Skocz do zawartości

kino do 3500-4000 zł


Greg_78

Recommended Posts

hej.Co do ampa to pozwół że nie będę sie głębiej wypowiadał bo nie przepadam ogólnie za tą marką.Jakościowo nie są złe.Model ten jest uzbrojony w najnowsze dekodery i inne nowinki techniczne oraz bajery z których i tak nie bedziesz korzystac:) Design okropny w moim mniemaniu.Ale kazdy ma inny gust.Jeden lubi Merce drugi BMW.Co do kolumn to inna sprawa ja mam S608 a w czasie zakupu miałem możliwośc usłyszeć s606.Powiem krótko,dorzuć kilka stówek i weż s608.Inna bajka,a jak już włączysz swój sprzęt jaki byś nie kupił to dzwięk z tych kolumn przyprawi cie o nie kontrolowany uśmiech na twarzy.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.No widzisz Gregu,Pacio ci radzi zostać przy Onkyo.No i pewnie ma swoje powody.Ale czy Pacio pracuje w salonie sprzedarzy żeby ci najlepiej doradzic co i jak,i czy słyszał wszystkie ampy w tym przedziale cenowym.Watpię.A jeżeli tak,to oddaje honor.Suche dane z netu to nie wszystko.Ja ci powiem szczerze ze u mnie liczyły się tylko denonki a miałem ich kilka.2m-ce temu zakupiłem swoje pierwsze kino domowe.Poszedłem do sklepu po Denona 2311 a wyszedłem z Pionnerem vsx 1020 i blu reyem Bdp 320.Widzisz jak to jest.Zrób tak jak ja,jak byłem na zakupie.Troche internetu,opinie,porównania i hip do salonu sprzedazy.Bierzesz gościa,mówisz żeby ci tam poopowiadał troche o tym i tam tym,sala odsłuchowa i decyzja.Weż sobie Denonka Onkyo Pionnera i HK z tej samej półki cenowej.Popatrz na disinge,sprawdz funkcjonalnośc,niech ci gosc podłaczy te 608 i jakies tam jeszcze.Posłuchaj całego tego sprzętu na spokojnie,jesteś na kupnie więc gośc bedzie miał czas tylko dla ciebie,przynajmniej powinien mieć.I po tym wszystkim sam zdecyduj.Najlepszym wyborem bedzie jeżeli sam dokonasz wyboru taka prawda.A wszystkie te nowe ampy,nawet te z niższej pułki mają najnowsze dekodery i wszystko co ci potrzebne do szczęścia,różnić sie bedą tylko detalami co możesz sam sprawdzić na necie.Pozdrawiam i powodzenia w zakupach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi . Sądzę , że najbarziej muzykalne amplitunery w tym przedziale cenowym jest właśnie Onkyo i Harman. Wystarczy poczytać recenzje z ostatnich 12 miesięcy z kilku tytulów prasowych. Osobiście nie wierzę w moc odsłuchow salonowych , a to ze względu na odminne warunki lokalowe , wykorzystanie kabli takich i siakich. Poza tym człowiek napalony , który ma męntlik w głowie guzik usłyszy. Nie wierzę , że dadzą Tobie 2-3 wzmacniacze z pilotami i skalibrujesz je pod swoje ucho.Zajmie to przynajmniej godzinę na sam ampituner , trzeba jeszcze skalibrować np. BR . Do tego wchodzi wygrzanie kolumn. Latwiej sprzedać nowość niż model kóry gnije w magazynach. HK BR kosztował 3 tysia teraz mają problem pozbyć się jego za 1.2 tysia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Weż sobie Denonka Onkyo Pionnera i HK z tej samej półki cenowej.Popatrz na disinge,sprawdz funkcjonalnośc,niech ci gosc podłaczy te 608 i jakies tam jeszcze...
Najlepszym wyborem bedzie jeżeli sam dokonasz wyboru taka prawda.A wszystkie te nowe ampy,nawet te z niższej pułki mają najnowsze dekodery i wszystko co ci potrzebne do szczęścia...


Moga być problemy - trudno będzie trafić na salon w takim wyborem amplitunerów kd, a do tego z Jamo S606 i S608.
Poza tym - S608 mogą być za duże jak na granie na powierzchni 18m^2.
Więc odsłuch w salonie to może być mało - przydałby się test w pokoju założyciela wątku...
W dodatku w salonach zazwyczaj sprzęt jest prawidłowo rozstawiony i kolumny podłączane są "ciut" droższym kablem, niż podstawowy - i o tym też trzeba pamiętać, bo zazwyczaj w domu wszytko gra inaczej (i najczęściej gorzej).

Ale faktycznie - najlepiej samemu posłuchać (a właściwie to nie samemu, ale poszukać znajomego bardziej obytego ze sprzętem audio i razem posłuchać...).

greg79
w cenie do 4 tysięcy ma być sam amplituner i kolumny (2 czy 5, z subwooferem czy bez), czy również odtwarzacz?

Pozdrawiam
PS. Proponuję na przyszłość powalczyć z ortografią i używać poprawnej polszczyzny: "półki", "design" (tu już niezupełnie polszczyzna icon_mrgreen.gif , ale wiadomo, o co chodzi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4 tysięcy ma być amplituner i 5 kolumn (bez subwoofera) oraz ewentualnie odtwarzacz DVD.
Słucham głównie muzyki rockowej, metalu oraz ambitniejszego pop-rocka. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią: RoRo, a dotyczącą dokonania odsłuchów w towarzystwie osoby bardziej doświadczonej!!! Natomiast nie zupełnie z Pinki79!!! Bo nie uważam, że Panowie pracujący w salonie są najlepszymi ekspertami i najlepiej nam klientom doradzają... Czy idąc do jakiegokolwiek sklepu zawsze mamy do czynienia z fachowcem, który idealnie dobierze nam produkt - nie!!! Idealny sprzedawca to taki, który kupującego zostawi ze świadomością, że sam sobie wybrał dany towar... Czysty marketing!!! Więc w sklepie spotkamy albo audiofila i pomocną dłoń, albo ,,specjalistę od sprzedaży" - który sprzeda nam to, co akurat zalega mu na półkach, lub to na czym ma najwyższą prowizję.....
Dlatego wybór sprzętu w towarzystwie doświadczonego audiofila, jest świetnym i kapitalnym pomysłem!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...