Skocz do zawartości

Kino domowe do 2000 dla estety...


m-a-r-s

Recommended Posts

Witam,

Chcę kupić Kino domowe (amplituner + głośniki) do kwoty około 2000 zł.
Wiem, wszyscy powiedzą żebym poczytał starsze posty, że już było... Ale u mnie to wygląda trochę inaczej.

Po pierwsze
Nie jestem audiofilem, za to bardziej estetą... Sprzęt musi pasować do pomieszczenia. Ale się pewnie nabijacie...
Przez to sprzęt musi spełniać kilka warunków estetycznych:
- kolor wyłącznie czarny (amp i kolumny)
- podświetlenie ampa (niestety nie znalazłem nigdzie niebieskiego wyświetlacza...) nie może mieć lampki zielonych (jak np. Denon) czy wyświetlacza zielonego lub bursztynowego (jak Onkio). Pozostaje więc coś, co świeci naturalnym białym światłem

Po drugie
Sprzęt ma być zestawem 5.0 lub 5.1. Będę używał w 70% do oglądania filmów, w pozostałych 30% do radia i muzyki (póki nie dorobię się BlueRay'a, będzie to MP3 z kompa... Wiem, wiem, już słyszę Wasze śmiechy...). Ale docelowo kiedyś pojawi się BlueRay

Po trzecie
Aż tak głuchy nie jestem i potrafię odróżnić plastikowe brzęczki z zestawów po 600 zeta od kolumn. Stąd odpadły kolumienki typu 5.1 Logitecha...
Ale nie oznacza to, że będę się napawał każdą nutką od dołu po górę skali... Na to jestem zbyt głuchy i biedny...

Po czwarte
Podłączać do ampla będę kompa, tuner kablówki, w przyszłości BlueRay. Więc to też powód do olania słabych zestawików, które mają tylko jedno wyjście HDMI i zero wejść.

Po piąte
Kasa - ach... No z tym problem. Gotówki nie mam, więc nie mogę szaleć po necie. Będę brał w kredycie. Najlepiej więc coś z popularnych marketów. No chyba, że amp na raty a na kolumienki około 700 zeta wyłuskam. Kabli nie wliczam do budżetu. Ale liczę się z wydatkami. Około 150-200 na głośnikowe + jeden kabel HDMI, bo resztę kabli HDMI już mam. Wszystko chcę spiąć po HDMI, żeby nie mnożyć kabelków. Już teraz komp i tuner idą po HDMI, a w telewizorku wiecej wejść nie ma...

Po szóste
Sprzęt ma być rozwojowy, więc przyjąłem zasadę, że będzie miał standard HDMI 1.4 i dekoder dźwięku po HDMI.

Po siódme
Pokój ma 18 m^2, słuchać nie będę głośno (sąsiedzi), z muzyki głównie rock (jak ktoś słucha np. EskiRock to wie jaki typ muzyki). Kolumny przednie będą pod ścianą, więc wydmuch z nich chyba na przód powinien iść, przez co też odpada sporo głośników...

Myślałem o 2 amplach:
Yamaha 467 i Pioneer 520. Spełniają moje wymagania, ale jak zaproponujecie coś, co będzie spełniać powyższe kryteria, to czemu nie icon_smile.gif

Kolumny - wszędzie na tym forum piszecie o Kodach 702, ale one tylko w jakiś brązach są... Na subie mi nie zależy, bo sąsiedzi...

Podejmie się ktoś wyzwania i zaproponuje coś? Proszę tylko o powstrzymanie się (w miarę możliwości...) od nabijania się ze mnie. Pamiętajcie audiofile - na świecie istnieją też inni, którzy również chcą posłuchać dobrego dźwięku, ale nie przedkładają go ponad wszystko, bo może mają inne pasje...


