Skocz do zawartości

Amplituner Denon


friday1308

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałem sie dowiedziec dlaczego moj ampituner Denon przy podłączeniu L/F i R/F w 2 Chanel nie chce grać w stereo ,czy mam sie juz bac ze jest zepsuty,a jesli nie to czemu tak jest.Dodam ze przy podłączeniu na bi ampingu/bi wire tego problemu nie ma.
Prosze o pomoc uzytkowników amplitunerów Denona.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak
posiadam Denon AVR 3808

Przy podłączeniu głośnikow a i b ( podłączenie na 100% właściwe) w ustawieniach w manu przy przypisywaniu wzmacniacza (amp asigned)wybieram 2 CHANEL i jak daje na stereo lub direct ,jest cisza w ogole nie graja.W opcjach virtual,matrix ,d.neo,rock,jeez ,reszta działa.Tylko w stereo i direct nie gra jak jest w 2 CH.Przy innych ustawieniach amp asined nie ma problemu jak np.biore na bi aming czy 7.1 chanel wszystko gra ,stereo,direct,virual,itp.nie mam pojecia czemu tak jest.Czy jak by były spalone koncówki mocy czy mogło by tak byc czy raczej w ogole by niegrał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amp assigned dotyczy tylko kwestii bi-ampingu, nie czy masz naprawdę podłączone 7/5 kolumn czy tylko dwie
i generalnie tu powinno być 7.1 wg mnie, no chyba że faktycznie podłączasz kolumny w bi-ampingu (zwory zdjęte i podłączone 4 kable do 4 końcówek mocy, od frontów i surround back - zakładam że to wiesz bo inaczej spaliłbyś końcówki), to możesz ustawić i tak i tak

7.1 channel - tu wybierasz że masz kolumny frontowe podłączone standardowo (bez bi ampingu) - jak grają tu fronty (w jakimkolwiek trybie) to końcówki mocy są na pewno ok
2 channel - wybierasz że masz bi-amping dla frontów
chyba że masz 3 opcję - "bi-amp", wtedy to 2 channel może oznaczać coś innego (najlepiej jakbyś sprawdził w instrukcji)

generalnie wydaje mi się że jest jednak wszystko ok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...