Skocz do zawartości

Jakie kino


Krzemień

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich razem i każdego z osobna .
Chciałbym się dowiedzieć i ewentualnie poczytać waszych propozycji i doświadczeń na temat kina domowego .Jakie teraz najlepiej kupić
Dodam tylko iż do tej pory używałem Yamaha RX-V459 +DVD S559MK2 + głośniki 5+1 także Yamahy .
Sprzęt już troszke lat ma i szczerze nie byłem w pełni zadowolony z tego co dostałem i w muzyka i film .
Przymierzam się do kupna czegoś nowego i mam kilku producentów na oku między innymi Harman Kardon , Rotel lub Marantz a może wogóle coś innego.
Chciałbym sie zdać na wasze doświadczenia
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
A więc jezeli chodzi o budżet to nie powiem że jest nieograniczony ,ale nie mam konkretnej sumy w której musze sie zmieścić powiedzmy że taki punkt bazowy to ok 10tys.
Bardziej potrzebuje zestawu do filmów niż muzyki aczkolwiek moja małżonka jest zupełnie innego zdania i tu mamy problem .
Rozumie jak najbardziej że nie da sie tak wszystkiego na raz ,ale może jakiś mały kompromis
Jeżeli chodzi o poprzedni sprzęt to przede wszystkim zawiódł mnie muzycznie ,może to wina głośników Yamaha ns-e7900 może za mała moc ,powiem tak już wyrosłem z tego wieku że musi być jak najgłośniej i nie ważne że wszystko trzeszczy ale dwie ulice dalej mnie słychać .
Teraz bardziej stawiam na barwe i czystość dzwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman jest znany z tego, że jego amplitunery bardzo dobrze grają w stereo, a to w zasadzie góra listy modelowej, więc można się spodziewać naprawdę dobrego dźwięku. Głośników nie robią.
Z elektroniki zobacz jeszcze Cambridge Audio, 650R + 650BD zagra na podobnym poziomie jak nie lepszy, a jest tańszy od H/K

Co do JBL to do kina są naprawdę dobre, ale do stereo już niekoniecznie, więc raczej je zostaw w spokoju. FOCAL może być, ale nie zostawiaj DALI, ja użytkuję u siebie i szczerze polecam. Może wyrwiesz jeszcze ten zestaw, to seria, która wyszła z produkcji (teraz jest mk. II), ale naprawdę warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie podejście , Mam HK 360 , Klipsch F30 B20 i C20 i do kina jest super do stereo akceptowalnie . Mimo to myślę kompletować 2-gi system do stereo. Pokój 25m2 , zastanawiam się czy lampa np. Manta V7 ze swoimi głośnikami nie lepiej zagra od każdego amplitunera KD do powiedzmy 4 tysięcy + głośniki następne 3-4 tysiące. Bo jak głośno słuchamy swoje kolekcje ? Filmy oglądam powiedzmy na 55-65 w skali gałki , a to po to , aby poczuc dynamikę akcji , soundtracu. W stereo myślę , że na tym poziomie już nie ma tej frajdy , przy muzyce wypadało by odpocząc , zrelaksować się .

A jakie jest Wasze zdanie?
Miłego dnia.
Niech nawet będą te JBL , ale tylko do kina. W stereo zmęczą Cię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...