Skocz do zawartości

Mój pierwszy gramofon, którego brać ?!


Recommended Posts

Witam ! Od dłuższego czasu rozglądam się za swoim pierwszym gramofonem, ale nigdy nie miałem czasu na szukanie jakiegoś dobrego modelu, a poza tym w ogóle się na tym nie znam. Nie oczekuje niczego wielkiego, na pierwszy gramofon wystarczy mi sprzęt nie koniecznie z najwyższej półki, byle w miare dobrze grał icon_wink.gif Zwłaszcza, że do dyspozycji mam góra ok. 250 zł. To 2 gramofony jakie znalazłem na allegro i którymi się zainteresowałem, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie icon_razz.gif

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs607-dire...1416960247.html
http://allegro.pl/okazja-telefunken-rs-100...1416797846.html

Więc jak ? Który lepszy ? Czy może żaden nie jest wart uwagi. Pomóżcie icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Do sprzedającego wysłałem wiadomość z prośbą o większą ilość zdjęć ale niestety nie ma opcji kup teraz a aukcja kończy się w czwartek a ja od jutra do końca następnego tygodnia nie będę miał dostępu do internetu :/. Ewentualnie będę mógł spróbować dogadać się ze sprzedającym. Mam też pytanie, czy zamontowanie tej wkładki jest skomplikowane, czy taki laik jak ja sobie z tym poradzi ? Proszę też o propozycję aukcji jakiegoś gramofonu, która kończy się możliwie najszybciej bądź z opcją kup teraz bądź . Byłbym bardzo wdzięczny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich propozycji wybrałbym SL-B3
Ja natomiast polecałbym Ci TEN - oczywiście wkładka do wymiany. Aukcja wprawdzie kończy się jutro - nie wiem czy jutro jeszcze będziesz w sieci.
Polskie gramofony są dobre (kilka wyższych modeli), a w razie konieczności naprawy (w końcu to sprzęt nie nowy) zawsze dostaniesz części. Spotkałem się kiedyś z takim twierdzeniem fachowca (i postanowiłem uwierzyć), że gramofon to wkładka+stabilny silnik+dobrze zawieszone ramię+ przewody w ramieniu+ kabel do wzmaka. Reszta nie ma wpływu na brzmienie.
W tym, po zmianie wkładki reszta jest zupełnie wystarczająco dobra. Jakbyś chciał "cyzelować" to kabel dowzmacniacza można zmienić.
Powodzenia

PS. Ja od lat słucham na "Adamie" i na razie nie planuję zmiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie icon_wink.gif
Aukcja kończy się ok. 15:30 także z dostępem do sieci nie będzie problemu.
Rozumiem, że do tego ostatniego zaproponowanego przez Ciebie gramofonu będzie pasowała ta sama wkładka, o której pisałeś w poprzewdnim poscie.
Chyba na tego ostatniego się właśnie skuszę icon_wink.gif . Dzięki jeszcze raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...