Skocz do zawartości

HK 3490 + JBL Studio L 890 (fronty), beda razem grac?


narkoman

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam (chyba) proste pytanie, mam okazje wymienić leciwego Denona AVR-1306. Budżet jak najskromniejszy niestety, celuję w sprzęt nowy, używanego nie lubię.

Posiadam już wspomniane JBL Studio L 890 - fronty, do tego jakieś śmieszne pierdziawki na tył i centralny, ale ich chcę się pozbyć, bo zbytnio sensu to nie ma. Stąd aktualnie myślę o stereofonicznym HK3490.

I tu pytanie - czy poradzi on sobie z tymi frontami? Gdzieś na avforum znalazłem, że nie radzi sobie z basami w nich, radzili tam dokupienie aktywnego suba, co z racji funduszy u mnie odpada. W moim leciwym Denonie jest opcja wyłączenia subwoofera i wtedy cały sygnał leci na fronty, więc problemu nie ma - i teraz, czy w HK3490 też się da coś takiego zrobić? Czy może taka opcja nie będzie potrzebna? Nie chce się wkopać w problemy jakieś po zakupie
Ewentualnie może radzicie kupić coś innego do tych frontów?

Głównie głośniczki grają do filmów, TV, trochę różnej muzyki - maniakalnym audiofilem nie jestem.

Dzięki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest z nim okej, po prostu, jak napisałem, mam możliwość jego sprzedania i zakupienia sobie czegoś nowego. Z racji, że nie używam i tak 5.1, a pozostałe głośniki poza JBLami są nic nie warte, to myślę o podanym H/K.

Kolejnym dobrym argumentem za zmianą może być to, że Denon jest bardzo słaby w porównaniu z tymi głośnikami, a z tego co czytałem, przydaje się im więcej zasilania.

Budżet... do 2k myślę maksymalnie. Ewentualnie mogło by być coś używanego, byle nie zbyt starego, zniszczoneg. Aha, musi być wejście optyczne, minimalnie jedno, dwoma też bym nie pogardził. (HK3490 ma akurat tylko jedno)
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 3490 ma optyczne jedno, 33 właśnie go nie ma icon_wink.gif
Ten już trochę stary jak widzę, poza tym tylko do odbioru osobistego, zdecydowanie za daleko z Bydgoszczy.

Aktualnie trochę zacząłem się interesować kolejnym Denonem, mianowicie modelem AVR-1911. Idealnie mieści się w limicie cenowym, ma 7.1 "gratis", czyta DTS etc (trochę mnie zraził brak dekoderów w tamtym HK), ma całkiem dobrą moc, 90W to nie 120 prawdzie, ale zacnie zasili te JBLe już chyba, a monitory nie są tak drogie i przecież za jakiś czas można dokupić JBL E830 na monitorki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozpatrywałbym w ogóle żadnego amplitunera kinowego, dla tego modelu Harmana zrobiłem wyjątek bo uważam że to okazja, normalnie ten model kosztował z 6 tys. a ma w sumie ze 3 lata, nie więcej.... jedyna jego wada w stosunku do Denona to brak hdmi o ile Ci to potrzebne (chyba, bo pewny nie jestem, może i ma), dekodery DD, DTS oczywiście że też posiada, za wyjątkiem DTS HD (wymaga HDMI i blue raya) ale to raczej nie priorytet
cała reszta na dużą korzyść HK, Denon to zdecydowanie niższej klasy sprzęt
na moc na papierze nie patrz, może i HK ma tu niższą, a w rzeczywistości jest na odwrót - zresztą max. pobór mocy mówi wszystko - Denon ok 400W, HK > 1000W, bez problemu napędzi porządnie te JBLe
jakbym był na Twoim miejscu to bym już negocjował cenę i uzgadniał przesyłkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem kilka sprzętów i jednak wziąłem Denona 1911, bardzo mi się przyda opcja zwykłego USB + iPhone. Zresztą fajnie mi zabrzmiały jakieś lepsze głośniki z około 4,5k/sztukę. Więc teraz na nie zbieram, lubię mieć cel zbierania icon_wink.gif

Dzięki za zainteresowanie tematem - mimo, że tylko jedna osoba się pofatygowała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...