Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do pokoju 20m2 - TYLKO DO KINA


krzyspaj

Recommended Posts

Witam,

7 lat temu zacząłem tworzyć kino domowe. W zeszłym roku skończyłem kupować ostatni element. Gdy mam już wszystko doszedłem do wniosku że nie do końca o to mi chodzi.
Przez ten okres zmieniły się moje preferencje. Na początku były inne założenia, np. kiedyś słuchałem dużo muzyki - teraz wcale. Siadam w pozycji "odsłuchowej" tylko podczas oglądania filmów, muzyki najczęściej słucham podczas innych czynności domowych.
W związku z powyższym chciałbym sprzęt TYLKO do kina, dobrze grający i nie zajmujący miejsca (podłogowe fronty). Doszedłem do wniosku że lepszym dla mnie będzie system z wszystkimi głośnikami naściennymi i subwooferem.

Posiadam aktualnie system 5.1:
B&W 603 S3 - fronty
B&W 60 S3 - centralny
Paradigm ADP190 - surround
Veldoyne CHT12

Pokój - 4x5m 2,5m wys. Obecnie dobrze wytłumiony ( meblościanka, grube kotary, dywan) ale szykujemy remont i będzie bardziej pusty - meble wylatują

Teraz moje pytania:
1. Myślę o zestawie JAMO D 500 PTX 5.1 - jak to się sprawdzi w moich warunkach?
2. Czy jest duża różnica między tym a wyższym zestawem D6 - droższy o 3000zł, sub ten sam?
3. Może dokupić coś na przód z oferty PARADIGM do posiadanego suba i surroundów
4. Może iść w kierunku głośników kierunkowych na surroundach - system YAMAHY - a nie dipoli? Filozofię dźwięku odbijanego od ścian trudniej zrealizować w małym pokoju jaki posiadam. Jakie głośniki?
5. Co innego byście radzili? Chcę kupić w końcu coś na lata z czego będę zadowolony

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm to bardzo dobry wybór do kina, dipole - bez problemu łatwo zaadoptować do pomieszczenia, nie wiem skąd ta niepewność
z tym że jeśli wszystko ma wisieć na ścianie (bez uchwytów), w tym fronty, to może być problem bo Paradigm nie ma takich kolumn w ofercie, chyba że droższa seria Studio LCR
dobrze nadające się wiszące kolumny ma w swojej ofercie JBL Studio i Monitor Audio BX (4x BX FX + central)
w Monitor Audio przody ustawiasz przełącznikiem jako bipole (grają bez rozpraszania dźwięku) a tyły jako dipole, fajny patent... mam takowe na tyłach u siebie i wiem, że poradziłyby sobie też jako fronty (oczywiście tylko do kina)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzięki za odpowiedź i zwrócenie uwagi na Monitor Audio. Dawno nie śledziłem nowinek technicznych i nie wiedziałem że w tak tanich kolumnach jest mozliwość przełanczania parametrów pracy. Dodatkowo fajnie wyglądają, ale nie wydaje mi się żeby były dobre na przód.
Nie mniej jednak BX5 do mojego pokoju były by w sam raz i wyglądaja na stabilne - są stosunkowo lekkie a dzięki podstawie szeroko stoją. Stworzenie systemu opartego serii Bronze jest godne przemyślenia. Musze przeczytac test w najnowszym Audio
Bez czyjejs rekomendacji boję się pchać w egzotyczne systemy typu in-wall, same surroundy itd. Obawiam sie że to bedzie wyrzucony pieniądz
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test bx6 jest też na highfidelity.pl
same surroundy na ścianie dadzą radę w takim pomieszczeniu, oczywiście subwoofer jest niezbędny
BXFX są niepozorne, potrafią zaskoczyć również basem jak na takie "płaskie" kolumny - dla odmiany ADP 190 od Paradigma basu nie mają wcale, choć tu było takie właśnie założenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...