Skocz do zawartości

Heavy Metali is the Low


sztraf

Recommended Posts

Witam,

Do odtwarzacza cd Marantz cd6003 chciałbym dokupić wzamacniacz i kolumny. Słucham mocnej muzyki heavy i trash metal. Nie mam możliwości przeprowadzenia odsłuchów, więc musze coś skompletować na sucho.
Na każdy element maksymalnie 2000 zł. Pokój 16 m2. Skąpo urządzony. Rozważałem następujące propozycje:
Wzmacniacz: Marantz PM6003, PM8003, Nad C355, CA 650A, HK 970,
Kolumny: B&W 685, Magnat Quantum 555,653, Roth OLI 2 lub 3, (mam podstawki).
Które z tych elementów najlepiej do siebie pasują? Chętnie skorzystam z innych propozycji. Elementy mogą być używane.

Przepraszam za literówkę w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeśli chodzi o wzmacniacz to z zaproponowanych przez Ciebie chyba najlepiej sprawdzi się NAD.
A jeśli mowa o kolumnach do metalu to osobiście nie spotkałem lepszych kolumn niż JBL. Jestem pewien, że ES 80 np. w połączeniu z NADem w pełni Cię zadowolą. Z innymi rodzajami muzyki nie będzie tak pięknie ale jeśli słuchasz głównie tego to nie wahałbym się.

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94, gatunek muzyki nie zawsze musi się pokrywać z preferencjami brzmieniowymi icon_wink.gif . Kiedyś z kolegą forumowym słuchaliśmy na zestawie Meridian 508.20, Manley Stingray, S.F.Electa Amator1 grupy The Mars Volta (no wiem, to nie typowy metal, ale potrafią ostro zagrać). Przyznam, że bardzo dobrze nam się tego słuchało, choć zazwyczaj nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 2-3 utwory. A kolega w ogóle nie słucha tego typu muzyki. Było wszystko to co trzeba, rytm, pazur, szczegółowość a nic nie raniło uszu.
Oczywiście również nie polecam JBli. Niżej stawiam tylko Altusy i Altony. Obok typowe Cerwin Vega a nieco mniej się brzydzę niższymi modelami Paradigm'ów.
Ogólnie nie przepadam też za B&W ani Focalami (JMLab), grają trochę specyficznie, choć w odpowiednim zestawieniu mogą nieźle zabrzmieć.
Czy B&W akurat z Rotelem, to kwestia gustu. Ale może właśnie w rocku/metalu byłoby dobrze.
Ja chcę zwrócić uwagę autora wątku na kolumny Akustyk HDMX, tańsze i trochę łatwiejsze do napędzenia niż poniżej przedstawione ESY, ale trzeba by kupić dobre standy. http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/70294.php. Uprzedzam pytanie. Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym ani go nie znam.
Albo ESA Triton, to już byłaby jakość! trochę powyżej budżetu, ale patrząc, że nie poszły na Allegro, można by się potargować o cenę
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/70208.php i są ze standami. Tu recenzja http://www.highfidelity.pl/artykuly/0608/esa_triton.html
Ale trzeba by do nich jakiś mocny wzmacniacz. Może na zasadzie kontrastu Marantz PM 80 (jest na Allegro). W trybie pracy w klasie A byłoby przyjemniej, okrąglej a po przełączeniu na AB więcej mocy. I za nie tak duże pieniądze (w sensie za dobry wzmacniacz a nie, że nie mógłby być tańszy)
Swietne, ale już dużo drożej: Audiolab 8000S (można go często dostać za 1200-1500zł. - jaśniejsze brzmienie), Albo już drożej NAIM Nait 5(i), Electrocompaniet ECI-2, Sphinx Myth 3 (różne ceny), Copland CSA 8, Roksan Caspian, są albo były m.in. tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
NAD mógłby być, ten który zaproponowałeś albo jakiś inny, byle nie słabszy. Jakiś starszy model mógłby być tańszy a nie zagra gorzej.
Z małych kolumn podłogowych polecam Audio Academy Phoebe.
No i pomyśl nad lepszym zaadaptowaniem akustycznym pokoju, bo nawet najlepszy sprzęt słabo tam zabrzmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...