Skocz do zawartości

Dali Blue 5005 jaki wzmacniacz ?


Bochen_

Recommended Posts

Witam,


Pozsiadam kolumny Dali 5005, amplituner HK AVR21 oraz gramofon Dual 721. Chce obecnie kupić wzmacniacz stereo. Chcę iść w kierunku stereo więc szukam tradycyjnego wzm. stereo. Muzyka jakiej słucham to Aretha Franklin, Mery Wells, Michael Jackson, Dionne Warwick, Donna Summer, Whitney Houston słowem kurcze blade no taki typowy wokal, czasem lubię też moje płyty Metallica ZZ top Led Zeppelin Pink Floyd no dużo różnej muzyki ale głównie ten wokal. Teraz tak miałem u siebie na próbę

Arcam Alpha 7 - ogólnie całość wyszła z pokoju i poszła gdzieś na korytarz. Niema tej muzyki w pokoju - odpada

Marantz pm 8200 - muzyka wróciła do pokoju jest nieźle ale po odłączeniu korekty tonów niskich i wysokich nadal nie do przyjęcia. Po wyregulowaniu nadal bez mocy bez barwy bez sceny, jakbym sie w szafie zamknął. Kurde niema tego czegoś icon_sad.gif - (mimo mojego nastawienia na OK) - odpada sory

Do tej pory najlepiej chodzi o dziwo ten mój harman kardon avr21 - nie dosyć że to amplituner to jeszcze do kina domowego kosztuje x razy mniej niż te powyżej ale kurde robi mi POWERRRRRRRRR w pokoju. Jest szybki ładny tylko mi basy muli delikatnie icon_razz.gif No i kurde ten wokal jest ze mną Roberta Flack śpiewa do mnie na fotelu kurde no do mnie. Nie wiem jak to jest, ładnie mi grał pożyczony kiedyś marantz sr 4400 ale trzeba było oddać więc poszedł ( a to też amplituner do 5.1 chyba albo nawet 7.1) ale ja chce wzmacniacz stereo, nie potrzebne mi te dodatkowe funkcje.

Czytałem trochę o cambridge jakiś może AZUR 640A albo ROTEL RA 971 czy RA05. Kurcze koniecznie musiałbym go słyszeć, cóż on to potrafi taki wzmacniacz. Tak w ciemno nie kupię nic. Chciałbym by wzmacniacz był na tyle dobrej klasy żeby ładnie zagrał z Dali ICON które są tak jakby w tegorocznym planie - może w wakacje.

Sory za to rozpisanie ale wszystko jest ważne a pewnie i tak jest wiele niewiadomych.

Pytanie brzmi: Czego próbować, czego szukać, co testować ? do maxxxxxxxx 2000 zł

P.S. Może być istotne to, że słucham w 85% płyt winylowych, Pokój 42 m2 - 6m x 7m - kolumny stoją na ścianie 6 m.


Pozdrawiam
Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś bez echa zostało moje pytanie , a myślałem że ktoś napisze parę zdań...


trzeci dzień zachodzę w głowę dlaczego ciągle Harman Kardon za 300 zł jest lepszy od Marantza PM 8200 I Arcam Alpha 7 ??? teraz mam na próbę amplituner kina domowego Marantz sr 4400 i gra w sumie najlepiej ale nie chcę go bo chcę wzmacniacz stereo. Nie będę nigdy korzystał z tych mega bajerów które on oferuje. HA i co najważniejsze to sprzęt bez wejścia phono a preampa do gramofonu nie mam icon_sad.gif

Powiedzcie mi ze 2 zdania co szukać do tych dali 5005. Ponoć to uniwersalne kolumny i ze "wszystkim" zagrają. Taka wyszła z tego sytuacja beznadziejna że HK AVR 21 już poszedł icon_sad.gif zostałem z niczym na własność.



pozdrawiam
Wojciech Edytowano przez Bochen_
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pare ogólnych stwierdzeń, które jednak powinny coś wyjaśnić: icon_cool.gif

Po pierwsze - to "trochę" więcej cierpliwości i nie licz na to, ze od razu dostaniesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Po drugie - masz spore pomieszczenie i tworząc bazę 6metrów (czyli rozstawiając kolumny tak, jak masz w tej chwili) niekoniecznie będziesz miał optymalne rozmieszenie sprzętu.

Po trzecie - sprzęt różnie gra na różnych powierzchniach i w różnych konfiguracjach.

Po czwarte - słuchaczom podobają się rózne brzmienia sprzętu i nie ma jednego uniwersalnego wyjścia, a do tego jeszcze niezbyt drogiego.

Po piąte - firmowy używany preamp gramofonowy to kwota rzędu 200zł (i więcej), więc jak zastosujesz amplituner kd który Ci odpowiadal brzmieniowo to za dużo nie bedzisz musial dopłacać. icon_wink.gif

Po szóste - warto poszukać sprzętu w okolicy i wypożyczyć go na odsłuch (lub zaprosić właściciela do siebie celem sprawdzenia...). Więc Twoje założenie by nie kupowac nic w ciemno jest jak najbardziej właściwe...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sory za brak cierpliwości... icon_smile.gif

więc tak kolumny stoją w odległości od siebie 4 metry i pozostaje im do ścian bocznych po metrze. Od tylnej ściany odsunięte są około 70 cm. Fotel na środku pokoju, niecałe 3 metry od sprzętu ( sprzęt w tej samej linii co kolumny).

Kolumny stoją na własnych kolcach na podstawach marmurowych.

Właściciel sprzętu nie może go u mnie posłuchać bo jest a w Anglii a poza nim nie znam kogoś kto się tym interesuje i wie coś w temacie icon_sad.gif i to nie jest dobre...

