Skocz do zawartości

Wejścia Phono a sprzężenia


Recommended Posts

Witam!
Posiadam sprzęt:
Gramofon Unitra Fonica
Wzmacniacz Fisher rs-140.
Żeby podłaczyć jedno do drugiego musialem wymienić wtyczke gramofonu, okrągła z pięcioma dziurami, trudno mi powiedzieć co to jest. Podłaczyłem dwa czincze, i niby wszystko chodzi, ale tylko jednego z czinczy moge podłaczyć pod wejście phono. Przy podłaczeniu obu natychmiast mam megabzyczenie, chyba jakieś sprzężenie. W zasadzie drugiego czincza musze włożyć do jakiegokolwiek innego wejścia, byle nie phono, bez podłączenia go gdzieś tak czy siak jakieś sprzężenie jest. Zastanawiam się w czym problem, jednak drugiego sygnału troche brakuje, poza tym stereo nie działa. Prosze o propozycję jak to rozwiązać.
Dzięki z góry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okrągłe gniazdo z 5 bolcami po okręgu to gniazdo typu DIN (takie samo jak w starych klawiaturach komputerowych...).

Z gramofonu wychodzi Ci kabel DIN czy kabel zakończony podwójnym cinch?
Jakie gniazda masz we wzmacniaczu?
Podłączaj gramofon tylko do gniazda PHONO we wzmacniaczu, pozostałe gniazda mają inne poziomy napięć.

Poza tym w gramofonie powinien być kabelek służący do podłączenia gramofonu ze wzmacniaczem (we wzmacniaczu powinno być pojedyńcze złącze - zakręcana śrubka, pod którą wkłądasz gołą końcówkę tego kabelka) jako uziemienie.

Są dostępne kable z jednej strony zakończone taką wtyczką DIN, a z drugiej czterema (lub dwoma - gdy sygnał ma iść w jedną sronę) cinchami...
http://allegro.pl/kabel-din-4xrca-chinc-1-...1406604236.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...