Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Cambridge Audio A500?


Roman69

Recommended Posts

Witam

Nawróciłem się na stereo. icon_smile.gif Dotychczas słuchałem muzyki na ok 10-letnim wzmacniaczu wielokanałowym Yamaha 596 (nie pamiętam dokładnie oznaczenia - jestem w tej chwili poza domem) podpiętego do podłogowych Tannoy Mercury M3 (plus głośnik centralny i tylne M1). Źródło - nagrywarka CD Philips 950 (czy jakoś tak), w swoim czasie uznawana także za nienajgorszy odtwarzacz (zdobyła nagrodę EISA). Niedawno zmieniłem lokum. Kino przeniosłem do salonu, natomiast w innym pokoju chciałbym słuchać sprzętu stereo. Kupiłem używany wzmacniacz Cambridge Audio A500. Pokój ma ok. 20m kw. Słucham wielu gatunków muzycznych, najczęściej jazzu i starego rocka progresywnego, rzadziej muzyki poważnej. Jakie kolumny do ok. 1500zł (mogą być używane) zagrają w tym zestawieniu najlepiej? Zastanawiam się nad używanymi podstawkowymi KEF Q3 - czasem zdarzają się oferty na Allegro. Znajomy polecał mi kolumienki Monitor Audio BX2. Czy wymienione podstawkowce poradzą sobie z wypełnieniem dźwiękiem tego pokoju? A może podłogowe Wharfedale Diamond 10.6, albo Jamo S606...? Poprosiłbym także o sugestie dotyczące niedrogich kabli głośnikowych.

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interesująca propozycja, dziękuję za radę. Będę obserwował tę aukcję Allegro. Z jakiegoś nieracjonalnego powodu mam ciągotki do kolumn podstawkowych. icon_smile.gif Ponowię pytanie dotyczące kolumn KEF - czy z Cambridge Audio A500 zagrają dobrze w 20m kw. KEF-y Q3, iQ3, ew. iQ30? Czy wzmacniacz poradzi sobie z ich chwilami niską impedancją (czy w zadowalającym stopniu wydobędzie z nich ich możliwości)? Czy podstawkowe Monitor Audio BX2 dadzą radę w takich warunkach? Ew. jakim kablem to spiąć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...