Pozdrawiam,
m-a-r-s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co jest obecnie w promocjach w sklepie - wtedy podpytaj nas tu, bo jak zaczniemy dawac propozycje to może coś niepodpasować (typu kolr. za duże za małe) itp
Kolejna sprawa - kino bez suba ? w tych pieniądzach owego suba sąsiedzi nie usłyszą - nie popadajmy w skrajność
Może zestaw z jednego pudełka bardziej podejdzie w tym temacie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę patrzył na promocje, to mogę nigdy nie znaleźć, bo akurat szukam w promocji tych konkretnych modeli ampli. Były już jakieś ciekawe promocje, ale właśnie zawsze coś nie tak... np. głośniki nie pasujące. Łatwiej coś zmontować samemu. Już o tym myślałem. Czytam fora i się dokształcam od 2 miesięcy, jednak jak się coraz bardziej zbliża zakup, to jestem niezdecydowany na głośniki...

Więc może tak będzie łatwiej:

Który amplituner?
Yamaha 467 czy Pioneer 520? A może inne propozycje zgodne z moimi założeniami lub argumenty, dlaczego te założenia nie są dobre...

Jakie do tego głośniki?
Byleby były czarne. No i z tego co słyszałem, to muszą mieć wydech z przodu bo będą stały tyłem do ściany.

Co do tego dlaczego nie myślę o subie? Bo to element, który można dokupić jak się okaże, że mi basu brakuje. Tak jak kiedyś BlueRay'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, widzę że mało chętnych...

Może więc uproszczę pytanie.

Który Amplituner:
- Yamaha 467
- Pioneer 520

Które kolumny (5.0):
- Ferguson Ex 650 II
- Jamo S-426 HCS3
- WHARFEDALE Vardus 250
- QUADRAL Quintas 5000
- Koda AV 707 v3
- KODA F-51v.3
- Taga Harmony TAV-406
- Yamaha NS-50 + NS-P60
- WHARFEDALE Vardus 300
- M-AUDIO CLASSIC 9950
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw ma być czarny (kolumny i amplituner), a najlepiej by wyświetlacz amplitunera był niebieski (lub biały) i do tego cena koło 2 tysięcy...
No to własciwie zostaje Pioneer - a do tego Onkyo (czarne modele mają niebieskawe, a może zielonkawo-niebieskie podświetlenie) i Harman-Kardon, bo inne firmy będa już zdecydowanie przekraczały Twój budżet. Ale jak Pioneer - to może już warto w wyższe modele niż VSX-520...

A może by tak inaczej:

kupić niezły amplituner (czyli wyższy modeli niż te, które wymieniłeś) w cenie rzędu 1400-1700 zł na raty - wspomniałeś o takich firmie jak ONKYO (swieży i niezły model TX-SR608, albo ew. niższe modele jak SR-508 czy 578)
http://allegro.pl/onkyo-tx-sr608-rtvmax-lo...1396861097.html
http://allegro.pl/onkyo-tx-sr-508-tx-sr508...1388534860.html
http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr57...1400765570.html

albo coś z produktów Harman-Kardon (o ile odpowiada Ci design tej firmy)
http://allegro.pl/harman-kardon-avr-155-no...1400435146.html

Do tego kup za gotówkę za kilkaset złotych używane w idealnym stanie czarne kolumny (choćby jakieś niezłe Jamo) podłogowe i na spokojnie dozbieraj do porządniejszego zestawu kolumn 5.0 lub 5.1


Pozdrawiam
PS. Z kolumn o które pytałeś - raczej odpuść sobie pierwsze 3 i ostatnią pozycję, chociaż z powodów wiadomych (niezbyt wysoka cena) wszystkie te kolumny nie należą do rewelacji...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, dzięki za propozycje.

Onkyo mi odpowiadają jeśli chodzi o sprzęt jako taki w ogóle, ale właśnie to zielone podświetlenie go wyklucza. Trochę pracowałem nad wnętrzem salonu dopasowując go do koncepcji - białe ściany, czarne meble, sprzęt czarny, czasem z elementami stalowymi, niebieskie podświetlanie sprzętów, nawet komputer jest taki (kiedyś się trochę bawiłem w tuning komputerów...). Wstawienie tam teraz sprzętu, który to zaburzy przekreśli moje dotychczasowe starania... Onkyo, mimo że fajne, musiało odpaść icon_sad.gif

Harman Kardon w tej cenie nie ma kodeków dźwięku HD, a jak chcę puszczać dźwięk z innych urządzeń po HDMI, to będzie problem. Inaczej i tak byłoby za mało wejść optycznych i już wolę dopłacić do Apmla niż mnożyć kable, które też kosztuja...

