Skocz do zawartości

Kolumny frontowe + sub


gurap

Recommended Posts

Witam,

mam amplituner Technics sa-ax530 (fakt stary ale w sumie przez 11 lat nie był za dużo eksploatowany) przy tym mam też dwie kolumny firmy Jamo (100 W) - plan mam taki, że chciałbym dokupić sub i do tego 2 kolumny frontowe.
Czy da się to z tym sprzętem to zrobić i czy to ma sens ( głównie muzyka i filmy z kompa - w niedalekiej przyszłości plan jest, żeby podczepić się także pod TV) - jestem zielony w tych sprawach także proszę o jakąś wskazówkę.
Ograniczenie jeśli chodzi o kasę to 1 tyś - no jeżeli będzie trzeba to się więcej wyda
Mam też pytanie czy grubość kabli idąca z ampli do głośników ( kolumn) wpływa na jakość dźwięku ?
Z góry dzięki za rady
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostszego jak poszukać na allegro kolumn Jamo i subwoofera. Tylko czy się zmieścisz w 1kzł? Grubość kabli tylko pośrednio ma wpływ na jakość dźwięku, powiedzmy, że 2.5 mm przekroju i zwykły kabel z miedzi beztlenowej a powinno być ok. Ważniejsza jest jakość kabla, ale przy sprzęcie budżetowym nie ma co sobie zawracać głowy droższymi kablami.
Większą poprawę jakości dźwięku uzyskasz inwestując tę sumę w lepsze kolumny czy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...