Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o poradę :
Dla DENONA 1911 oraz odtw. DCD-710AE dla odtwarzania z pamięci USB zgodne formaty to :
WMA 48 - 192 kbps
MP3 32 - 320 kbps
MPEG-4 16 - 320 kbps
Zamierzam tworzyć bibliotekę muzyki ( z płyt CD), na zewnętrznym dysku podłączanym do portów USB. Jaki najlepiej stosować format dla najlepszej jakości muzycznej?Nie zależy mi na wielkości plików. Zastanawiam się nad zastosowaniem WMA Bezstratne - tworzone przy pomocy Windows Media Player.
Czy może jest jakiś sposób na podłączenie dodatkowego małego monitora dla przeszukiwania zawartości folderów z plikami muz.
Cytat

[code][/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie uwagi: Zrobiłem małą próbę - właściwości utworu pokazały mi 873 kb/s. Niestety, rzeczywiście nie można tego odtworzyć w Denonie. Szkoda, bo już myślałem że znalazłem sposób. Swoją drogą to przy pomocy jakiej aplikacji robić konwersje na jaki format dla uzyskania najlepszego efektu? Czy może lepiej konwertować na MP3-320 kbps ? Przyznam się że nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Proszę o poradę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz na komputerze pliki WAV, FLAC..., czy będziesz zgrywał płyty CD (lepsza opcja)???

PS: Nie działa ci, bo ty mówisz o formacie WMA Loseless, a to zupełnie co innego niż WMA (tak samo jak jest WMA Pro, to kompletnie inny format).



Chciałbym zgrywać płyty CD, Zrobiłem już próbę za pomocą Windows Media Player i zgrałem na format WMA( wybrałem opcje WMA norm). Te pliki są odtwarzane. Chcąc uzyskać jak najlepszej jakości, sądziłem że wykorzystując w MP opcję WMA bezstratne będzie lepszym rozwiązaniem.Dzięki za zwrócenie uwagi odnośnie wielkości stopnia kbps.Teraz się zastanawiam co lepsze - czy 320 kbps dla MP3 czy może 192 kbps dla WMA. (wg instr. Denona oba są zgodne). A może nie ma różnicy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zaczynając od kompatybilności. Masz dwie opcje: amplituner i pliki MPEG-4 AAC 320kbps (najlepszy format ze stratnych), albo CD i MP3 320kbps. Ciężko powiedzieć co zabrzmi lepiej, stawiałbym na CD, bo jednak ma pewnie sporo lepsze podzespoły od amplitunera, ale jednocześnie w AAC 320 wycięte jest znacznie mniej niż w MP3. Musisz przetestować...

Co do samego zgrywania to bez namysłu polecam program Exact Audio Copy. Jest to freeware, w internecie znajdziesz poradniki, które pokierują cię przez gąszcz ustawień do uzyskania najlepszej jakości icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...