Skocz do zawartości

Zestaw Kina Domowego 5.1 - 2500-3000pln


scrabit

Recommended Posts

Witam,

zdecydowałem się na zakup kina domowego tj. Amplituner + odtwarzacz Blu-ray + zestaw kolumn + subwoofer.
Przeznaczenie: głównie do oglądania filmów na nośnikach BR, muzyka ze zwykłych płyt CD (R'nB'). Radia nie słucham... Pod zestaw podpinam LCD SONY 46'
Objeździłem kilka miejsc, popytałem i szczerze powiedziawszy każdy radzi coś innego, jeden chwali, drugi to samo krytykuje.
Co do samego pomieszczenia, jest spore nawet bardzo dlatego zdecydowałem się na zestaw 5.1. Chodziło mi po głowie jeszcze 7.1 ale to już byłaby przesada.
Moja propozycja:
Amplituner: DENON 3d AVR1311
Blu-Ray: SONY 3D BDP-S470
Zestaw kolumn: KODA AV707v3
Subwoofer: KODA SW-1000
Zestaw wyceniony na ok 2500pln
Najgorzej moim zdaniem wybrać zestaw kolumn + subwoofer. Wybór jest szeroki: KODA, Prism Audio ONYX, Amtech, TAGA, JAMO, Polton, Voice Kraft czy też Master Audio. Nie chce wydawać kasę na pseudo wyroby dlatego proszę o opinie, sugestie odnośnie zestawu.
No i jakie kolumny tj. którego producenta wziąć pod uwagę, jakie modele są godne polecenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BR SONY - OK, cena niezła i po upgrade będzie chodził z filmami 3D

kolumny - najsensowniej (cena a jakość) wychodzi KODA i TAGA , co prawda lepiej jakby udało się dorwać zestaw oparty o serię 702 zamiast 707, ale wychodzi to ciut drożej. Ale spokojnie można kupić na początek zestaw 5 kolumn (lub nawet same fronty) i dokupić później subwoofer - albo poszukać czegoś używanego (najlepiej jeszce na końcówce gwarancji...). Subwoofer - KODA SW-1000 w tej cenie może być.


Amplituner DENON 1311 - zazwyczaj najlepiej nie kupować najniższego modelu z serii. Poza tym moc może być trochę za mała jak na jakieś większe kolumny i zapotrzebowanie na hałas icon_wink.gif

Co do postawienia pytania w jednej linii o wyroby takich firm jak VoiceKraft (brrrr) i JAMO (mają zestawy od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy) to "trochę" jest to nieporozumienie icon_eek.gif Jedno jest pewne : nie ma co kupować wyrobów "bezfirmowych" (czyli najtańszych firm, o kiepskiej renomie i kwotach rzędu kilkuset złotych za cały zestaw z subem) bo to będą wyrzucone pieniądze. Jepiej już po prostu kupić niezłe (choć niedrogie) fronty i czekać na przypływ gotówki.

Poza tym - na jakiej powierzchni ma to grać?

Pozdrawiam
PS. Przy takiej kwocie to 7.1 to już było by samobójstwo icon_cry.gif albo inaczej tragedia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedno jest pewne : nie ma co kupować wyrobów "bezfirmowych" (czyli najtańszych firm, o kiepskiej renomie i kwotach rzędu kilkuset złotych za cały zestaw z subem) bo to będą wyrzucone pieniądze.


które zestawy mógłbyś polecić, które od razu odrzucić?
czytam i polecają zestaw JAMO s 606 hcs 3 + sub 210.
do tego amplituner Onkyo TX-SR606 lub 608 (nowszy) lub ciut słabsze czyli 508 lub 578
albo Yamahę RX-V663, 667 lub 567
tylko że z tego co wyczytałem nadają się już do systemu 7.1 a ja takiego nie potrzebuje.

powierzchnia ok 20m2, może ciut mniej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już inna rozmowa - gdy możesz przeznaczyć na sytem 2 razy (czy o połowę...) więcej niż początkowo planowałeś icon_razz.gif

To, że amplitunery mają końcówkę mocy 7.1 w niczym nie przeszkadza - przynajmniej będzie rezerwa mocy przy graniu w sytemie 5.1
Powierzchnia 20m^2 będzie już wystarczająca na kolumy podłogowe jak np. wzmiankowane S606.
Tak właściwie to nie ma jakiegoś zdecydowanego faworyta wśród amplitunerów za około 2 tysiące - czasami zakup determinuje np. chęć zakupu (za rozsądne pieniądze) odwarzacza BR tej samej firmy lub funkcje/wyposażenie czy wygląd sprzętu.

Warto zerknąć na testy tego typu sprzetów np. w AUDIO, masz wtedy podane na talerzu porównanie podstawowych danych, wejścia i wyjścia oraz pomiary mocy i opinie testującego. Nie znaczy to, że od razu będziesz miał faworyta - ale można skorzystać z podpowiedzi i trochę ograniczyć ilość sprzętu do odsłuchania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
na dniach finalizować będę zakup kina:
ONKYO TX-SR608 + JAMO S 608 HCS3
tylko zastanawiam się jeszcze nad BD... dostałem propozycję na zakup ONKYO BD-SP308 za około 800zł... czy ten odtwarzacz to dobry zakup czy może za tą cenę (lub tańszy) jest dostępny inny/lepszy?
budżet znacznie już przekroczyłem zatem proszę bez propozycji BD za 1500 icon_smile.gif
z czasem zestaw uzupełniony zostanie o Jamo sub 300 i zmiana TV na większy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niezły zestaw i mam nadzieję, że będziesz zadowolony!

