Skocz do zawartości

Mój pierwszy zestaw stereo do 5000zł


Bartek926

Recommended Posts

Witam serdecznie, dopiero co zarejestrowałem się na forum i jest to mój pierwszy post icon_smile.gif
Chciał bym wybrac możliwie jak najlepszy zestaw do kwoty 5000zł, sprzęt ma byc nowy nie używany!
Potrzebuje wzmacniacza stereo, odtwarzacza cd (a może nawet SACD?) oraz kolumn.
Audiofilem to ja nie jestem, aczkolwiek cenię na prawdę dobre brzmienie więc postanowiłem zainwestowac w swój pierwszy własny zestaw dlatego że nie mogę już dłużej słuchac muzyki z mojego starego wzmacniacza którego kiedyś otrzymałem za darmo od kolegi "Technics SU-V40" z lat 80 oraz kolumn "Unitra Tonsil ZgC-50-8-44" również z lat 80, na dodatek z regenerowanymi głośnikami icon_biggrin.gif

- do wydania mam 5000zł (ew. 200zł + na jakieś kable)
- nie wiem jaki mam metraż pokoju a teraz jest za późno tudzież za wcześnie na pomiary, na oko oceniam mój pokój na średni icon_biggrin.gif
- muzyka będzie głównie słuchana z płyt cd, gramofonu (Reloop RP-2000 MK3) oraz dorywczo podłączenie do laptopa
- jeżeli chodzi o gatunki słuchanej przeze mnie muzyki to powiem w ten sposób, jest tego wieeele... słucham to co mi się podoba, a często Michaela Jacksona/Jackson 5, Linkin Park, Queen, Rihanna, 2Pac, 50 Cent, Lil Jon, czasem nawet muzyka klubowa, tak więc gatunkowo będzie to pop/rnb/rock/hard rock/rap/trance/dnb

Generalnie to nie mam żadnego porównania/rozeznania jeżeli chodzi o sprzęt audio ponieważ mieszkam w małym mieście i nie mam w pobliżu żadnego salonu audio gdzie mógł bym iśc na jakieś odsłuchy.
Wydając tak wielkie jak dla mnie pieniądze oczekiwał bym na prawdę świetnego, czystego, dynamicznego brzmienia.
Chciał bym zaznaczyc że cenię sobie dobry, nisko schodzący bas i taki musiał by generowac mój zestaw ;]

Szukałem już czegoś na allegro i rzucił mi się taki ładny zestaw : http://allegro.pl/onkyo-a-5vl-c-s5vl-parad...1424049025.html

Jest to tylko moja propozycja bo tak jak mówiłem, nie mam dużego doświadczenia w temacie...

Czekam na wasze profesjonalne propozycje!

Pozdrawiam Bartek926
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary icon_biggrin.gif Mój pokój ma wymiary 417cm x 413cm tak więc wychodzi 17,2m2.
Rozumiem, więc kolumny mają dobrą górę oraz środek i potężny, nisko schodzący bas (bo na tym ostatnim mi chyba najbardziej zależy)?
Szczerze mówiąc tak jak czytam specyfikacje tych kolumn to mam do tych basów wątpliwości... 2 x 14cm to raczej małe są te głośniki niskotonowe, więc od razu nasuwa mi się pytanie czy taki mały głośniczek potrafi wyprodukowac na prawdę KONKRETNY bas icon_biggrin.gif?
Zapomniałem jeszcze dodac że chciał bym również podłączyc telewizor + ps3 do wzmacniacza żebym mógł oglądac programy tv i grac w gry również ciesząc się dobrym dźwiękiem!
A co odnośnie tego wzmacniacza i cd ONKYO który jest razem w zestawie z Paradigmami? Miał ktoś z tym doczynienia? Jeżeli nie, to czekam na jakieś wasze propozycje. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn - kwestia co do ustawienia - rogi lub bliżej ściany mocno uwydatnią bas - ale Ty nie spodziewaj się w takim przedziale finansowym jakiegoś skarjnego basu - bo to nie realne. Chyba, że zejdziesz połkę niżej u kupisz JBLe - popularna lupanka da rade, weź pod uwagę kolumny Klipsch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz konkretny bas to zainwestuj w subwoofer, przy muzyce której słuchasz sprawdzi się idealnie. poszukaj info o Yamasze as-300 (albo wyższy model as-500) ma osobne wyjście na sub co nie często widuje się we wzmacniaczach stereo do tego dwa monitory i myślę, że efekt będzie zadowalający jeśli chodzi o ilość basu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, faktycznie fajnie bo można jeszcze oprócz stereo podpiąc subwoofer... Szkoda tylko że żeby kupic w miarę dobry subwoofer to musiał bym miec pewnie kolejne 2k a to już przekracza mój budżet... Cóż, muszę w takim razie dołożyc trochę więcej kasy ^^
Jakiego suba proponowali byście możliwie jak najlepszego do 2000zł?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as-300 ~1100 zł
Klipsch Synergy B 2 ~700 zł
Klipsch Sub 10 ~1400 zł

Daje to jakieś 3200 zł, za resztę można kupić jakieś cd i kable. Nie proponowałbym osobiście amplitunera bo po co płacić za funkcje z których się nie będzie korzystać (dekodery itp.). Myślę, że do muzyki, której kolega słucha zestaw odpowiedni i tani:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Jak już Wszyscy (bardziej obyci) z forum wiedzą - generalnie polecam gdzie się da klasyczne Infinity:)
Doczytałem że potrzebujesz KONKRETNEGO basu.
A taki BAS oferują:
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2-potez...1420533526.html
Choć to tylko jedna z wielu atrakcji, które daje ten model (są i mniejsze, ale dostępne praktycznie tylko za Odrą).

