Skocz do zawartości

Wybór podstawowych słuchawek.


zaku

Recommended Posts

Witam.
Tak jak wyżej szukam słuchawek.
Słuchawki będę wykorzystywał z komputerem w którym mam kartę Audigy 2. Szukam słuchawek nausznych, z możliwie jak najcieplejszym i przyjemnym dźwiękiem. Jak do tej pory miałem okazję przesłuchać Creative Aurvana Live i Sennheiser HD 555. Senki mi odpowiadały, ale ostatnio zrobiły się dosyć drogie poza tym są robione od jakiegoś czasu w Chinach więc je wykluczam. Creative-y są takie efekciarskie i grają analitycznie więc też odpadają.
Jeżeli chodzi o markę to chciałbym coś Denona, Audio-Technica, Beyerdynamic, Akg. Niestety budżet 300 zł. pozwala mi tylko na podstawowe modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CREATIVEy grają analitycznie??? WOW... nie wiedziałem, dzięki icon_wink.gif

Szczerze to chyba słyszałes je swieżo wyjęte z pudełka i to przez nie więcej niż 15-20min... one grają dołem i to trochę zamulonym, na pewno nie analitycznie (no chyba, że je przerobisz, bo moje wlekącego się basu już trochę straciły). Radziłbym ci powtórzyć ten odsłuch, jeśli Sennki ci pasowały to i CREATIVEy powinny.

Z reszty:
-Denon'a możesz odrzucić na wstępie, bo CAL! to w sumie to samo co AH-D1001, a zobacz sobie cenę icon_wink.gif
-AKG, tutaj dopiero możesz zobaczyć co to znaczy zgłębiać strukturę nagrania...
-Audio-Technica, szczerze nie testowałem dłużej żadnych, ale krótkie spotkania nie przekonały mnie
-Beyerdynamic, warto obejrzeć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Creative-ów nie wiem czy były wygrzewane czy nie, bo słuchałem w MM no i na swoim odtwarzaczu(iRiver T60).

Generalnie to chciałbym żebyście polecili mi coś z allegro. Przede wszystkim polećcie proszę jakieś konkretne modele, albo po prostu podajcie jakieś konkretne linki do aukcji. Jakby ktoś miał jakieś opinie o słuchawkach Audio-Technica były by one dla mnie bardzo cenne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz przestrzeń i możliwość modyfikacji a nie zależy Tobie bardzo na izolacji to polecam poszukać używanych Grado SR60, z tego co uslyszałem wielokrotnie na własnych uszach to mają tendecję do "poprawiania" dźwieku przy słabych źródłach, a z dobrym źródłem grają po prostu bardzo sympatycznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w kompie karte Creative Audigy 2 i do tego mam wlśnie wcześniej wspomniane słuchawki Creative Aurvana Live i sobie bardzo je chwale. Wedłgu mnie grają właśnie ciepło i troszeczke (jak pisze Pacio) "zamulonym dołem". Można to odbierać jako wade i zalete, zależy co dla kogo.

Podobno po zmianie kabelka, bo ten oryginalny jest ewidentnie dość cieniutki, słuchawki zaczynają grać o wiele lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli lubisz przestrzeń i możliwość modyfikacji a nie zależy Tobie bardzo na izolacji to polecam poszukać używanych Grado SR60, z tego co uslyszałem wielokrotnie na własnych uszach to mają tendecję do "poprawiania" dźwieku przy słabych źródłach, a z dobrym źródłem grają po prostu bardzo sympatycznie icon_smile.gif

Oj obawiam się, że koledze się szkoła GRADO może nie spodobać, one to dopiero grają górą (co nie znaczy, że źle, mi też się podobały icon_cool.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axo
Też o tym słyszałem. Podobno od jakiegoś czasu są robione w Chinach wszystkie te niższe modele, dlatego też nie interesuje mnie ta firma.

