Skocz do zawartości

jakie głośniki z dużym basem o niskiej częstotliwości do 350zł


glebor

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem końcówkę mocy sharp 7700 2x120w rms (2x200 max moc muzyczna)i chciałbym do tego kupić jakieś fajne kolumny - podłogówki rzecz jasna. Moc myślę, że nie mneijsza niż 100w rms napewno. Fundusze jakimi dysponuje to 350zł. Od kolumn będę wymagał żeby czysto i ładnie grały. Na początku chciałem kupić altusy 140 bo były za 200zł, ale taka okazja już się raczej nie trafi, pozatym nie wydaje mi się, że altusy do 350zł Są utrzymane w idealnym stanie, a jak nawet to polskie tonsile itd pochodzą z przed wieeelu lat i technika się nieziemsko poprawiłą chyba. Co polecacie mi z używek ew. nówek?
Będą jeszcze chodziły pod technicsem v2x. ale głównie pod tą końcówką

Jak będzie coś potrzebne napewno dopiszę icon_smile.gif Dzięki wszystkim za zainteresowanie i za pomoc!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zielonyś jak świeże dolary na wiosnę icon_lol.gif O ile to nie są jakieś jaja, ale do Wielkanocy jeszcze sporo czasu.
A poważnie, to widać, że pogubiłeś się na amen. Końcówka mocy potrzebuje przedwzmacniacza (lub choćby pasywki - potencjometru sterującego głośnością), choćby po to by stłumić potencjometrem sygnał ze źródła ( odtwarzacza, komputera, tunera itp... ) bo inaczej pełna moc końcówki może w jednej chwili rozwalić Ci głośniki. Słuchawki nie są źródłem dźwięku, tylko jego odbiornikiem, inaczej przetwornikiem sygnału elektrycznego na akustyczny. Więc jakim cudem podasz na końcówkę sygnał ze słuchawek? Chyba, że ja coś źle zrozumiałem? Co do ewentualnego podpięcia słuchawek zamiast kolumn, to widzę, że jest tam gniazdo słuchawkowe, ale podejrzewam, że ma ono ustawioną uśrednioną głośność, bo potencjometru do regulacji głośności chyba tam nie ma?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Troszkę źle napisałem, gdy chciałbym tą końcówkę podpiąć pod kompa (w wyjście słuchawkowe pod końcówkę (aux)). Co do sterowania głośnością, to chciałbym założyć potencjometr 6 nóżkowy i łączyć kable następująco: ten od wyciszenia szumów (masa) do kabla i do uziemnienia potencjometra a ten na którym "burczy" dać na regulację prosto do potencjometra, więc zdaje mi się, że chyba nei potrzebuję przedwzmacniacza? Bo końcówkę zawsze można sprzedać, a do przedwzmacniacza nie chcę dokładać kasy za bardzo ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...