Skocz do zawartości

Jaki wzmak do BR2 (używany)


killgore

Recommended Posts

Witam!

Krótko - szukam wzmacniacza do MA BR2 do około 500 zł. 12m2, różne rodzaje muzyki. Fajnie jakby miał pilota, ale nie jest to warunek konieczny.

Rozwinięcie:
Jakiś czas temu wymieniłem stare trójdrożne (psujące się) 50ki Unitry na MA BR2 pozostawiając wzmacniacz Unitra PW-7010. Niestety nie jestem zadowolony z tego zestawienia głównie za sprawą dudniącego basu, który przytłacza tony średnie. Cały dźwięk wydaje się jakiś taki przymulony. Myślałem, że może się z tym oswoję, przywyknę, ale doszło do tego, że czasami przełączając audio z telewizora na kolumny mam poczucie straty, bo wokale tracą wyrazistość. Nie da się tego właściwie wyregulować choć i tak słucham stale z basem skręconym na 1/4. Dodam, że na starych kolumnach Unitry absolutnie nie obserwowałem takiego efektu - grały jasno z dużym wykopem. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że te Monitory tak grają i podejrzewam, że nie polubiły się z moim stareńkim wzmacniaczem.

Co proponujecie?

Od razu podkreślę, że nie mam zapędów audiofilskich (tzn. wieczne poprawianie zestawu itd.), potrafię cieszyć się muzyką z niemalże dowolnego źródła dźwięku. Chciałbym po prostu dobrać wzmacniacz który sensownie i w miarę neutralnie napędzi te kolumny.

Zastanawiam się też, czy by od razu nie kupić wzmacniacza zintegrowanego z CD, bo teraz słucham muzyki z PS3 i wydaje mi się to rozwiązaniem mało ekologicznym icon_wink.gif
Oczywiście wtedy podniósłbym budżet.

I jeszcze jedno - czym się kierować przy wyborze aukcji. Jak odsiewacie oszustów sprzedających zardzewiałe rzęchy od solidnych sprzedawców używki?

Z góry dzięki za wszelkie rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio z tej serii dobrze brzmi ze wzmacniaczami Cambridge Audio. Możesz jeszcze poszukać starszych produktów firm NAD i Rotel. Wzmacniacza z CD w jednej obudowie raczej nie kupuj, bo gdybyś jednak chciał się rozwijać brzmieniowo... . A poza tym w razie czego trudno sprzedać. Lepiej dokup osobno odtwarzacz CD. Jaki? Będzie zależało od brzmienia tandemu wzmacniacz - kolumny.
A kolumny MA prawdopodobnie pokazują to, czego nie przenosiły Unitry. Chyba, że rzeczywiście coś padło w tych BR2, choć nie sądzę by w obu kolumnach naraz, ale różne rzeczy się zdarzają. Próbowałeś je podłączyć pod jakiś inny wzmacniacz? Może odwiedź salon audio, posłuchaj z kilkoma popularnymi wzmacniaczami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj killgore.Jak juz kupisz ten wzmacniacz to koniecznie napisz jak to ci gra,bo ja akurat mam podobna sytuacje taki sam pokoj tez mam ps3 tylko ze ja w przeciwienstwie do ciebie juz posiadam amplituner Cambridge Audio i nie mam do niego kolumn a zamierzam kupic tylko jeszcze nie wiem jakie a te twoje MA br2 moga sie okazac trafnym wyborem.Wiem ze dobrze do takich kolumn miec solidne standy i lepsze kable,bo to tez ma wplyw na jakosc dzwieku.Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f1angel

Nad wzmacniaczem zintegrowanym z CD zastanawiam się ze względów przestrzennych - nie bardzo mam gdzie wcisnąć CD i wzmak w "kąciku" RTV.
Co do wycieczki z kolumnami to raczej nie będę nadwyrężał cierpliwości sprzedawcy w sklepie audio od którego i tak nic nie kupię icon_wink.gif . Myślę żeby zaprosić do siebie kolegę z innym wzmacniaczem.
Odnośnie CA - jaka jest przyzwoita cena za używane wzmacniacze CA300 i 500? Bo widzę takie na Allegro, oba około 500 zł.

Pozdrawiam i dzięki za rady.

@busz

Jak coś kupię to dam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam,

w końcu nabyłem ten wzmacniacz. Zgodnie z prośbą busza opisuję swoje wrażenia z użytkowania zestawu A-500 + BR2. Minęło już sporo czasu, busz pewnie już kupił swoje kolumny, ale musiałem się trochę osłuchać - może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia.

Po pierwsze, co do ogólnego wrażenia zbytniej basowości które miałem przy zestawie BR2 + Unitra PW-7010 to jest nieco lepiej, ale tylko nieco. Uznałem, że dudniący bas musi być w pewnej mierze kwestią ustawienia kolumn (niestety, nie mam w tym względzie w zasadzie żadnego pola manewru - nieduży salon + biegający pyrtek). Z drugiej strony podczas poszukiwania informacji na temat A-500 znalazłem taką oto recenzję, która dość dobrze oddaje moje odczucia podczas słuchania tego zestawu. Krótko mówiąc czasami brakuje temu wszystkiemu energii, wyrazistości. Co prowadzi do ...

Po drugie, powoli dochodzę do wniosku, że używając dwudrożnych kolumienek choćby nawet niezłej jakości pewne rzeczy się traci w porównaniu do trójdrożnych, większych kolumn, nawet jeśli to były stare Unitry 50-ki. Swoją drogą, czy jeszcze się produkuje takie kolumny - niekoniecznie podłogowe, a jednak trójdrożne?

Na koniec kilka uwag na temat użytkowania A-500. Byłem trochę zaskoczony brakiem wyjścia na słuchawki. Nawet nie przypuszczałem, że może go nie być - zgaduję, że w dzisiejszych czasach to już high-end icon_wink.gif . Będę musiał kupić dedykowany do PS3 wzmacniacz słuchawkowy. Podczas wyłączania z kolumn dobiega trzask - niezbyt głośny, ale membrany mocno "skaczą". Design jest OK, choć w sumie bardziej drętwy niż stareńkiej Unitry. Na pewno dużą zaletą z mojego punktu widzenia jest to, że wszystkie funkcje po prostu działają w przeciwieństwie do Unitry. icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zastosowanie podstawek może być niebezpiecznym rozwiązaniem gdy w pobliżu czają się szybkoporuszające się nieprzewidywalne małe obiekty, więc postaraj się przynajmniej, aby kolumny nie stały we wnęce ani też bardzo blisko rogów pokoju, a jak się nie da to spróbuj może bassreflex zatkać.. Kombinuj a może uda się wyeliminować dudnienie na basie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...