Skocz do zawartości

JAKIE KOLUMNY ZA OK 1200? mogą być używane.


triangulacjakota

Recommended Posts

Witam Panie i Panowie. Jakie kolumny polecacie? Założenia są następujące:

1. Nie chciałbym wydać więcej niż 1200. Mogą być używane.
2. Pokój o rozmiarach 38m2
3. Słucham muzyki elektronicznej, gram na konsoli, oglądam filmy na kinie domowym
4. Rozmiar nie ma znaczenia (preferuję duże)
5. Nie mam ambicji na markowe. Mają po prostu jak najlepiej grać.

Szczególnie interesują mnie produkty Tonsila. Bardzo mi odpowiada brzmienie Polaris300. Lubię głeboki, rozciągnięty bas. Nie słyszałem innych kolumn a zapewne są jakieś lepsze w tej cenie. Proszę o rady. Wzmacniacz to Denon AVR 2805. Kolumny chcę na fronty oraz do słuchania muzyki w stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie chcesz mieć głęboki, rozciągnięty bas, to szarpnij się na dodatkowe 150 zł i kup te Cantony: LINK

To są co prawda kolumny starsze, ale nie do zdarcia (sam posiadam o parę lat młodsze, grają prawie codziennie od przeszło 15 lat - ANI ŚLADU jakichkolwiek oznak starzenia się czy pogorszenia parametrów). Cantony grają spektakularnym basem, w tej cenie praktycznie bez konkurencji ( no może Infinity i Klipsch-e miałyby coś do powiedzenia), a reszta pasma też całkiem całkiem. Są raczej wymagające pod względem ustawienia w pomieszczeniu (dość mocno kierunkowe), ale jeśli włożysz trochę serca, osiągniesz bajeczną przestrzenność i głębię dźwięku. Kolumny znakomicie wtedy "znikają". Przy takim metrażu z ustawieniem nie powinieneś mieć większych problemów. Poza tym dosyć spora skuteczność 93,4 dB

Inna propozycja to Infinity: LINK

Tutaj ździebko słabszy bas, za to trochę cieplejsze średnie tony i bardzo duża skuteczność 100dB.

Obie z powyższych propozycji spokojnie nagłośnią Twój pokój, wzmacniacz powinien dać rady z wysterowaniem. W razie potrzeby (film) dadzą odpowiedniego kopa, a przy normalnym słuchaniu poleją miodem na Twoje uszy icon_cool.gif

O produktach Tonsila zapomnij, ogólnie porażka, a już na pewno NIE SĄ to kolumny na taki metraż. Chyba że chcesz mieć mikro-basik jak z pudełka po butach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady. Te Infinity zwróciły moją uwagę zanim jeszcze założyłem ten wątek. Tym bardziej, że to jakieś 50km ode mnie, więc w weekend skoczę je posłuchać, obejrzeć i w ewentualnie kupić. Chyba pojadę dostawczym... (?) Very Happy Jeśli się nie uda to będę myślał i pytał dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam Panie i Panowie. Jakie kolumny polecacie? Założenia są następujące:

1. Nie chciałbym wydać więcej niż 1200. Mogą być używane.
2. Pokój o rozmiarach 38m2
3. Słucham muzyki elektronicznej, gram na konsoli, oglądam filmy na kinie domowym
4. Rozmiar nie ma znaczenia (preferuję duże)
5. Nie mam ambicji na markowe. Mają po prostu jak najlepiej grać.

Szczególnie interesują mnie produkty Tonsila. Bardzo mi odpowiada brzmienie Polaris300. Lubię głeboki, rozciągnięty bas. Nie słyszałem innych kolumn a zapewne są jakieś lepsze w tej cenie. Proszę o rady. Wzmacniacz to Denon AVR 2805. Kolumny chcę na fronty oraz do słuchania muzyki w stereo




Polecam kolumny STX (stx.pl)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...