Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do Paradigm monitor 3


thomason89

Recommended Posts

Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionych kolumn podstawkowych. Obecnie posiadam wzmacniacz Sony TA- F190.
Według mnie jest on za słaby ponieważ kolumny mają 100wat 89db i 8omów. W kolumnach zostały wymienione porty na podwojne
( rozdzielono tor nisko i wysokotonowy ) oraz kondensatory na foliowe na sopranach bardzo wysokiej jakosci a takze okablowanie przez profesjonalny serwis lecz charakter brzmienia pozostal bliski fabrycznemu, tuning zlagodzil wysokie tony, bas jest miekki i głęboki.
Chciałbym go zamienić na coś lepszego . Kolumny maja lekko wycofana średnice a wiec zależy mi na tym aby góra była przyjemna , bas pełny i głęboki no i wokale wyraźne. Pokój jaki posiadam ma niespełna 11mkw lecz dobrze wytłumiony. Szczególną mam prośbę do posiadaczy tych kolumn żeby doradzili mi coś w przedziale cenowym od 400-450zł najlepiej allegro. Muzyki jakiej słucham jest różna klasyka rock rnb oraz wszelkiego rodzaju ballady. Polecali mi na innym forum Rotele ale tych modeli do 500zł jest jak na lekarstwo. Może mieliście do czynienia z tymi kolumnami albo z tej serii? I jeszcze mam pytanie czy jakieś modele onkyo pioneer yamaha lub denon wchodzą w grę. Nie jestem jakimś mega audiofilem tylko zależy mi na dobrym przekazie i jak najmniejszych zniekształceniach.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to dobrze grać w klasyce, rocku, rnb, balladach... zupełnie różne gatunki i zupełnie inne brzmienie się w nich sprawdza, także zapomnij bo nie ma złotego środka, kupując wzmacniacz idziesz na kompromis
jeden wzmacniacz ma np łagodną górę, ciepłe brzmienie ale nie ma dynamiki, tzw. wykopu albo na odwrót
drugi ma wypchniętą średnicę - ładnie brzmią wokale, ładna przestrzeń ale po pewnym czasie dźwięk się staje męczący od takiego przesuniętego w kierunku góry balansu tonalnego
wzmacniacz to jedno a kolumny to drugie - te akurat mają już zaznaczony swój własny charakter, predysponowane są do mocniejszych, dynamicznych brzmień i tego zbyt mocno nie zmienisz
moje starsze Paradigmy (7v4) zrównoważył kiedyś ładnie Marantz PM80, poprawiła się średnica i rozdzielczość góry, zmniejszyła dynamika... z kolei jak oczekujesz dużej dynamiki i porywającego basu, z bardziej bezpośrednim przekazem i cieplejszą barwą od Marantza to poszukaj Denona z serii x60... oba wzmacniacze zaoferują całkiem dobre ale jednak różne brzmienie z Paradigmami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jaka Yamacha Panowie i Panie - chyba ze lubicie zylety w uszach !!!! Yamacha twardy ostry zeby nie powiedziec metaliczny dzwięk, polecam coś z marki HK sam osobiscie uzywam HK 3490 + paradigmy 3v4 i gra miękko dynamicznie dla mnie super, wczesniej probowałem Yamachy ... dno !


Kolega na innym forum tak zachwalł ten duecik , że mu uwieżyłem . Ale widać po Twojej reakcj to był bląd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nie polecam łączyć Yamahy z Paradigmem - moze inaczej ktoś może lubiec taki dzwięk jak to wygeneruje - polecam odsluch ! potem bedzie na mnie icon_smile.gif ale miałem i mi sie to nie podobało wcale a wcale - dlatego sprzedałem yamahe ... połączenie HK - amerykański sprzet + Paradigm kanadyjski - prawie ta sama szkoła razem rzucali kamieniami w szkołę to według mnie calkeim solidne rozwiązanie - mam takie HK 3490 + P Monitor 3v4 i bryka ... superrr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 7v4 z HK 3380 i było super ale raczej tylko do dyskotekowej muzyki, dla początkującego to może być fajny zestaw, grający "mięciutko", dynamicznie i trochę skrajami pasma, potem następuje "ewolucja" w wymaganiach icon_mrgreen.gif
kolega ma teraz tego 3380 z 3v4 i sobie chwali, melomanem nie jest, woli klubowe klimaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...