Skocz do zawartości

yamaha rx-v1067


adam111

Recommended Posts

mam pytanie do fachowcow.Mam zamiar zakupic amplituner yamaha rx-v1067.posiadam glosniki cabase alderny mt30.czy te glosniki beda kompatybilne z tym amply.oraz jaki zastosowac subwofer.pytam z tego powodu poniewaz mialem kino onkyo i subwofer cabase santorin tsa-250w,ktore w krotkim czasie ulegl uszkodzeniu prosze o odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie to ja zapytam dlaczego akurat ten w/w model Yamahy...? Ograniczony budżet...?
Kompatybilność - to pojęcie w świecie audio osobiście źle mi się kojarzy i dla mnie dotyczy tylko technicznych aspektów. Ale napewno oba urządzenia będą współpracować bez wzajemnych zakłóceń icon_smile.gif.
Jeśli natomiast pytasz jak ze sobą będą grały, no cóż najlepiej samemu sprawdzić podczas odsłuchów........

Tak serio Cabase Alderney MT30 - to dość drogie ,,zabawki" (ok. 4800 zł para) i według mnie należałoby kupić znacznie wyższy model Yamaszki!!! No i znów rodzi się pytanie na ile możesz sobie pozwolić...?
Ja uwielbiam markę: YAMAHA (ma silną i ugruntowaną pozycję w kinie domowym) i do tych głośników brałbym pod uwagę min. model Yamaha RX-V3067 = 5900 zł!!! Wiem, to dość drogo, ale mając takie głośniki.........

PODSUMOWANIE:
- ile pieniążków chcesz/możesz poświęcić na amplituner?
- czy w grę wchodzi tylko nowy model, czy może być inny od wskaznanego w tytule?
- w jakim pomieszczeniu to ma grać, o jakiej powierzchni?
- jak wygląda reszta toru dźwięku, co jeszcze masz?
- czy to ma być tylko kino domowe, czy ma to zastępować również stereo (wtedy napisz jakiej muzyki słuchasz)?

Jak coś więcej napiszesz, napewno posypią się odpowiedzi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Na wstępie to ja zapytam dlaczego akurat ten w/w model Yamahy...? Ograniczony budżet...?
Kompatybilność - to pojęcie w świecie audio osobiście źle mi się kojarzy i dla mnie dotyczy tylko technicznych aspektów. Ale napewno oba urządzenia będą współpracować bez wzajemnych zakłóceń icon_smile.gif.
Jeśli natomiast pytasz jak ze sobą będą grały, no cóż najlepiej samemu sprawdzić podczas odsłuchów........

Tak serio Cabase Alderney MT30 - to dość drogie ,,zabawki" (ok. 4800 zł para) i według mnie należałoby kupić znacznie wyższy model Yamaszki!!! No i znów rodzi się pytanie na ile możesz sobie pozwolić...?
Ja uwielbiam markę: YAMAHA (ma silną i ugruntowaną pozycję w kinie domowym) i do tych głośników brałbym pod uwagę min. model Yamaha RX-V3067 = 5900 zł!!! Wiem, to dość drogo, ale mając takie głośniki.........

PODSUMOWANIE:
- ile pieniążków chcesz/możesz poświęcić na amplituner?
- czy w grę wchodzi tylko nowy model, czy może być inny od wskaznanego w tytule?
- w jakim pomieszczeniu to ma grać, o jakiej powierzchni?
- jak wygląda reszta toru dźwięku, co jeszcze masz?
- czy to ma być tylko kino domowe, czy ma to zastępować również stereo (wtedy napisz jakiej muzyki słuchasz)?

Jak coś więcej napiszesz, napewno posypią się odpowiedzi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


Bardzo dziekuje za odp.ale glosniki Cabase Alderney MT30 juz mam kupilem je do wczesniejszego kina onkyo,a jesli chodzi o kino yamaha to zawsze poslucham madrzejszych od siebie i bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi.Co do Subwoofer to padl mi tez cabase typ tsa-250.Pomieszczenie ok 40-45m2.chcialbym zastosowac to jako kino
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj całej mojej wypowiedzi, nie ma takiej potrzeby!!!!
Poza tym nie dałeś odpowiedzi na wszystkie pytania:

- ile pieniążków chcesz/możesz poświęcić na amplituner?..............................BRAK ODP.
- czy w grę wchodzi tylko nowy model, czy może być inny od wskaznanego w tytule?......................BRAK ODP.
- w jakim pomieszczeniu to ma grać, o jakiej powierzchni? ODP.: ok 40-45 [m2]
- jak wygląda reszta toru dźwięku, co jeszcze masz?...............................BRAK ODP.
- czy to ma być tylko kino domowe, czy ma to zastępować również stereo (wtedy napisz jakiej muzyki słuchasz)? ODP.: ...jako kino

P.S. Nie powielaj też tego, co już napisałeś w zapytaniu, też nie ma takiej potrzeby. Odpowiedz na resztę moich pytań.........................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniadze to rzecz wzglena opisale konkretny model i jesli mozesz cos podpowiedziec bede wdzieczny a zadaje to pytanie poniewaz mam kino onkyo i zamierzam cos zmienic.
Uzywal bede jako kino
najbardziej mnie interesuje czy glosniki o ktorych pisalem beda ok podalem dokladny model
prosze o info jakiego sobwoofera uzyc chodzi mi o CABASA w tej chwili mam cabasa TSA-250 ktory ulegl uszkodzeni w bardzo krotkim czasie.
za odpowiedz bede wdzieczny lub jakies info o yamaha rx-v106.
moge rowniez zakupic cos z innej półki
moze jakies sugestie
lecz glosniki musza zostac maja 6 mies
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć jak zagra to z Yamahą, Cabasse to znana marka, jednak to nie są kolumny których brzmienie każdy zna icon_wink.gif
na Twoim miejscu umówiłbym się w jakimś salonie i na weekend wypożyczyłbym ze 2-3 amplitunery do domu celem odsłuchu (najlepiej coś z marek Yamaha, Harman Kardon, Onkyo, Denon), ewentualnie podjedź z kolumnami do salonu

co do subwoofera - możesz kupić dowolny, nie musi być tej samej marki...a jaki wybrać to zależy ile $ chcesz na niego przeznaczyć, oraz czy ma pracować także w muzyce czy tylko do kina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...