Słucham dużo muzyki wokalnej chcę by ten wokal wyszedł na pierwszy plan tak by nadal detale II planu były dobrze słyszalne - były obecne przede wszystkim. (alpha 7 i pm 8200 całkowicie o tym zapomniały) Chcę usłyszeć tą przestrzeń - ten marantz sr 4400 którego mam obecnie na próbę mocno się stara wyciągnąć tą przestrzeń i jest blisko ale ja bym chciał jeszcze trochę więcej. Kontrola basu - tego oczekuję ciepły z uderzeniem z dobrą kontrolą.
Na płycie Donna Summer w utworze On the radio [ przy hk avr21] ten saksofon chodził mi po pokoju grał tak śmiało, a Donna śpiewała do mnie a nie gdzieś na korytarzu - tego właśnie chcę.

Przy tym HK avr21 miałem taki efekt że w zakresie do 1/3 skali głosu ( to takie pojęcie względne) wszystko jeszcze było na swoim miejscu po przekroczeniu tego progu i odkręceniu większej głośności ten amplituner sobie nie radził. Wszystko się rozjeżdżało całkowita utrata kontroli średnich i niskich tonów, bas męczył dudnił ciągnął się jak budyń. Góra w tym HK była w sumie zawsze na poziomie akceptowalnym.

Na sprzęcie znam się niewiele ale nie wierzę że do 2000 zł nie znajdę klocka który da mi ten powerrrrrr i napędzi to stereo.

Jak będę miał jakiś kierunek to poszukam sprzętu i na wypożyczenie na pewno uda mi się załatwić... ale muszę wiedzieć co szukać... myślę nad jakimś cambridge albo rotel. Jak coś wpadnie to na pewno opisze co się dalej dzieje.

pozdrawiam
Wojciech


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź jest prosta, Harman Kardon 680 lub 690 (rzadko spotykany), wzmacniacz stereo z tej samej serii co kinowy avr21
680 można wyrwać w okolicach 700-800zł, choć nawet jakbyś dał więcej to nie będą to stracone pieniądze

jako alternatywę polecam Jungson JA-88C, z tym że trzeba by go zamówić zza granicy, nowy wyjdzie 300 funtów z przesyłką, jest to ciut lepszy wzmacniacz od HK 680 o dosyć zbliżonej dynamice brzmienia
http://www.chinese-hifi.co.uk/Jungson.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wtrące parę groszy od siebie...
Po pierwsze jestem bardzo mocno związany z marką DALI, jest to moja najbardziej ulubiona firma od kolumn (obecnie mam serię IKON). Ale kiedyś Twoje modele 5005 z tzw. błękitnej serii, przez lekko podbity wyższy bas, przegrały w moich uszach z MISSION M34!!! Wybieraliśmy wtedy sprzęt dla kolegi, pod kątem kina domowego. Nie pamiętam na jakim sprzęcie to testowaliśmy, oczywiście nie była to jakaś tam przepaść, ale Mission zagrały bardziej liniowo od Dali.........

Moja propozycja: to wstrzymać się z zakupem wzmacniacza!!! Zwłaszcza, że kupisz go do Dali 5005, a docelowo chciałbyś go mieć do Dali serii IKON .... A to uwierz zupełnie inna klasa brzmienia oraz inna filozofia grania, w ogóle nie idzie ich razem do siebie porównać!!! Tak więc poczekaj, aż zakupisz IKON-y i wtedy szukaj do nich odpowiedni, najlepiej pasujący Ci wzmacniacz!!!

NIE KUPUJ, POCZEKAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze musiałbym czekać aż do połowy roku icon_sad.gif chodzi o kasę oczywiście icon_sad.gif a harman ten avr21 już poszedł. Kurcze jak się to wszystko zamieszało że już go nie mam icon_sad.gif

a co u Ciebie napędza te Dali Ikon ? słuchasz coś gramofonu ? ja od gramofonu nie odejdę, cd mógłbym sobie darować ale grama nie łoddom icon_smile.gif

Pozdrawiam
Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z tego działu he, he, he... icon_wink.gif
Mój zestaw to kino domowe, ale bardzo dużo i z wielką przyjemnością słucham na nim STEREO:
kolumny: Dali IKON 7, Dali IKON Vokal 2, (tyły) Eltax CONCEPT 500
procesor kina domowego: YAMAHA DSP-A1
odtwarzacz: PIONEER DV-LX50
okablowanie: QED

P.S. W przyszłości chcę dokupić resztę głośników z serii IKON: efektowne przednie Dali IKON 1 i zamienić tyły na ............ tu zastanawiam się jakiego modelu użyć IKON 1, 2, czy 5 ...?

P.S.2. To może szukaj wzmacniacza pod kątem IKON-ów.... tzn. swoje odsłuchy/testy wzmacniacza, musisz dokonywać na konkretnym modelu z serii IKON Mk2 (bo moja seria powoli już nieosiągalna icon_sad.gif)!!!!!! A do wakacji przeczekasz na 5005, a i może jakaś promocja trafi się na Ikony???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://allegro.pl/harman-kardon-hk-970-lim...1387438012.html

?????

Harman Kardon HK 970

co kto powie ? może ktoś ma coś podobnego ?


to nowy model HK, bez porównania gorszy od 680, dobry tylko do dyskotekowej muzyki, na pewno nie do kreowania dobrej sceny między kolumnami icon_smile.gif

odnośnie Roteli - wg mnie raczej nie warto
oczywiście te wyższe to bardzo dobre wzmacniacze ale ceny są z kosmosu, to samo a nawet ciekawsze brzmienie można mieć za mniejsze pieniądze - przykład m.in. HK 680 to pokazuje (gra nieco lepiej od Rotela Ra 985bx - a to model tylko oczko niżej od 1070, a wyższy od RA 06)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...