Bardzo chciałbym się dowiedzieć czegoś o Audio-Technica, ponieważ bardzo intryguje mnie ta firma. Słyszałem, że Ci którzy spróbowali słuchawek tej firmy, zawsze później do nich wracali, a ile w tym prawdy nie wiem. Poza tym intryguje mnie również AKG ponieważ @pacio94 wcześniej, że "tutaj dopiero możesz zobaczyć co to znaczy zgłębiać strukturę nagrania...".

Możecie podawać jakieś konkretne propozycje z allegro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg K530 zbieraja bardzo dobre opinie .... czytalem , ze graja piekna scena i maja troche mniej basu niz hd555 co wzbogaca srednie tony, ale to tylko opinie .Najgorsze, ze ciezko odsluchac je wszystkie, aby porownac ... a na cos trzeba sie zdecydowac :/

Takie zestawienie znalazlem na necie :

http://www.techfanatyk.net/polecane-slucha...uszne-muzyczne/

Pozdro ..... dylemat to straszna "rzecz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obfitość góry w Grado SR60 to kwestia subiektywna (jak we wszystkim co dotyczy dźwięku). Może po prostu jestem przyzwyczajony do Paradigmów icon_biggrin.gif. W połączeniu z Yamahą AX-500 SR60 grały czysto i szczegółowo, wszystko na swoim miejscu i niczego nigdzie za dużo, góra była też w sam raz natomiast Paradigmy po prostu nieraz sypały po uszach żyletkami.

{Po przesiadce na NADa 302 Paradigmy grają jak powinny, co prawda nie schodzą tak nisko ale za to góra jest znośna no i genialne brzmienie perkusji (Tool - Ticks $ Leeches), jak chcę miękcej to zakładam osłony a jak nieco ostrzej to zdejmuję (nie wiem czy to normalne czy tylko placebo ale ważne że działa).}

Ale wracając do Grado SR60 - z Nadem grają na prawdę cudownie, jakbym słuchał jeszcze lepszych słuchawek góra wcale nie jest wyostrzona i tutaj też szczególnie urzekająca perkusja o wyraźnie zaznaczonych krawędziach

Co do AKG, miałem kiedyś K414p i myślałem że leją basem (ale przy odpowiednich ustawieniach odtwarzacza dało się uzyskać przyjemny i szczegółowy dźwięk) ale podłączyłem AKG K512 i zostałem totalnie zBASowany, zerowe ustawienia na iAudio a tu bas leje się po całej głowie, ja osobiście nie mogłem tego słuchać, odniosłem wrażenie jakby grały gorzej od niżej umieszczonych w hierarchii K414p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K530 co o nich sadzicie?

@Lukas_P
Słuchawki które opisałeś to tanie modele, na tego typu sprzęt raczej nie zwracam uwagi. Zauważ, że ja mam do wydania 300 PLN, a Grado kosztują prawie 400.


Strasznie kuszą mnie te słuchawki Audio-Technica, ale boje się zaryzykować w kupno czegoś co mi nie będzie w ogóle odpowiadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przesłuchał droższych AKG, chociaż, cene tez nie zawsze ma znaczenie ot takie chociażby Koss Porta Pro grają ZNACZNIE lepiej niż wymienione przeze mnie modele AKG, a co do Grado - wspominałem ewentualnie o używanych

Swoją drogą tak sobie przypomniałem że w sumie niedrogie Bayerdynamic DT235 grały też bardzo ładnie, dlatego doszedłem do wniosku że cena może znaczyć co najwyżej o szczegółowości dźwięku natomiast ogólny zarys przyjemności brzmienia powinien pozostać zbliżony (nie wiem czy dobrze oddałem to co mam na myśli icon_biggrin.gif) np w porównaniu Grado Sr60 - Bayerdynamic DT235, co prawda tylko kilka godzin słuchania po kilka razy ale prawie 2xtańsze DT235 brzmieniem na pewno nie odstają od SR60 współmiernie do ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego fakt robienia czegos w Chinach ma dyskredytowac dany produkt. Pozwole sobie zejsc z przykladow audio na rzeczy bardziej wymierne. W rowerze mam czesci robione w USA, Szwajcarii jak i na Tajwanie. I powiem ze zadne mnie jeszcze nei zawiodly. Rama z Tajwanu takze nie. Z Chinolami to jest tak ze jak sie im da know how i postawi wymagania to oni zrobia cos tak jak soie tego klient zyczy. Jak sobie zyczy mocne to bedzie mocne. Oczywiscie wiekszy szpan jest z mojego siodelka recznie robionego we Wloszech niz z ramy, ale i jedno i rugie sprawuje sie doskonale.
Kraj pochodzenia nie jest zadna gwarancja jakosci. Jest jedynie gwarancja wyzszej ceny.

