprawdz czy czasy sa zblizone.
Mozesz tez probowac starac sie uzyskac pomoc techniczna od producenta karty na USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie standardowe zwykle dzialanie. Czy sie nie haczy, nie spowalnia chwilami itd. Moze komputer z jakichs powodow nie jest w stanie obliczyc dziweku?


Raczej nigdy nie miałem z nim problemów icon_wink.gif


Plik: 2,30GB

Czas 05:50 średnia prędkość kopiowania 6,65Mb/s <---K51AC
Czas równe 5min:) średnia prędkość 7,70Mb/s

No to by wszystko wyjaśniało bo DTS i DD potrzebuję mieć szybkie/wydajne USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wolniejsze ale czy to jest przyczyna to nie jestem pewien - nie wiem ile potrzebuje DTS do dzialania, ale nie jest to roznica az tak wielka. Z drugiej strony gdyby zalozyc ze na kazdy kanal idzie dzwiek bez kompresji to bedzie to 6x 150kB/s wiec ok 900kB a zatem nie az tak wiele.
Mozna sprobowac dojsc przyczyny wolniejszego dzialania USB. Moze masz tam w kompie pod USBki wiecej rzeczy podpietych? Moze podczas testow jeden z kompow byl na baterii, a inny zasilany z sieci? Mozesz tez probowac z roznymi USBkami.

Czy film, kodeki, odtwarzacz i oprogramowanie na obu kompach sa te same? Bo zakladam ze chodzi o filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, specjalnie nic nie podpinałem, na czas testów. Obydwa kompy były na zasilaniu z sieci:) Sprawa kodeków i odtwarzacza, obydwa posiadają te same programy i wersje kodeki też icon_wink.gif Rzecz jasna tylko do filmów mi to potrzebne icon_smile.gif

Dziś przeprowadziłem ponowny test na K51AC i o dziwo dźwięk DD chodził pięknie, z DTS już nie poszło tak fajnie(zacinał się raz na kilka sekund) Dodam jeszcze, jak przesunę suwak w filmie to od razu przestaje działać, znaczy już wtedy zacina dźwięk co sek. Nie da się wtedy oglądać;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz film na obu kompach i jak bedzie sobie chodzic wywolaj menadzera zadan (ctrl+alt+del). Wejdz w nim na procesy, odszukaj playera co odtwarza film i popatrz na uzycie pamieci i procesora przy tym procesie. I tak przy obu kompach. Jakie sa?

Ps: Oczywiscie na obu kompach po kolei, a nie naraz icon_wink.gif Bo musza byc glosniki podlaczone i karta zewnetrzna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...