Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze opcji


domeqctr

Recommended Posts

Hej,
drodzy forumowicze. Pytanie dość standardowe, ale musiałem je zadać. Długo już czytam, sprawdzam i w końcu nadszedł czas decyzji. Stworzyłem 3 wersje budżetowe.
TOP- raczej odpada, ale z chęcią poczytam opinie.
Medium- najchętniej bym tą wybrał, ale być może mam jakiś ewidentny błąd, więc będę wdzięczny za wytknięcie mi go.
Economic - cena mała, wiec i składniki szału nie robią, ale może na start wystarczą?

Przeznaczenie- cały czas walczę z myślami- stereo, czy KD. Szukam złotego środka, chociaż to pewnie niemożliwe. Krótko mówiąc- wolałbym bardziej postawić na stereo, ale z łatwą możliwość rozbudowy do KD. Muzyka- bardzo różnorodnie- rock, hh, chillout.

TOP-

Głośniki Dali 6 mk2
Ampli Onkyo TX-SR 708
Wzmaniacz PMA-1510AE
CD Denon DCD-1510
BLU Onkyo BD-SP308
KABLE ????????????

KOSZT: 15000 pln


MEDIUM

Głośniki Dali 6 mk2
Ampli Onkyo TX-NR708
Wzmacniacz
CD
BLU Onkyo BD-SP308
KABLE pomocy tutaj!! icon_smile.gif

KOSZTY: 9000 pln

ECONOMIC

Głośniki Tonsil Fiesta
Ampli Onkyo TX-NR708
Wzmacniacz
CD
BLU Onkyo BD-SP308
KABLE również pomoc wskazana!!!

KOSZTY: 5800 pln


Bardzo proszę o opinie i nie równajcie mnie z glebą za jakieś ewidentne błędy icon_smile.gif
pzdr,
d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż , ja bym polecił pójście na odsłuch icon_smile.gif sprawdź czy muzyka odtwarzana w wersji economic podpasuje Ci . wizyta z ulubionymi płytami w salonie wiele może wyjaśnić ....
a co ja bym zrobił ? po pierwsze , kupił wzmaka stereo z opcją main im , czyli coś co może pracować jako końcówka mocy , i podpiął pod to fronty i cd. zaznaczam , że nie wiem czy bym nie wolał używek, ekonomiczniej wychodzi. do tego ampli kd , z nowymi kodekami i koniecznie z wyjściem pre out. w stereo grają fronty i cd , w kd wzmak robi za końcówkę mocy .


M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp. icon_smile.gif
Odsłuch- jasna sprawa. Orientujecie się gdzie w Warszawie można sprawdzić takie konfiguracje?

Odnośnie używek i wzmaka z opcją main im- jakieś propozycje?

pzdr,
d Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie masz ale myślę, że przy takich pięniądzach pojedziesz do salonu i tam pomogą Ci dobrać icon_smile.gif ale jeśli chodzi o stereo to poprostu chciałem Ci uświadomić, że używany będzie lepszym rozwiązaniem icon_smile.gif W Warszawie Ci nie mogę nic doradzić. W Rzeszowie jest Linia dźwięku http://www.liniadzwieku.pl/ dla porównania możesz przejżeć ich ekspozycję. Myślę, że w Warszawie też powinno coś takiego być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, że jestem w stanie teoretycznie kupić lepszy sprzęt używany w tej samej cenie to ja się domyślam icon_biggrin.gif, natomiast nawet patrząc na link który podesłałeś, to bardzo skromna jest ta ekspozycja.
Pytanie do mieszkańców Warszawy- gdzie można się wybrać, aby dorwać dobry sprzęt nowy, lub najlepiej używany? Oczywiście ciągle czekam też na opinie tego co udało mi się znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za namiary. Czytam i czytam ciągle kolejne opinie. Może zacznijmy od amplitunera z wyjściem pre-out, bo chciałbym mieć możliwość dołączenia z czasem wzm. stereo. Bardzo spodobała mi się możliwość słuchania stacji radiowych przez internet, więc dobrze gdyby ampli to posiadał. Kwota do wydania - 3000-3500 tys. pln. Może być używany.
Co do charakterystki dźwięku, to zdecydowanie bliżej mi do soczystego, energicznego, ale nienachalnego basu.

Zdaję sobie sprawę, że to już miliardowe pytanie o tym samym, ale potrzebuję chociaż naprowadzenia na 2-3 zestawy, żeby potem wybrać się na odsłuch i mieć ten cholerny sprzęt w domu. Ponad miesiąc szukam odpowiedniej opcji i ciągle pustka icon_sad.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co temat powtarza sie by isc na odsluch. W zasadzie to najrazsadniejsze. A najlepiej wypozyczyc do domu i w domu posluchac. A ja sie spytam: co z wygrzewaniem? Mam Ikony 6 (stare, nie mk2) i przed wygrzaniem prawie wcale nie mialy basu, a po dopiero pokazaly mi co znaczy dobry bas. Nie masuje watroby ale udowadnia ze bas to cos wiecej niz bum bum bum bum.
Nie neguje slusznosci odsluchow ale poddaje w watpliwosc ich zasadnosc przy niewygrzanych modelach.

Od siebie dodam ze z Ikonow nie rezygnuj. Najwyzej poszukaj w necie wersji starszej, choc teraz juz jej niewiele zostalo i w cenie nie tak niskiej, wiec najwyzej zostan przy mk2. Ale nie rezygnuj z nich icon_smile.gif Do KD z Ikonami potrzebny bedzie sub.

Ps: Nie wiem jak inni, ale ja przy KD nie zwracam uwagi na dzwiek tylko na akcje na ekranie. Dlatego nie ma wg mnie specjalnie sensu kupowac super glosniki do KD. No chyba ze ktos ogladanie filmu traktuje jak rytual albo cos podobnego.Wg mnie dobre glosniki do muzyki sa o wiele wazniejsze niz przy KD nawet jezeli mialyby byc uzywane glownie do KD. Osmiele sie nawet postawic twierdzenie ze przy KD wieksze znaczenie ma 2 cale wiekszy ekran niz o 2tys drozsze glosniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram to co napisał przedmówca, w filmach zdecydowanie ważniejszy jest ekran a i przy stereo mamy naprawdę dobry dźwięk icon_smile.gif U mnie w domu używa się taniego KD Samsunga i do oglądania tv czy filmów wystarcza to w 100% icon_smile.gif Zdecydowanie lepiej będzie jak zainwestujesz w lepsze stereo. Chodź przy Twoim budżecie możesz przy okazji dołożyć sobie przyzwoite kino, które na pewno Cie zadowoli icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...