Skocz do zawartości

Podłączenie Amplitunera do TV i projektora


jac now

Recommended Posts

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, od niedawna także posiadaczem KD i niestety nie mogę się nazwać zaawansowanym użytkownikiem systemów audio icon_sad.gif.

Chciałbym Was prosić o pomoc w ustaleniu właściwego sposobu połączeń. Mam Amplituner KD do którego podłączone są: dekoder N, konsola Xbox, odtwarzacz CD oraz od czasu do czasu notebook, z którego oglądam filmy na DVD lub divx. Amplituner na wyjściu ma poza zestawem głośnikowym 5.0 także TV LCD po HDMI. Jak polecalibyście optymalnie podłączyć projektor, który znajduje się na przeciwległej ścianie? Dotychczas podpinałem laptopa do projektora ale wtedy mając jedyne HDMI z laptopa zajęte mogę wyprowadzić dźwięk tylko po jacku stereo icon_sad.gif. Natomiast gdy podłączę laptopa przez HDMI do amplitunera, obraz mogę oglądać tylko na TV icon_sad.gif. Czy czeka mnie zakup jakiegoś rozdzielacza HDMI?

Nie mogę tez rozgryźć dlaczego mój AVR1910 w trybie stand-by nie przepuszcza z dekodera N po HDMI dźwięku? Przepuszcza tylko obraz. Rozwiązałem to tymczasowo podłączając dodatkowy kabelek analogowy bezpośrednio miedzy dekoderem a TV (chinch-jack stereo)...

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...