W ten weekend w MM jest akcja "RTV i duże AGD" bez VATu ...
Jak masz w okolicy to może trafisz na coś w interesującej cenie...

Co do BR firmy ONKYO - w trochę niższej cenie można kupić wyższe, ale starsze modele (606, 507), niestety o ile pamiętam nie mają one gniazda USB.
A czy rozważałeś świeży, podstawowy model Panasonica - ale już z funkcją 3D, czyli DMP-BDT110, który można kupić w okolicy 600zł
http://allegro.pl/blu-ray-panasonic-dmp-bd...1525303890.html

A jak Ci coś zostanie z kasy to zastanów się jeszcze nad zakupem używanego CDka (koszt rzędu 200zł).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem tych odtwarzaczy BR...

Musisz (tzn. chyba powinieneś ...) zastanowić się jakich funkcji oraz jakich złączy wymagasz w odtwarzaczu BR:
- złącze USB ma chyba każdy z nich
- czy funkcja 3D będzie Ci potrzebna?
- dekoder 7.1 i wyjście analogowe na wszystkie kanały - czy wystarczy analogowe stereo
- jakie złącza cyfrowe oprócz HDMI: coaxial czy optyczne czy oba
- czytnik kart SD

Jeżeli chcesz zostać przy TV SONY (czyli następca też będzie tej samej firmy...) to BR SONY może mieć sens (chociaż oczywiście nie jest to wymagane... podobnie jak zestawienie tej samej firmy ONKYO amplitunera i BR).

Pozdrawiam
PS. Sprawdziłeś czy w MMarkt w "weekend bez VATu" były lepsze ceny niż w innych sklepach / lub sklepach internetowych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak icon_smile.gif teraz wychodzi mój brak wiedzy...
zatem. 3D nie jest wymagane... BR służyłby głównie do oglądania filmów na tym nośniku bądź mkv...
USB - bardzo pożądane...
wyjścia i złącza - tutaj nie wypowiem się bo się na tym zwyczajnie nie znam...
chciałbym by stanowił uzupełnienie i WYKORZYSTAŁ możliwości ampli i samych głośników (dźwięk, obraz)... zatem nie wiem co dobry BR musi posiadać by idealnie współgrał z wyżej wymienionym ampli i głośnikami Jamo oraz TV Philips.
zastanawiałem się jeszcze nad PS3 - dlaczego? Bo w planach był zakup konsoli xbox ale w trakcie dyskusji ktoś zaproponował zastąpienie standardowego BR konsolą Sony... czy to dobry pomysł? z tego co wyczytałem to jeden z lepszych odtwarzaczy BR ale bez obsługi mkv.
co Ty na to?

edit
widzę że Twój wpis został uzupełniony... TV jest z Philipsa, docelowo będzie to Sony
ceny już porównywałem w przypadku TV i zakup w sklepie internetowym jest korzystniejszy... Możliwe że identycznie bedzie z odtwarzaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli planujesz zakup PS3 - to zrób to i wstrzymaj się na razie z zakupem BR.

Jeżeli będzie tylko odtwarzacz BR, to cos świeżego i odtwarzającego najnowsze kodowania jak mkv.
Co do jakości obrazu - z jednej strony im nowszy model tym lepiej (bo potencjalnie ma większe możliwości) i lepiej powinien sobie radzić z jakością obrazu i dźwięku. Ale z drugiej strony modele wyższe, ale starsze - miały lepsze wyposażenie i równie dobrze powinny sobie radzić. Miały lepsze i mocniejsze dekodery, lepsze podzespoły - i jakościowo było lepiej od modeli standrdowych. W końcu wyższa cena z czegoś się brała i coś dawała icon_wink.gif

W amplitunerze będziesz miał zarówno wielokanałowe wejścia optyczne jak i koaksjalne, więc to nie powinno być problemem przy wyborze BR.


Czyli wypowiedź jest lekko wymijająca - bo nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Ale tak to już jest w świecie audio i wideo icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...

zrodziła się kolejna wątpliwość. mianowicie jak to podłączyć? icon_smile.gif
na allegro jest sporo kabli głośnikowych ale nie jestem do nich przekonany. dwie osoby poradziły mi kupno kabli 2x4mm CU OFC z Cabletech (KAB0330) na front + 2x.25mm CU OFC Cabletech (KAB0327) + wtyki bananowe pozłacane Cabletech sztuk 20 (WTY0203)
Co to za firma? Czy ta propozycja jest słuszna?
Czy może coś innego?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytowac go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być... Cabletech nie jest jakoś przesadnie drogi. No i popmysł z miedzianymi kablami OFC nie jest zły.

a potem zobaczysz, czy Cię wciągnęło i wtedy ewentualnie kupisz droższe kable icon_wink.gif
No i jeżeli nastawiasz się na lepsze kable w przyszłości, to niekoniecznie warto kupować wtyki bananowe (lub kupić ich mniej, jeśli cena jest wysoka - bo może trafisz w rozsądnej cenie kabel głośnikowy już z konfekcją...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...