Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla początkującego


esse

Recommended Posts

Hej, po pierwsze chciałem się przywitać - to mój pierwszy post.
Poszukuję niedrogiego wzmacniacza stereo. Takiego dla początkującego w tej "branży".
Ze względu na to, że nie wiem czy mnie ten temat wciągnie chciałbym wydać na niego około 1000 zł i w tych okolicach się poruszajmy. Acz mam większy zapas gotówki do wykorzystania jeśli ktoś mnie przekona :) Powiedzmy do 1500 (więcej absolutnie nie). Do nagłośnienia salon z kuchnią o łącznej wielkości lekko ponad 40m2. Jeśli chodzi o moje zwyczaje muzyczne to powiedziałbym, że 50% to muzyka lżejsza - jazz, lounge, chill-out, trochę mądrzejszej elektroniki a 50% rock (głównie progresywny, tylko okazjonalnie więższe brzmienia). Później zamierzam dokupić do niego odtwarzacz CD, ale będę też słuchał na nim muzyki z mp3 (laptop/ipod), czasem obejrzę za jego pośrednictwem jakiś film. Zależy mi też na wyglądzie sprzętu.

Na razie moim faworytem jest chyba Rotel RA01 lub 02 (różni się tylko pilotem) lub ich nowsze wersje 04/05 (nie wiem czy jest sens dopłacać za te nowsze). HK3390 kusi mnie głównie ze względu na... design :) A 3490 to już w ogóle byłby wypas ze względu na pełną współpracę z iPodem. No ale to poza zasięgiem szczególnie, że o jakości dźwięku niższych Harmanów mówi się różnie. Jedynie używane Rotele 01/02 mieszczą się w budżecie 1000 zł, na resztę trzeba wydać 1300-1600 zł.

Co o tym wszystkim sądzicie? może macie jakieś inne pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak, zbyt precyzyjny i balans tonalny mocno w kierunku góry pasma
z dwóch Denon v HK - pozostałbym raczej przy HK, choć zależy jakie masz kolumny do podłączenia



Nie mam kolumn - kupie je dopiero za jakiś czas. Sprzęt kompletuję po kawałku przed przeprowadzką do nowego domu, co nastąpi jakoś latem.
Więc w tym temacie jest na razie pełna dowolność.
Ale wpadł mi w oko jeszcze jeden sprzęt. Yamaha a-s300. Pewnie nikt nic o niej nie powie bo to nowy sprzęt ale spełnia wszystkie moje oczekiwania jesli chodzi o wodotryski, cenę i wygląd. Reklamują to jako drugie wcielenie yamahy s2000 (a to już inna półka). I jak się rzuci okiem na parametry to rzeczywiście wyglądaja identycznie (oprócz mocy. taką samą moc jak s2000 ma s500).

A i ciekawe czy będą jakieś różnice w brzmieniu między modelem a-s300 (wzmacniacz) a r-s300 (amplituner stereo). Ten drugi jest nawet tańszy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...