Skocz do zawartości

Słuchawki + player


baxx

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Planuję zakup sprzętu jak w temacie. Zamknięte dobrze izolujące od otoczenia słuchawki. Do tego jakiś odtwarzacz mp3.
Słuchawek będę również używać do kompa na zewnętrznym SB X-Fi.
Obecnie mam AKG K242HD, które są na prawdę świetne, ale po pierwsze chcę zamknięte słuchawki, a po drugie, nie do końca pasuje mi charakterystyka tych AKG,
chodzi mi głównie o basik icon_smile.gif Chciałbym słuchawki, które będą miały mocne basy,oczywiście nie zaniedbując do końca przy tym średnich i wysokich tonów.

Co do odtwarzacza: miałem kiedyś irivera T10, był dosyć ok, chociaż brakowało mi w nim jakiś szerszych ustawień equalizera.
Chodzi mi tylko o mp3, nie potrzebuję żadnych dużych wyświetlaczy do zdjęć czy filmików... Aczkolwiek całkowity brak jakiegokolwiek wyświetlacza jest wykluczony. Pojemność jaka mi wystarczy, to 4gb (oczywiście 8gb i więcej mile widziane).

Rodzaj muzyki jakiej słucham jest naprawdę bardzo różnorodny. Od rammsteina, system of a down, przez kazika, naturala, po prodigy, pendulum, sosmic gate, czy cristal castles. Jakiś radiowych pop'ów też ostatnio lubię czasami posłuchać.

Nie faworyzuję żadnej marki. Nie mam też możliwości odsłuchu sprzętu.

Kolejna kwestia to problem chodzenia z tym po ulicy, bo nie ma co ukrywać, że to trochę oczojebliwe, ale jakoś pod kapturem może dam radę.

Zdaję sobie sprawę, że kwota którą wyznaczyłem nie jest wysoka. Jeśli na prawdę warto dorzucić trochę, to dozbieram i dorzucę.

btw miał ktoś styczność z MONSTER BEATS'ami? One w ogóle są zamknięte? Strasznie mało info o nich na sieci.






Dzięki wszystkim za zainteresowanie się wątkiem i odpowiedzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął CAL!, o których wspomniał już alghar, za 200zł to są super słuchawki, a przy tym zostanie ci jeszcze sporo na odtwarzacz. Jesli chodzi o odtwarzacz to warto wziąć S:flo2, Samsung'a J3, albo jakiegos COWON'a. S:flo2 możesz go dostać na stronie mp4nation.com. Starczy ci na wersję 16GB i zostanie jeszcze na kilka płyt CD icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba stwierdziłem, że kupię monstery i iphone'a 4g icon_biggrin.gif Monstery w ispocie 1200zł + 2500 za iphone'a na allegro, trochę przekracza budżet, ale po pierwsze mogę sprzedać mój telefon, czyli 3700 - ~500, to już 3200pln, a od długiego czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu na iphone'a.

Co do dźwięku - iphone + monstery ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze monstery nie są dużo tańsze w USA, po drugie jeśli dobrze kojarzę CAL, to są sporo większe od beatsów. Ma to dla mnie spore znaczenie, bo będę słuchawek używać na zewnątrz. Poza tym można je złożyć, co ułatwia wrzucenie do plecaka, czy schowanie w torbie od notebooka. Słuchałem kiedyś CAL i faktycznie brzmią fajnie. Beatsy z tego co wyczytałem mają znacznie mocniejszy dół co dla mnie dużym plusem, bo z tym problem w słuchawkach. Jeśli dźwięk jakościowo jest co najmniej taki jak w CAL, to nie ma się nad czym zastanawiać. Wzmacniacz prędzej bym kupił do moich AKG, niż do tych 'outdoor'owych'. Chociaż i tak nie jestem pewien, czy potrzebuje wzmacniacza. Jestem amatorem próbującym maksymalnie zbliżyć dźwięk do oczekiwanego, ale nie audiofilem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż twój wybór... Beats'y od CAL! nie są mniejsze. W zasadzie to praktycznie taki sam rozmiar, z tym basem to też bym się nie zgodził, i jedne, i drugie grają mocnym dołem. Składania nie podważę...
Wzmacniacz iBasso jest na tyle mały, że jego obecność jest prawie niezauważalna, ale to także twój wybór icon_wink.gif

Na koniec, Monster'y w USA chodzą po ~160-170$, więc chyba są jednak trochę tańsze icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no te za 800zł powinny być oryginalne, w Media Markt można je kupić za 1000zł, więc 800zł na allegro to dosć normalna kwota, są tam jeszcze po 600zł co do tych to już bym miał spore wątpliwości, nawet jeśli ktoś ściąga je z USA... co nie zmienia faktu, że przekonasz się dopiero po zakupie (i to pewnie tylko jakbyś przejrzał jakieś zdjęciowe porównanie oryginału i podróbki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Nie mogę wyszukać w sieci iBasso T3D. Ile potrzebuję na przyzwoity przenośny wzmacniacz słuchawkowy?
Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-f...1399885526.html
i
http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-f...1403053646.html .

Warte uwagi? Na co zwrócić uwagę kupując wzmacniacz? Jakie są wiodące marki?

Strasznie mało info na necie o tym, a ilość tych wzmaków na allegro jest śladowa.

btw wielkie DZIĘKI Pacio za zainteresowanie się tematem i pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso możesz kupić na ich oficjalnej stronie, to amerykańska firma, ale z wysyłką nie ma problemów. Fiio E5 to iPhone sobie odpusć, może będzie trochę głosniej, ale jakosciowo na pewno nie lepiej (przynajmniej tak czytałem, bo na odsłuch wybieram się od jakiegos czasu i nie mogę się wybrać icon_wink.gif), E7 może być ok, ale podobno iBasso jest lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

LOD, czyli Line Out Dock, jest potrzebny (czy też może użyteczny) tylko jak podłączasz do wzmacniacza. Po prostu wtedy regulacja idzie tylko we wzmaku, a nie podwójnie.



Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, co daje fakt regulowania tylko z poziomu wzmacniacza? Ma to jakieś znaczenie pod względem jakości dźwięku, czy chodzi tylko o wygodę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Cal-ów przereklamowane jest to choć nie zaprzeczę graja jak za ta cenę około 175 zł bardzo dobrze głęboka scena, górne i dolne tez dobrze ale dla mnie ten bas jest taki za mało mięsisty ale to moje odczucie moje ucho ale , polecam, choć przereklamowany jest bo wszyscy polecają cal-y tym samym nie zawsze obiektywnie polecając sprzęt który znają, bo tylko z opinii icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...