Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, jednak uwazam ze skoro laser wypala albo 0 albo 1 to wielkiej filozofii w tym nie ma. Mozna oczywiscie tworzyc ideologie niemniej jednak proponuje wyobrazic sobie, ze w muzyce 0 zamiast 1 moze byc nieslyszalne a w jakims programie spowoduje natychmiast zauwazalne bledy, tak wiec raczej nie sadze by problem lezal tu po stronie sprzetu. Byc moze oprogramowania, ale nie sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym zapisie filozofii nie ma, ale te nośniki mają swoje właściwości. Wbrew pozorom wszystko ma wpływ na efekt końcowy. Napęd, szybkość wypalania, materiał użyty do produkcji samej płyty.
Zauważ, że Japończycy niejednokrotnie robią wydania płyt np. na bardziej przezroczystym plastiku, przy minimum obróbki i zapisie na hi-endowych matrycach kalibrowanych i wymienianych jak tylko występują odchylenia. Można się śmiać, można narzekać na ceny, albo wogóle to olewać, ale te albumy naprawdę brzmią świetnie, nieraz taki CD "made in Japan" potrafi ładniej brzmieć od europejskiego SACD...
W domu chcąc stworzyć idealną kopie też trzeba o takie rzeczy dbać. Na różnych stronach możesz bez problemu znaleźć porównania nagrać CD-R na różnych nośnikach, z różnymi prędkościami, czy na różnych nagrywarkach. Wszystko ma znaczenie...

Wiem, że to skrajne podejście, ale w końcu po to ta cała zabawa. Przynajmniej moim zdaniem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w zstanie zrozumiec ze rodzaj i jakosc nosnika ma znaczenie, chocby dlatego ze na kiepskich plytach trudn odczytac dane po roku czy 2, ale ja tu nie polemizowalem z kwestia rodzaju nosnika, a wypalarki. Wiem tez ze na tym polega ta zabawa, ale jeszcze troche i kts wymysli reklame dysku HDD mowiaca ze kopiuje muzyke z jednego miejsca na drugie (mowa o powierzchni tego dysku) bezstratnie. Czysta brednia. Albo mozna tez wymyslic reklame zarowek ktorych czestotliwosc migotania i rodzaj emisji swiatla nie zakloca fal dzwiekowych... Przy cyfrowej postaci danych takie rzeczy nie maja przeciez znaczenia. To tak jakby reklamowac audiofilski kabel USB. Ja wiem ze sa ludzie placacy np za kable HDMI niewiadomo jaka kase, ale to ich sprawa. A roznicy i tak zadnej nie bedzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja już się zakończyła - Yamaha sprzedana...
I podobnie jak stare poczciwe Plextory niezłą cenę osiągnęła...

Fakt jest taki, że niektóre nagrywarki mają lepsze notowania i opinie niż inne...
Więc to nie jest tak, że wszystko jedno jakiej nagrywarki i jakich płyt używamy!
A i ceny czystych płyt CD mocno się różnią: od bezfirmowych po ok.50groszy, po firmowe w cenach rzędu 1zł az po płyty Audio CD w cenach dochodzących do 5zł...

Ale jak to już napisał Pacio94 na temat słyszących/niesłyszących kabli "Nie ma co kolejny raz zaczynać tej dyskusji ".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyżbyś kwestionował jakość kabli które przenoszą sygnał cyfrowy???
Z jakiegoś powodu ludzie wydają kawał kasy na takie kable...

A że ktoś nie słyszy różnicy - to jego sprawa. Przynajmniej trochę zaoszczędzi icon_mrgreen.gif
To tak odnośnie tego, by nie zaczynać dyskusji...

Jeżeli autor wątku ma jeszcze jakieś pytania to zapraszam - jeśli nie to kończymy wątek, bo zmienia się temat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...