Co do sluchaawek to powtorze kolejny raz to samo. Ze sluchawkami nie jest jak z glosnikami - nie chodzi wylacznie o jakosc grania. One musza tez pasowac do glowy i do uszu. AKG mi np bardzo nie lezaly, a Sennki lezaly. Dlatego kupowanie przez neta sluchawek to jak kupowanie rzez neta ciuchow - moze bedzie pasowac, a moze nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj odwiedzilem pewien sklep audio w celu zakupu sennheiserow hd555. Niestety uslyszalem odpowiedz , ze juz ich nie ma , poniewaz wyczerpuja sie stany magazynowe z powodu zaprzestania produkcji ( nie wiem na ile to prawda , ale cos w tym moze byc)Dowiedzialem sie rowniez, ze niebawem(na dniach) ma sie pojawic nastepca hd555.Na allegro jako nastepca 555 podane sa 558 ale sadzac po cenie cos chyba nie tak. Sprzedawca polecil mi poczekac troche , gdyz nowy model ma byc jeszcze lepszy niz 555 a co najwazniejsze ma kosztowac podobnie, w granicach 300 zl. Stwierdzil, ze ciezko bedize znalesc cos lepszego w tej cenie. I teraz moje pytanie, czy doszly Was sluchay o nastepcy tego modelu? Sam juz nie wiem czy czekac kilka dni , czy zamawiac hd555 (ponoc ta przyslowiowa "wada fabryczna " to jakas mala fantazja, owszem mogly popekac, zdarzaja sie felerne egzemplarze ale to tez wiele zalezy od obchodzenia sie ze sprzetem.Czekam na Wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm o 555 jest mnostwo opinii , natomiast o 558 baaardzo malo. CAL? Sam nie wiem czemu ale jakos mi ich wyglad nie podchodzi(to sluchawki graja, nie musza byc piekne) , wiem , ze to tylko takie beznadziejne pisanie, ale juz tak mam, ze musi mi sie tez yglad podobac. Lubie masywne sluchawki. Raz sie juz na rs 170 nacialem , licze ze po kablu bedzie inna bajka ..... ehh te dylematy ...:/

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz mam poza soba dylemat.Dzisiaj zakupilem hd 555. Coz mozna napisac, chyba tylko tyle , ze podlaczam sie do wiekszosci opinii pozytywnych na forach.Dzwiek swietny, czysty, zadnych szumow, ani bzyczenia .... co kabel to kabel...Stwierdzilem, ze nie ma sensu dokladac do hd 558, to jednak 200 zl wiecej a nie sadze, ze roznica w dzieku bedzie kolosalna. Chyba czasem warto wybrac sprawdzone towary. ...

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem HD555 to sugerowalem sie opinia jednego testu ze graja jak glosniki za 5tys. Coz, mam tera sprzet za 5 tys (glosniki + wzmacniacz) i powiem ze... gra lepiej niz HD555. Ale zobaczymy jak bede testowal DACa ze wzmacniaczem sluchawkowym, moze wowczas sennki osiagna inny poziom dzwieku niz z karty muzycznej. tak czy inaczej jak za takie pieniadze graja ladnie. A ze pekaja, to nawet nie zauwazylem. Jak sprawdzilem to faktycznie mam pekniete, ale jakosc uzytkowania nie spadla przez to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...