Co do głośników, to często widuje w sklepach połączenie tych ampli z Jamo 426, ale faktycznie trochę słabe mogą być. Bardzo podobają mi się QQ5000, ale są drogie. A może Kody?

Z kupowaniem na razie tanich kolumn, aby je zastąpić w przyszłości innymi to w moim przypadku kiepski pomysł. Do mnie bardzo pasuje takie jedno powiedzenie: "najtrwalszą rzeczą jest prowizorka". Jak od razu nie kupię docelowych, to nie wymienię, bo zawsze będą inne wydatki... nawet, jeśli chodzi o sprzęt audio, to będzie to prędzej BlueRay czy sub. Wolę często z czegoś zrezygnować, niż kupić prowizorkę. No ale na KD najwyższy czas i muszę sobie jakoś poradzić w tym budżecie. Wiem, że może nie będzie idealne, bo nie będzie, ale chcę aby było najlepsze dla mnie w tym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do mnie bardzo pasuje takie jedno powiedzenie: "najtrwalszą rzeczą jest prowizorka". Jak od razu nie kupię docelowych, to nie wymienię, bo zawsze będą inne wydatki... nawet, jeśli chodzi o sprzęt audio, to będzie to prędzej BlueRay czy sub.


Pewnie, że tak tym bardziej, że w życiu równie bywa nie wiadomo co spotka nas za dzień, dwa czy tydzień. Dlatego podobnie jak tobie zależy mi solidnym kinie domowym i osiągnięciu maksimum zadowolenia. Zakupiłeś już coś, czy jeszcze się wahasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBEK - jeszcze nie kupiłem. Oczywiście chciałbym się już tym cieszyć, ale poczekam jeszcze chwilkę i zobaczę co się będzie na rynku dziać. W zeszłym roku sprzęt zaczął tanieć tak około lutego. W przeciwieństwie do np. odzieży, promocje i wyprzedaże sprzętu robią później. Więc jeszcze troszeńkę cierpliwości...

Jak na razie klaruje się to, co chciałbym kupić.
Amplituner - Yamaha 467.
A głośnik - w zależności czy uda się znaleźć w dobrej cenie QQ5000 lub Yamaha NS-50/NS-P60. A jak nie, to najprawdopodobniej Kody 707.

goldengate - Denon odpadł w przedbiegach. A jeśli nie patrzyłbym na walory wizualne sprzętu, to wybrałbym Onkyo... A te STXy to pierwsze słysze... Nie mam pojęcia co to. Muszę poczytać z czym to się je...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje pierwsze stx mam w pokoju od ponad 10lat, grają wyśmienicie, pół roku temu kupiłem cały zestaw jako kino domowe, naprawdę sprzęt dobrej klasy i jakości. Ponadto możesz wybrać kolor kolumn, nie tylko z proponowanych przez producenta ale dowolnie wybraną płytę MDF/wiórowa.


Osobiście posiadam ich kolumny, dwóch kolegów i teść, każdy ma w innej konfiguracji, inne sorrundy, inny bufer.

Polecam te głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zeszłym roku sprzęt zaczął tanieć tak około lutego. W przeciwieństwie do np. odzieży, promocje i wyprzedaże sprzętu robią później. Więc jeszcze troszeńkę cierpliwości...

O proszę, wygląda więc na to, że warto czekać na te zimowe wyprzedaże. To ja też się chyba wstrzymam jeszcze trochę z zakupem, bo może rzeczywiście będą jakieś gratisy i rabaty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

W zeszłym roku sprzęt zaczął tanieć tak około lutego. W przeciwieństwie do np. odzieży, promocje i wyprzedaże sprzętu robią później. Więc jeszcze troszeńkę cierpliwości...

O proszę, wygląda więc na to, że warto czekać na te zimowe wyprzedaże. To ja też się chyba wstrzymam jeszcze trochę z zakupem, bo może rzeczywiście będą jakieś gratisy i rabaty.


yhm, ja takk czekam na opcje kupna zestawu Denon PMA 2010AE oraz CD DCD 2010AE icon_smile.gif i nic się nie pojawia icon_smile.gif nic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...