Istotny problem może stanowić w sumie niewielka powierzchnia pokoju (aczkolwiek praktycznie IDENTYCZNA, na której grały u mnie). Jeśli zniesiesz fakt, że będzie go (basu) za wiele (jak dla audiofila), mimo zatkania dziur BR skarpetami - to obiecuję JAZDĘ bez trzymanki!

Oprócz tego minusu, masz same plusy:
1. Mieszczą się w cenie. Za 2 kzł spokojnie dokupisz wzmocnienie (polecam zestawy pre+amp) i CD.
2. NIE POTRZEBUJESZ suba. Trzymaj się kanapy przy głośno odtwarzanym, niskim basie! Zapomnisz o 5, 6 kolumnach do KD...
3. Wskoczysz na wyższy, naprawdę "audiofilski" poziom brzmieniowy.
Bez urazy. Dzisiejsze kolumienki za 3-5 kzł nie są w stanie zaoferować choćby zbliżonego poziomu JAKOŚCI dźwięku. Powiedzmy, że Kappy oferują brzmienie o 2 razy większej potędze, scenie i rozdzielczości w stosunku do wymienionych. Choć muszę przyznać, że Paradigmy to porządne i bardzo "żwawe" kolumienki.

Jeszcze jedno.
W tym, nie ukrywam, SZCZEGÓLNYM wypadku - sprzedający napisał praktycznie tylko i wyłącznie PRAWDĘ o tych głośnikach. Słuchałem ich przez jakieś 2 lata i wiem, co piszę. Od tego czasu do dziś zmieniam tylko na inne ...klasyczne Infinity:)


Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś 2 miesiące temu miałem podobny problem co Ty Bartek926. Mój budżet także wynosił ok 5 tys. złotych i ostatecznie zdecydowałem się na amplituner stereo HK 3490, odtwarzacz CD HD 980 oraz kolumny Magnat Quantum 605. Zdecydowałem się na ampli zamiast samego wzmaka (HK 980), ponieważ tak jak Ty chciałem mieć możliwość podłączenia BlueRay (PS3) przez wejscie cyfrowe, oraz TV przez wejście cyfrowe - jest to możliwe ponieważ są 2 wejscia cyfrowe do ampli: coaxial oraz optyczne. Oczywiście przy zakupie kierowałem się przede wszystkim jakością dźwięku a nie ilością wejść icon_smile.gif a HK 3490 generalnie zbierał pozytywne opinie odnośnie cena/jakoś zarówno w różnych artykułach jak i na tutejszym forum icon_smile.gif U mnie sprzęt stoi w pok o powierzchni ok 25m2 i świetnie się sprawdza. Potrafi solidnie 'przyłożyć' dzwiękiem po ścianach icon_wink.gif Brzmienie jest ciepłe, bardzo ładna góra, czysta i wyraźna byłem mile zaskoczony, jeśli chodzi o bass to mocy mu nie brakuje, jest solidny , mocny i hmm... twardy co z pewnością nie każdy polubi. Oczywiście tak gra u mnie, jak by zagrał w innym pomieszczeniu albo z innymi kolumnami nie wiem.

Co do tego Onkyo o którym pisałeś widziałem go w Media i jakiś czas także zastanawiałem się nad nim, niestety nie można znaleźć o nim wiele informacji na polskich forach. Jedyne opinie jakie znalazłem nie były zbyt przychylne, na pewno znajdziesz coś o nim po angielsku jeśli pogooglujesz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie wiem szczerze mówiąc dlatego że czytałem na temat tego HK (to jest amplituner stereo) że jak na swoją cenę to nie powala i można znaleźc coś lepszego... A jak to wygląda jeżeli chodzi o porównanie dźwiękowe, mam na myśli wzmacniacz stereo a amplituner stereo bo jak wspominałem miał by on służyc głównie do słuchania muzyki z płyt cd + dorywczo telewizor i ps3. Czy barwowo/jakościowo dźwięk będzie się różnił czy wzmacniacz i amplituner stereo to praktycznie to samo tylko amp z dodatkowymi funkcjami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Jeśli dwa przedmioty są w takiej samej cenie i jeden ma więcej funkcji, bajerów, zastosowań a drugi służy tylko do jednego celu, to co będzie lepsze jakościowo? Wyjątki zdarzają się bardzo rzadko a na filantropię firm sprzedających sprzęt audio nie liczył bym icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapomniałem jeszcze dodac że chciał bym również podłączyc telewizor + ps3 do wzmacniacza żebym mógł oglądac programy tv i grac w gry również ciesząc się dobrym dźwiękiem!



Bartek dlatego właśnie zaproponowałem amplituner, jak chcesz wycisnąć "dobry dźwięk" z tv i ps 3 to przydadzą się wejścia cyfrowe które są w amplitunerze.
Po zatym sprawdź sobie czy Twój Tv ma wyjście analogowe, bo moja plazma ma na przykład tylko wyjście cyfrowe optyczne ,co w dużej mierze zadecydowało u mnie własnie o wyborze audio z wejściami cyfrowymi.

Co do różnic odnośnie dźwięku między amplitunerem stereo a wzmacniaczem stereo, to nigdy się nie upierałem i upierać nie będę ,że na amplitunerach stereo jest lepszy dźwięk. Bo to nie prawda. Podałem tylko propozycję. Jeśli zależy Ci tylko na słuchaniu muzyki to wybierz wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...