Skocz do zawartości

Magnat Quantum seria 600 - potrzebna pomoc


mateuszs

Recommended Posts

Witam,
Mam amplituner Technics sa-ex 120 (wiem staroć i wogóle) i były z nim altuski 300 - taki zestaw młodego słuchacza.
Kolumienek nie ma więc rozglądam się za:
- czymś do salonu 30m3
- do muzyki raczej rozrywkowej
- trochę do filmów
- może kiedyś zmiana na inny sprzęt zamiast tego technicsa - brak gotówki
- niestety nie będą ustawione w idealnym trójkącie do miejsca odsłuchu - raczej po skosie, niesymetrycznie - wiem, że tak nie powinno się robić, ale nie mam możliwości ustawienia inaczej.
Marzą mi się 657 a nie wiem czy duża różnica w jakości do 607
Wiem, że muszę udać się na odsłuch - najlepiej ze swoim ampli, ale może doradzicie co innego w podobnej cenie jest dobre do tego co napisałem.
Chciałbym aby bas był taki lepszy, a nie kartonowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś. Idź i posłuchaj. Niestety z tego amplitunerka dobrego basu miał nie będziesz. Jak posłuchasz kolumn ze swoim amplitunerem każ sobie podłączyć jakiś przyzwoity wzmacniacz. Usłyszysz różnicę. W 30m2 nie da się ustawić kolumn? Nie wierzę. Trochę pomyśl, przestaw i coś wykombinujesz. Magnaty mają dobry bas. Jakie jeszcze inne kolumny? To zależy ile pieniędzy możesz na nie przeznaczyć? A kolumny mają być nowe czy używane, czyli gorsze czy lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie gorsze i nowe - niestety mam taką manię nowości icon_eek.gif
Koszt do 2000zł (wiem maganaty trochę przekraczają)
Co do ampli - wiem że jest nie za dobry, ale na razie tak musi być. Potem kiedyś kupię nowy inny icon_smile.gif
Niestety ustawienie pokoju jest kiepskie, są schody na piętro i pod nimi musi być tv z głośnikami (jak się zmieszczą), jest kominek, stół i kanapa iszlag mnie trafia, że nie mogę ustawić tego - chyba że będą po przeciwnej stronie TV - czyli za moimi plecami. Muzyki przecież nie słucham siedząc naprzeciw sprzętu, tylko poruszam się po domku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marzą mi się 657 a nie wiem czy duża różnica w jakości do 607
Wiem, że muszę udać się na odsłuch - najlepiej ze swoim ampli, ale może doradzicie co innego w podobnej cenie jest dobre do tego co napisałem.
Chciałbym aby bas był taki lepszy, a nie kartonowy.


różnica może też być żadna, często nowy model to tylko lekkie odświeżenie serii z prowizorycznymi zmianami


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

605 niby mają 1 głośnik basowy mniej ale różnica teoretycznie powinna być minimalna
w 605 jeden głośnik jest niskotonowy a drugi nisko-średniotonowy (układ 2,5 drożny), w 607 z kolei są 2 głośniki basowe i jeden średniotonowy (układ 3 drożny)
objętość skrzynek w przegrodach jest praktycznie taka sama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

605 niby mają 1 głośnik basowy mniej ale różnica teoretycznie powinna być minimalna
w 605 jeden głośnik jest niskotonowy a drugi nisko-średniotonowy (układ 2,5 drożny), w 607 z kolei są 2 głośniki basowe i jeden średniotonowy (układ 3 drożny)
objętość skrzynek w przegrodach jest praktycznie taka sama



Czyli nie warto dokładać kasy - wiem lepiej sprawdzić.
A co myślicie z tym ustawieniem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...