Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe stereo do muzyki (2000zł) Pioneer A-447


Sewe

Recommended Posts

Witam!

Od razu zaznaczam że jestem amatorem w tej dziedzinie, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kolumn do nagłośnienia mojego przyszłego pokoju (ok. 12m2)
Kolumny głównie będą służyły do słuchania muzyki (rap, r&b, techno) dzwiek musi byc dynamiczny, i z cykami, nie lubie gdy jest stłumiony.
Wzmacniacz który mi sie ostał to pioneer a-447, mam nadzieje że wystarczy.

Lista kolumn nad którymi sie zastanawiałem:

JBL ES80
Jamo s608
KLIPSCH Synergy F3
KLIPSCH Reference RF-82

(co do tych dwóch ostatnich to nie jestem pewny czy cena (ok 2 tys) podana w jednym ze sklepów dotyczy jednej sztuki czy kompletu, bo jezeli jednej sztuki to odpadaja)

Proszę o pomoc w wyborze, ewentualnie propozycje jakis innych, ciekawych i sprawdzonych kolumn.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don
Dźwięk z cykami, a nie od razu... icon_mrgreen.gif

Sewe
Te kolumny będą zdecydowanie za duże do twojego pokoju. Nawet jesli nie zauważysz tego teraz po zakupie, to za jakis czas na pewno. Przy 12m2 spokojnie starczają podstawkowe modele, ewentualnie jakies małe podłogówki. Typu Klipsch RF-10, Paradigm Monitor 7, albo bardziej kulturalnych Monitor Audio BX5...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie się dziwię dlaczego ludzie wybierają takie kolubryny do malutkich pokoików? Ma być na bogato, czy jak? Dopiero co w innym wątku ktoś pisał jak kupił podłogówki do małego pomieszczenia i dramat niestety. Z drugiej strony takie kolumny jakie wybrałeś są dobre do muzyki, której słuchasz, nie szukasz przecież neutralności, naturalności dźwięku. Spróbuj wypożyczyć je do domu i posłuchać jak zabrzmią inaczej w krótkim czasie możesz szukać na nie kupca.
Poszukaj może używanych kolumn podstawkowych firmy Paradigm. Tu jedne widziałem http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/67977.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenic ile tam jest tych m2 gdyz bylem dopiero ogladac mieszkanie, tak na oko wydaje mi sie ze z 3 x 4m góra 3,5 x 4,5 a głośniki wybrałem takie gdyz mozliwe ze za rok znowu sie przeprowadze, tym razem do jeszcze wiekszego pokoju, a za kilka lat beda one stały w salonie... Nie kupuje ich na rok,
tymbardziej ze wzmacniacz dostalem 5 lat temu, a dopiero teraz wzialem sie za to zeby go wykorzystac, i chcialbym kupic raz a dobrze. Chcialem rozmiescic te kolumienki w 2 kątach pokoju, zeby czysty, dynamiczny, ze srednim ale wystarczajacym bassem i "cyckami" dzwięk rozszedł się po całym pokoju a w razie potrzeby, po przeniesieniu do większego pokoju nie trzeba było zastępować ich innymi...
Nie musze także gryźć się z ceną, moj budzet to ok. 2 tyś także moge tyle wydac, chyba ze macie cos mniejszego, ale bardziej wydajniejszego w takiej cenie, to prosze o propozycje, jednak prosze o cos takiego, co w przyszlosci jak przeniose do wiekszego pokoju zagra wystarczajaco.

Pozdrawiam.

// edit :

Oczywiscie biore pod uwage wszystkie poropozycje, jednak najbardziej interesują mnie kolumny podlogowe, propozycje pacia jak najbardziej mi pasuja, tylko które z nich wybrac? na co zwracac uwage? chcialbym zeby posluzyly mi przez kilka lat i nie tylko w tym pokoju, jak juz wyzej pisałem, troche bassu tez musza miec, zebym nie mialy mniej niz creativy komputerowe 2:1 z pudełkiem za 100zł ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94 spod klawiatury mi to wyjąłeś icon_biggrin.gif Rzeczywiście, nie ma rzeczy uniwersalnych ( oprócz LUXIGUM icon_lol.gif )
Raz a dobrze, to się można ożenić i to też nie jest pewne. Ja wziąłbym mniejsze kolumny a gdyby kiedyś okazało się, że brakuje niskich tonów, trzeba je będzie sprzedać i kupić większe. Aby dużo nie stracić proponuję oczywiście używane. Te Monitor Audio BX5 ( albo BR5 ) są naprawdę fajne. Na tyle drapieżne by pokazały walory muzyki której słuchasz i na tyle kulturalne, by szybko nie męczyły i dało się na nich posłuchać innych rodzajów muzyki, gdy do nich dojrzejesz (bez obrazy, pisze to zagorzały fan mocnego rocka, który obecnie najczęściej słucha jazzu akustycznego i damskich wokali w stylu Cassandry Wilson czy Kari Bremnes, choć lubię czasem wrzucić Sepulturę albo The Mars Volta).
A kolumn raczej nie stawia się w rogach pomieszczenia, bo to nienaturalnie podbija niskie tony, może nawet bardzo "bumieć" a przy okazji niszczy inne aspekty poprawnego odbioru stereo. Jeśli nie czytałeś, to polecam zagłębienie się w lekturę http://www.audioton.republika.pl/akustyka.html
Więcej, jeśli Cię to zainteresuje mogę Ci przesłać na maila, są to skany przystępnie napisanych artykułów o akustyce, ustawianiu sprzętu. Jakby co podaj swój adres mail na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, tylko teraz najlepiej chcialbym ogladnac te kolumny i posłuchac jak graja, wiecie moze gdzie w Rzeszowie znajduje się jakiś dobry sklep audio, posiadajacy duzo roznych kolumienek do porównania, i m.in. te MA ? bo niedlugo planuje się wybrac, to przy okazji bym odwiedził kilka sklepow. Jak nie w Rzeszowie to gdzies na podkarpaciu...


Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...