Skocz do zawartości

trzeszczenie/brzęczenie w kolumnie przy połączeniu optycznym


makkam121

Recommended Posts

Witam
Mam zestaw kina domowego składającego się z takich komponentów:
- kolumny 5.0 Taga TAV-606
- sub Koda SW-1000v.2
- amplituner Sony STR-DB870QS

No i wszystko jest ok, tyle że ostatnio jak połączyłem sprzęt kablem optycznym, znaczy kartę dźwiękową w kompie i amplituner, to w prawej kolumnie pojawia się problem (trzeszczenie/bzyczenie/brzęczenie). Wiem, że nie jest to wina kolumny, bo gdy w amplitunerze kabel od prawej kolumny podpiąłem pod lewy zacisk i na odwrót, to problem przeniósł się na lewą kolumnę. Lecz z kolei nie jest to też wina zacisku bo podłączam często fronty pod wzmacniacz, który jest na pre-out'cie amplitunera.
Problem pojawia się tylko przy dźwięku odtwarzanym z kompa niezależnie czy źródłem jest film z DTS bądź nie, muzyka mp3 bądź flac, gra. Problem występuje też niezależnie od tego czy dźwięk przesyłam jako PCM czy DTS Interactive.
Problem pojawia się zazwyczaj dopiero po jakimś czasie (np. 1h) i nie wiem czy ma związek z dźwiękami o jakiś konkretnych częstotliwościach. Myślałem na początku, że z basami, ale teraz bardziej mi to brzmi w rytm muzyki icon_eek.gif ale nie sugerujcie się raczej tym.
No i problem czasem potrafi sobie na jakiś czas całkowicie zniknąć.

Nie mam zielonego pojęcia jakie podjąć następne kroki w celu diagnozy problemu, więc proszę was serdecznie o pomoc. Chyba, że ktoś potrafi bezpośrednio zdiagnozować problem i dać mi znać co sprawia mi tyle kłopotu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...