Skocz do zawartości

Amplituner do wharfedale Diamond


Fikus

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera do KD ktory miałby współpracować z głośnikami Diamond F10.6, S10.1, CCM.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to ok2200PLN, całość będzię używana na powierzchni 25m2.
Podział 70% filmy30% muzyka(pop rock) + ps3

Pierwszy wybór padł na Denon 1911 ale czy to dobry wybór?
Jeżeli mieliście styczność z w/w głośnikami proszę o opinie.





Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w przypadku ONKYO sprawa jest prosta, pierwsze dwie cyfry (a w sumie jedna, bo druga jest zwykle 0, czasami 7, ale to są zwykle modele tylko trochę różniące się od tych z identyczną pierwszą cyfrą) odnoszą się do modelu, czyli masz 50x, 57x, 60x, 70x, 80x... ostatnia cyfra oznacza rocznik, czy też kolejnosć pojawiania się (im wyższa cyfra tym nowszy model).
Nie jest jednak tak, że niższy model nowy zagra lepiej od wyższego zeszłorocznego. Także z dwóch 608 vs 707, zdecydowanie stawiam na 707 (szczególnie, że ten amp wyjściowo kosztował ~3500zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina jak najbardziej może być tak czy inaczej OKNYO 707, ciekawą alternatywą może być Denon 2310, podobno ma bardzo dobrą sekcję wideo, ale jednak kosztuje trochę więcej niż ONKYO. Kolumny... do kina zdecydowałbym się na coś innego niż Wharfedale, stawiając w 100% na szybkość i efektowność dźwięku Klipsch. Jeśli zaś o stereo chodzi to jest kilku godnych konkurentów Wafli np. DALI, KEF czy JAMO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym,że diamondy spodobały się z wyglądu tej pięknieszej stronie domu i tu jak gdyby mało jest miejsca na dyskusjęicon_smile.gif natomiast mało jest opini i postów na temat marki wharfedale, Amplituner na 80% wchodzi w gre jednak to Onkyo ale model 608 lub 708.

czekam na dalsze podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no i stało się, decyzja zapadła na Onkyo 608 które po trzech dniach nawaliło, podczas oglądania filmu amlituner wyłączył się i zaczeła mrugać czerwona dioda. Według instrukcji wyłączyłem sprzęt na godzine. Podczas kojelnego uruchamiania włącza się tylko na kilka sec i znowu się wyłącza.

mieliście taki przypadek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam, mam ten zestaw o który pytasz, Denon 1911 + Diamondy 10.6/10.1/CS + SUB MX, i jestem zadowolony. Zastosowanie 50/50 kino i muzyka i naprawde mogę z czystym sumieniem polecic. Co prawda w porównaniu słyszałem tylko Jamo S606 i Mission (tez fajnie grały) ale ostatecznie zdecydowałem się własnie na Diamondy. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...