Skocz do zawartości

Amplituner i kolumny Sony - czy warto?


pandrodor

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Jestem na etapie wyboru amplitunera i kolumn do kina domowego.
Po obejrzeniu wielu portali i przeczytaniu masy komentarzy zamiast jasnego wyboru powstał mi tylko mętlik w głowie z powodu dużej liczby produktów i różnorakich opinii na ich temat.
Po wielu dniach spędzonych przed komputerem mój wybór padł na amplituner Sony STR-DH810 i kolumny Sony SS-FCR6000.
Amplituner, z tego co się orientuję, jest chyba nowszym produktem na naszym rynku i stąd moje pytanie - czy jest to dobry sprzęt (cena w stosunku do jakości)?
Będę chciał do niego podłączyć telewizor Samsung UE37C6000, odtwarzacz BlueRay i w przyszłości konsolę do gier.

Głośniki zwróciły moją uwagę ze względu na małe rozmiary kolumn tylnych - na czym mi zależy. Nie przewiduję do zestawu subwoofera, więc chciałem też zapytać, czy w/w kolumny dostarczą słuchającemu wystarczających basów?
Wyczytałem też, że te kolumny nie grają zbyt dobrze na dołączonych do zestawu przewodach głośnikowych - jakie w takim wypadku zastosować, żeby było dobrze (chodzi mi o producenta i przekroje żył).

Nadmieniam, że nie jestem audiofilem, ale chciałbym złożyć możliwie jak najlepszy zestaw w stosunku do ceny. Mogę przeznaczyć na niego 2500-2600.

Pozdrawiam,
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Głośniki zwróciły moją uwagę ze względu na małe rozmiary kolumn tylnych - na czym mi zależy. Nie przewiduję do zestawu subwoofera, więc chciałem też zapytać, czy w/w kolumny dostarczą słuchającemu wystarczających basów?



Napisz w jakim pokoju będzie stał ten zestaw, widziałem te kolumny w jakimś supermarkecie i wielkość frontów jest proporcjonalna do tylnych więc są naprawdę małe, bez subwoofera może być słabo szczególnie przy filmach gdzie jest sporo wybuchów itp. po prostu nie będzie tego "kinowego efektu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma powierzchnię 16.8 [m2], a odległość między użytkownikiem, a głośnikami przednimi to około 3.5 [m].
Dodam, że pokój nie jest całkowicie 'zamknięty' - jest otwarty na kuchnię i przedpokój (nie ma tam drzwi).

Michał Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tych głośnikach i ile osób tyle opinii, trudno polecać coś czego się nie słyszało. Bez odsłuchu kupujesz tak naprawdę w ciemno. Ja jako kino używam Yamahy RXV-365 i głośników Wharfedale (z subwooferem) cenowo mniej więcej tak jak ten zestaw Sony i o ile do filmów ten zestaw się sprawdza to do muzyki już nie jest to jakaś rewelacja i z tym zestawem sony pewnie będzie podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...